Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Milyen merevlemezt érdemes manapság venni hosszú távra, az alábbiak figyelembe vételével (a sorrend fontos!):
    1: Megbízhatóság
    2: Sebesség
    3: Ár
    Jelenleg a gépemben 2 HDD található, a rendszer vinyóm egy 320GB Seagate 7200.10, az adattárolóm pedig egy 1,5 TB SAMSUNG HD154UI.
    Ezek helyett szeretnék 1db 2, de meg inkább 3TB vinyót a gépbe.
    3TB kapacitásúból a Toshibát néztem ki, mivel az a legolcsóbb, és nem igazán olvastam róla negatív véleményt; viszont 1x sikerült vennem egy IBM vinyót, ami igen nagy név volt anno, és pont a 3 éves gari előtt döglött be (valszeg leszakadt a feje), és minden adatom elszállt. :W
    Öröm, még gariba cserélték; üröm, az adataim végérvényes megsemmisülése (Kürti-re nem volt pénzem).
    2TB-osból pedig egy Seagate Hibrid SSHD-t láttam elérhető áron, de valahol olyan véleményt olvastam róla, hogy az SSD részét nem gyorsítótárnak látta a Win10, hanem külön vinyónak :W
    Ha ez igaz, akkor ennek én így nem látom sok értelmét; mert ez az én olvasatomban ez akkor nem gyorsít a HDD sebességén, hanem pont akadályoz az, ha az SSD részre települ a Win, és nem magára a vinyóra :U
    Van valakinek tapasztalata arról. hogy ez tényleg igaz-e?
    Külön rendszer SSD, és adattároló vinyón nem gondolkozok, mivel amikor ezt így megcsináltam itteni tanácsra, valami nagy gyorsulásra számítottam ami elmaradt, és abszolút nem állja meg a helyét, hogy az adattároló vinyó sebessége nem számít a rendszersebességben, mert igenis észrevehető, hogy 5400-as vinyón van minden dokumentum, és nem 7200-ason.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák