Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silvirenzo

    csendes tag

    Sziasztok! Vannak itt olyanok akiknek sajnálatos módon érvényesíteni kellett német garanciát egy GPU kapcsán, akár innen Magyarországról vagy máshonnan? Kíváncsi lennék hogy ilyenkor flottul ment-e az ügyintézés? Ebayen gondolkozom h vasarolnek egy 6700xt-t 300k-ert. De itt hardverapron is árulnak 330-350-ert viszont sokszor a garanciája szintén német. És ha valami gebasz lesz vele mondjuk másfél év múlva akkor fogalmam sincs hogy intézem a garanciaztatast elég bizalmatlan vagyok németül egy mukkot nem tudok angolul elég jól de hát azért mégiscsak messze kéne küldeni a hibás terméket és fene tudja h nem jarok-e pórul.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz omfgk #150161 üzenetére

    Nem igaz hogy vaknak kell lenni ahhoz, hogy ne lásd a 60-120 között a különbséget én konkrétan csak emiatt vettem 144hz-es monitort anno és egyes játékokban butítottam le a grafot az rx5700-asommal, hogy elérjem a kívánt 140-150 fps számot és bár észrevettem a különbséget, de őszintén nagyon kellett koncentrálnom hozzá. Ha pedig nem erre figyelsz külön hanem a játékra, akkor a második másodperctől el is száll ez a különbség is, gyanítom ha egy singlejátékkal játszol és le kéne állítanod 60fps-re neked se telne bele 1 percbe se és már el is felejtenéd, hogy milyen az a 144hz. Csak kizárólag kompetitív játékoknál látom értelmét, azt is csak az e-sportolók körében.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz omfgk #150171 üzenetére

    Azért látom van különbség közöttünk te rögtön beszólogatsz azoknak akik nem látják miközben az állításodat ugyanúgy szerintemre alapozod tudományos kutatás vagy bármi alátámaszt téged? "10/9 gratulálok te vagy a tizedik" ez semmi másra csak felesleges sértegetésre jó. És én se azt mondtam hogy nem veszem észre hanem annyira minimális volt a különbség hogy nagyon kellett koncentrálnom hogy észrevegyem. Amikor meg a gameplayre koncentrál az ember rögtön el is illan az a különbség. Egyébként meg youtube videók is vannak ahol hasonlítják a 60-144 hz és van hogy még tapasztaltabb játékosok is belehibáznak. Illetve gondolhatod hogy a 10ből 9-es arány azért nem biztos hogy megállja a helyét ha már itt is rögtön van kettő aki azt állítja hogy nem vagy csak alig látja a különbséget amint felreppent a téma. De ezeket a vak vagy meg pacsi te vagy a 10. passzív-agresszív sértegetéseket gondolom azért lehet mellőzni nem? Hiszen én se támadtalak mégcsak abban se kételkedtem, hogy te neked jobban szembetűnik a különbség elhiszem de fogadd el hogy nagyon sokan lehetnek akiknek nem.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz omfgk #150176 üzenetére

    "'Ismeretségi körömben inkább a grafikát veszik lejjebb ,hogy magasabb legyen az fps. És nem twitch streamerek." ugye azt azért tudod hogy az ismeretségi köröd nem a világot reprezentálja érvelési hibáknak nem ártana utánanézned.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz omfgk #150186 üzenetére

    OK Forrás? Csak úgy hirtelen 2 videó, ami engem igazol hogy valószínűleg azért nem 10/9-es lesz az az arány és itt pl a gyakorlottabb játékos is bár eltalálja mindig, de van amikor elbizonytalanodik:
    1. https://www.youtube.com/watch?v=chswGIld0F8
    2. https://www.youtube.com/watch?v=yWEpIwNDeCA
    Másik, hogy mégha igaz is, amit mondasz akkor se értem ezt a hozzáállást akár kolopele akár felém, hiszen pont én még akartam is a dolgot, azért vettem meg a 144hz-es monitort nem rajtam múlt a dolog. Vagy akkor ezek szerint egy tolókocsishoz is odamész gratulálni, hogy nem tud járni, csak azért mert ő van kisebbségben? Ne haragudj, de a beszólásaid akkor se elfogadhatóak, ha haverok lennénk akkor talán, de így nem.

    Ui: na végre legalább ennyit látok már tőled: "De belátom ,hogy elvetettem a sulykot a beszélgetésben, ez egyértelmű."

