Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsekó

    addikt

    válasz fixer92 #64181 üzenetére

    Nem próbáltam, egy fórumtárs írta az összefoglalóban lévőket nekem, én meg betettem az összefoglalóba. Elvileg maradandó megoldás. Parkolásra jó, de ha a parkolás ki van kapcsolva, akkor elvileg leállnia sem szabadna a HDD-nek (kivéve ha Windows felülbírálja a beállítást (lentebb leírtem, hogy hogy kell kikapcsolni ezt). A klikkelő/klattyanó hang a parkolás, kiteszi a fejet a parkoló villára, ennek van egy ilyen jellegzetes hangja. A Windows-os hdparm szoftveres parkolás kikapcsolás, de Windows indulással automatizálni lehet, így ez is lehet megoldás. Futtatásához rendszergazdai jogosultágot kell adni az exe tulajdonságai alatt.

    Szerk: Ha smart szerint nem parkol a HDD, akkor még az lehet, hogy leáll, ilyenkor is parkoló villára teszi a fejet, és ilyenkor is kattan. A leállást a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Sémabeállítások szerkesztése alatt tudod módosítani. Ezen belül Speciális energiaellátási beállítások módosítása, ezen belül merevlemez kikapcsolása 0 azaz soha. Ezt ellenőrizd, hogy min van. Itteni Windows 10-es gépen 20 percre volt állítva. Átírtam 0-ra, és leokézás után soha felirat jelent meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák