Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Simplify3D-vel kapcsolatosan kérnék egy kis segítséget. Gondoltam, kipróbálom, mert sokan dícsérik. Csak mivel nem ismerem, így 1-2 dolog egyelőre rejtély. Letöltöttem egy TeachingTech féle Ender 3 FFF profilt, és exportáltam, 1-2 apróságot (hőmérsékletek pl) változtattam. Most nyomtatok egy xyz kalibrációs kockát. Ami feltűnt, hogy eddig mindig úgy kezdődött a nyomtatás, hogy az asztal bal szélén húzott Y irányban egy csíkot, és aztán ment be középre. Na most nem tudom ez hogy van, mert nem figyeltem sajnos, nem ültem épp ott a nyomtató mellett, csak valami durva zajra lettem figyelmes, mintha az asztal végpontnál lenne, de még tovább akarná tolni. Valójában azonban csak az történhetett, hogy a nozzle beleakadt a nagy csipeszbe ami az üveget tartja, mert most az asztal széléről, sarkáról majdhogynem a közepéhez került közel a csipesz. Lehetséges, hogy ez az asztal elülső felén, X irányban húz csíkot? A másik pedig hogy a tárgy nem az asztal közepére került, pedig látszólag oda tette le:

    Ehhez képest úgy az asztal elülső harmadánál van.

Új hozzászólás Aktív témák