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz omfgk #150190 üzenetére

    A 10/9-be azt hittem minden emberi lény beletartozik hiszen még támasza is volt a csávó aki elmondta mire figyeljen. A 2.-ban ne viccelj te azt mondtad 60-75 között is láttad a különbséget azért úgy gondolom hogy akkor 60hz vs 120hz bele kéne férjen még nálad is mint teszt ha te 15hz-es különbséget észreveszel akkor azért feltételezheted hogy 60hz-et észrevesznek az emberek ha már azt állítod hogy 84hz-et 10/9-en észrevesznek és ebben a videóban egyértelműen belehibázik egy casual gamer. Illetve azt is nézd, hogy mennyi idő kell ahhoz hogy megtippelje, mert az is beszédes hiszen ez egy olyan teszt ahol külön figyelnek rá. Na most amikor meg csak felcsapod egy normál napon a játékot és nem arra van állítva az agyad hogy erre figyelj hanem a játék flowjában vagy akkor megnézem hogy 10-ből 9 ember azonnal észrevenné-e.
    "Egyik se igazol téged. Bocsi" egyet ne felejts el én csak azt próbálom igazolni hogy nem 10/9-es az arány nem pedig azt hogy a többség nem veszi észre ezt pedig igenis igazolom a videóval ahogy az is engem igazol hogy itt is rögtön ketten jelentkezünk hogy nem látunk nagy különbséget. De a te forrásodat még mindig nem látom erről a 10/9-es arányról mert ugye azért nem ártana ha ezt igazolnád, hogy végre együtt örömködhessünk azon hogy én mekkora fogyatékos vagyok azért mert én csak nagyon erősen rákoncentrálva látom a különbséget pedig még csak szemüveges sem vagyok. Na mind1 részemről elengedtem a dolgot csak máskor azért kicsit legyen lightosabb a kommunikációd.

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz BerserkGuts #150204 üzenetére

    Senki se azt mondja, hogy nem lehet észrevenni, mert hidd el én is látom érzem hogy a 144hz az vaj sima gyors mozgásoknál, míg a 60hz kicsit darabosabb, viszont ezt csak külön erre koncentrálva veszem észre, ha külön ezt tesztelem. És akkor is konkrétan rángatnom kell összevissza az egeret FPS játéknál, hogy lássam és még arra is azt mondom, hogy nem olyan hatalmas különbség. De én nem csak úgy teszteltem, hogy külön erre figyelek, hanem utána úgy is, hogy "na akkor most kezdjünk el játszani a gamel és még ezt cod warzone-ba is teszteltem, mikor haverokkal összeálltunk, de még a DOOM eternalban is és akkor viszont 2 másodperc nem kell ahhoz, hogy el is felejtsem. Szóval egyáltalán nem egy gamechanging future számomra. De persze tudom, hogy ez csak én vagyok. Viszont nem ártana szerintem nektek is úgy is tesztelni, hogy pl nem külön erre figyeltek, lekorlátozzátok 60fps-re a játékot és már az első másodperctől kezdve rendesen csak a gameplaye-re figyeljetek, hogy haladjatok a játékkal figyeljetek a történetére, vagy cod warzone-ba a haverokkal a meccsre, tehát maga a játék flowjára, azért ott már kíváncsi lennék, hogy valóban látjátok-e a különbséget ha nem külön erre figyeltek. Pl a 30-60 fps közötti különbség az már nagyon is számottevő, rendesen élményromboló ps4 pro-n nagyon sajnáltam is hogy a TLOU2-őt 30fps-el kell végigtolnom, de igazság szerint ott is ha annyira mélyen belemerülsz a játékba, akkor 5-10 perc alatt ott is elfelejted, bár valóban időről időre emlékeztet rá a játék mikor gyorsabb mozgások vannak és ki is billent az immerzióból. Ugyanez nem igaz a 60-144hz-nél. Míg a 30-60 fps közötti különbség valóban gamechanging élmény. Addig a 60-144hz közötti különbség csak az e-sportolóknak nyújt valóban valami pluszt, hogy versenyképesek legyenek. Nyilván az olyan amatőr játékosok, akik már baromi jó szinten vannak online multi shooterekben, azok is azonnal észreveszik és romlik is valamennyit a K/D ratio-juk, de azért valljuk be nem akkora rétegről beszélünk. A többiek számára szimplán egy parasztvakítás, amit játék közben észre se veszel, pontosan azért sulykolják ennyire, mert vizualitásban már olyan magas szinten tartanak a játékok ami sok embernek már most bőven elég, viszont a jövőbeli kártyákat is majd valamivel el kell adni, tehát ennek a felvezetését látjuk, hogy megteremtsék az igényt, hogy neked igenis kell az RT kell a 144hz stb. Tudom hogy ilyen alapon lehetne például az RT-re vagy csak a szimpla ANTI-aliasing-re és egyéb featuerekre is mondani, hogy parasztvakítás hiszen, amikor játékra figyelsz, akkor azt se nagyon veszed észre pláne az utóbbit. Csakhogy az a különbség, hogy míg gyakorlatban minden játékosnál létezik az, hogy megáll egy-egy helyszínen csak úgy csodálni a tájat, vagy szimplán csak olyan résznél vagy ahol lassabb a játékmenet, akkor ezeknek a feature-nek a hiánya nagyon is észrevehető és élményromboló tud lenni. Addig játék közben a gyakorlatban nem fogsz nekiállni összevissza rángatni az egeret úgy, hogy közben nem is a fps-hz-re figyelsz és akkor hirtelen észreveszed, hogy "bazzeg ez nem is 144 hz, de szar!" Egyszerűen nem életszerű. Arról nem is beszélve, hogy vajon melyiket veszed észre hamarabb azt a kompromisszumot, amit beáldozol grafikailag, hogy meglegyen a 144hz vagy a 60-144hz közötti különbséget? Melyik lesz a szembetűnőbb? És azért vedd észre, hogy se én se kolopele nem azt állítottuk, hogy nem veszed észre a különbséget, hanem azt, hogy el is hiszem, hogy nagyon sokan nem vennék észre. És közel se 10/9-nek gondolom ezt az arányt. Az okokat leírtam, hogy miért, röviden azért, mert még külön erre figyelve is épphogy észreveszik az emberek a különbséget, de játék közben soha nem fogsz erre figyelni. Állítom neked, hogy ha a 144hz-et használók közül megkérnénk egy családtagjukat, hogy válasszanak ki egy hetet, amikor minden nap suttyomban állítgatnák napi szinten 60-144hz között a monitort. Akkor ezeknek az alanyoknak a többsége nem tudná megmondani utólag, hogy melyik héten történt ez meg, ha egyáltalán nem is tudtak erről a tesztről előzetesen.

