Új hozzászólás Aktív témák

  • 2thletme2day

    őstag

    válasz 2thletme2day #21642 üzenetére

    Mi okozhat delta nyomtatónál layer shift-et? Korábbi kérdésemben említettem, a random megállásokat erre az éjjel folyamán volt egy masszív layer shift-em és a shift környékén látszik, hogy ott bizony megállt a fej valami miatt mert megolvasztotta az anyagot. 100%-osan nem tudom megmondani, hogy véletlen egybeesés vagy van összefüggés a dolog között. Simán Y irányban elcsúsztak egymástól a rétegek majd a rendes kerékvágás szerint folytatódott a nyomtatás. Ha jól tudom delta kinematikánál akármilyen is a mozgás, mindhárom motor egyszerre való működése szükséges ezért az kizárnám, hogy elmelegedett valami mert csak nem ugyanabban a pillanatban thorttlingol mindhárom vezérlő/motor. Ha csak az egyik tengely melegedett volna el akkor pedig ha jól gondolom nem szabadott volna rendesen (értsd vízszintesen mozgatva az effectort) tovább nyomtatnia mivel ha az egyik motor valami miatt megáll akkor onnantól bukó van, össze vissza fog menni az effector. Szóval nem értem de az biztos, hogy fél kiló anyag kuka... Valakinek ötlete az olvasottak alapján, hogy mi történhetett?

Új hozzászólás Aktív témák