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Lendova #150209 üzenetére

    Az egyik monitorom egy LG widescreen 75hz-es a másik egy AOC 144hz-es és konkrétan minden játékot úgy állítok be grafikailag, hogy 70-90 között legyen mert nem szeretem még véletlenül se ha 60 alá csökken az fps szám úgyh a legtöbb játékot nem egy héten át játszom stabilan 70-90 között hanem másfél éve már így játszok. Viszont vannak játékok, mint például a Red Dead 2 aminek akkora gépigénye van hogy mediumra kéne butítanom a grafot több helyen ahhoz hogy 60 fölött legyek jócskán így ott inkább a grafot választom high-ultrán 1440p-ben és így épphogy elérem az 60 fps párszor esik be ez alá az rx 5700-asommal. És nem, nem vettem észre a különbséget még úgy se hogy 90%-ban 70-90fps között játszok más játékokkal. Még mindig fontos, hogyha meg van az a kritérium hogy nem erre figyelek külön hanem a gameplayre, csak azt veszem észre játék közben, amikor bezuhan 50-55 közelébe. Ezért is gondolom alsó határnak a 60fps-t ami alá nem szabad adni mert az valóban rontja a játékélményt minden más számunkra nem e-sportolóknak csak marketingfogás, mert játék közben baromira nem fogsz törődni a plusz FPS-el, tehát gyakorlatban nincs semmi haszna, csak akkor veszed észre ha külön erre koncentrálsz, hogy megfigyeld. Az előzőben azért hoztam fel az Anti-aliasinget is, mert konkrétan ha nem lennének a játékban lassabb részek vagy nem állnánk meg csodálni sose a tájat egy játékban, akkor hidd el azt se vennéd észre. De például erre is pont alkalmas egy warzone sőt inkább a multirésze próbáld ki állsz egy helyben nincs rajta anti-aliasing és rögtön látod hogy ronda, viszont kérdem én életszerű hogy amikor játszol vele, akkor egy helyben állsz? Az a játék sose lassú és sose csodálod a táját, mozgás közben meg úgyse látod, tehát igazából ott még az anti-aliasing is egy haszontalan feature a gyakorlatban, mert sose fogsz rá külön figyelni.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Lendova #150222 üzenetére

    Látod itt kezd értelmetlen lenni a beszélgetés. Mert idefirkálsz egy nesze semmit fogd meg jól, konkrétumok nélküli véleményt. Vitázhatunk úgy is, hogy leírod hogy rosszul tesztelek rossz a kialakult képem tapasztalat hiányában. Én meg visszavágom ugyanezt neked hogy te tesztelsz rosszul és a te kialakult képed rossz. Ez így nem egy normális vita hanem ilyen óvodai szintre degradálódik, nem is vita igazából. Én legalább konkrét érvekkel próbáltam elmagyarázni, hogy miért az a véleményem ami. Egy normális válasz - ha már az a véleményed hogy rosszul tesztelek - úgy nézett volna ki, hogy kitérsz arra, normális érvek mentén, hogy akkor hogy is kell jól tesztelni és mik azok a pontok, ahol hibázok az én tesztjeimmel. Ha pedig erre nem akarod venni a fáradságod az se baj, de akkor ennek a kommentednek meg aztán végképp semmi értelme nem volt, mert felesleges kidobott energia részedről is meg részemről is, hogy elolvasom és még reagálok is rá. Olyan dolgokat kéne itt irkálni, amik fejlődést generálnak, előrelendítik a beszélgetést, ha nekem kell fejlődnöm, nosza neki elfogadom, de akkor mutasd meg hogy mik azok a pontok magyarázd el, még az is lehet hogy felnyitod a szemem ki tudja... ha pedig esetleg neked, akkor azért szerintem mondhatjuk, hogy én próbáltam tényleges konkrétumokkal megmagyarázni, azt, ami jelenleg szerinted hülyeség. De ezeket a semmitmondó totálisan érvektől mentes véleményeket hanyagoljuk már, mert csak fölösleges köröket teszünk vele, arra pedig nincs kedvem időt szánni. Egyébként eléggé csodálkoznék ha pont én tesztelnék rosszul, nem az hogy nagy számítástechnikai guru lennék simán átlag vagyok, de mindig is én építettem a gépeimet, OC-zni is szoktam mérésre használok MSI afterburnert, modokat is szoktam használni, pl a witcher 3-omon 40 mod is van kezdve a hulk hogan és társaival. VR játékokkal is játszok, mert van egy Quest 2-őm is és ott is tesztelgetni kell nem csak fps-t hanem latency-t is plusz dedikált routert kellett kialakítanom, hogy 5ghz-el menjen ne 2.4-el, amitől tovább csökken a latency ja meg konkrétan csak a VR miatt gondolkodok a 6700xt-re való váltásra flat gamingre én még úgy látom felesleges. Mondom azért ezzel simán hozok egy átlagos szintű tudást a gamerek között én úgy gondolom. De persze fejlődni sose késő akkor magyarázd el hogy miért tesztelek rosszul.

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Lendova #150242 üzenetére

    Most ez komoly? egy konkrétum volt tőled, az ha játszanék folyamatosan egy héten át 75hz-75fps-el és úgy váltanék vissza 60-ra észrevenném. Én meg elmondtam hogy folyamatosan 70-90között játszok másfél éve és hogy bíz előfordul mikor különböző indokok miatt 60-al kellett játszanom egy játékkal lásd red dead 2. Az hogy te ignorálod a választ az már nem az én hibám. "Részedről meg jönnek a mesék" na látod ezek azok a mondatok amikor kifogysz az érvelésből, ahogy ez az előbb megtörtént és akkor jönnek a sértegetések. Tehát amint jön valami új infó amivel nem tudsz mit kezdeni akkor egyből elkezd dolgozni benned a kognitív disszonancia, amit így oldasz fel? Mese? Melyik részét bizonyítsam? küldjek screenshotot? tessék: Na vajon melyik része lehet, akkor kamu a mesémnek? Tudod, aki ismer pont azt szokta problémámnak tartani hogy túl őszinte vagyok és túl nyitott hogy olyan emberekkel osztok meg személyes dolgokat amik tökre nem tartoznának rá, ahogy most is elkövetem ezt a hibát. Mesélni maximum te mesélsz nem én.
    " minden 2. vasárnap pötyög egy órát Sims-szel." Mivel azt állította hogy 10/9 ember gondoltam minden ember beletartozik. Egyébként meg a másik videóban meg egy normal casual gamer volt aki szintén belehibázott a 60-120 közöttibe és rengetegszer mikor jól válaszolt akkor is beszédes hogy mennyit gondolkozott és milyen sok időbe telt neki hogy megtippelje. Sajnálatos módon jól látható hogy te még azt se tudod, hogy miről szól a vita. Mert én csak két dolog ellen vitatkoztam végig az állítás ellen, hogy aki nem látja az vak és hogy 10ből 9 ember azonnal látja. Ha a delikvens azt mondta volna, hogy 10/6-7 meg se szólalok, mert annak még látom esélyét hogy igaz legyen. Szerintem innentől kezdve hagyjuk is a témát van jobb dolgom is, mint a "magasröptű" érveidet hallgatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Pityu. #150249 üzenetére

    Nekem épp ez a problémám kéne egy 6700xt ebay-ről, de olcsóbban csak német garanciával lehet hozzájutni. Eddig én max 100k-ért rendeltem laptopot UK-ből még sok éve szerencsére nem is kellett garanciát érvényesíteni soha. De 300k-ért bevállalni? ráadásul németül se tudok ha intézkednem kéne, persze gondolom talán tudnak angolul, de ekkora távolságban nem úgy *asznak át ahogy akarnak ennyi pénzért? Egyébként az rx5700-am is közel azonos szinten van a 2070-nel ha érdekel esetleg, persze még nem is biztos hogy eladnám attól függ hogy rá tudom-e magam beszélni egy német garis 6700xt-re.

    Sőt ahogy látom még jobb is: https://www.youtube.com/watch?v=8rz32GVndEM&t=482s

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz SpaceJam #155297 üzenetére

    "Ezt már láttátok? Ennyit arról, hogy vegyen-e az ember használt mining VGA-t (tök nyugodtan)."

    Hiszen épp az a konklúzió hogy semmilyen teljesítménybeli csökkenés nincs, hiába bányásztak vele akár 4 évet is. Egy dologra kell figyelni hogy a hűtőbordák és a venti ne legyen sérült, de erre akkor is kell figyelni ha valaki játékra használta. Egyébként is egy megfelelően ellenőrzött körülmények között futtatott bányászkártyával kevesebb rizikó van, mert állandó és egyben alacsonyabb voltage mellett működött hiszen a bányászok nagy része se szeret ugyanúgy kockáztatni mivel nem rövidtávon tudják behozni a kártya árát ezért alapból úgy üzemeltetik amit hosszabb távon is elvisel a kártya. Ehhez képest a játékos kártya sokkal nagyobb stresszt kap egyrészt mert nem csak hogy magasabb voltageken kell működnie hanem sokkal több ingadozásoknak is van kitéve. Egyébként bár tudom hogy ez hibás érvelés meg lehet hogy csak véletlen, de akikről tudok a közvetlen környezetemben hogy bevállaltak egy használt mining kártyát vásárlását semelyiknél semmi probléma nem lépett fel és mai napig használják egészséggel. Én csak azt mondom hogy semmi se ennyire fekete-fehér hogy a használt mining kártya rossz a gaming meg jó nem általánosítani kell hanem megnézni hogy pontosan mit veszel kitől az hogy bánt vele és akár tesztelni is ha van rá lehetőség.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz SpaceJam #155321 üzenetére

    Azért vegyél szerintem kicsit vissza. Neked feltűnt hogy kétértelmű is lehet a szöveg? Én konkrétan azt hittem, hogy ironizálsz és nem, ezen a zárójeles rész se segít vagy változtatott azt is én spec az irónia nyomatékosításának tudtam be. Nézd meg te magad, hogy simán értelmezhető ez úgy is.

    ""Ezt már láttátok? Ennyit arról, hogy vegyen-e az ember használt mining VGA-t (tök nyugodtan)."

    Oké kiderült hogy félreértettem és ez nem irónia, de akkor normálisan is felhívhatod a figyelmemet erre, hiszen én se fogalmaztam bunkón, ugye?

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz h1mpi #155353 üzenetére

    Előbb egy CPU csere kéne mert amilyen kártyát te akarsz annak a teljesítményét kb 20-40 szazalekkal vissza fogja fogni a jelenlegi CPU-d most épp nincs időm hogy ajánljak cput vagy gput mert a keretedet se tudom de az ő csatornáján nézhetsz benchmarkokat mindkettőre https://youtube.com/channel/UCxMjw6DCP7mSAWqnV9Vx1ng

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz palfitom #155369 üzenetére

    "..és megint úgy megy az ilyen olyan ajánlás, hogy a gép célját nem ismeritek :U (főleg Silvirenzo kollégának szól)
    Idézem:
    ""Sajnos" a gyereknek túl jó lett a bizije én meg beígértem Neki egy gépet...
    Az elvárás: Fortnite menjen rajta FHD-ban közepes grafikai beállításokkal, ezen kívült netezős gép lenne."
    Erre nem elég simán az i3?"

    Te most kitől is idéztél? mert az első hozzászólását néztem az pedig így szólt.

    "Sziasztok! Ehhez a konfighoz milyen vga javasolt, hogy a 60 FPS meglegyen stabilan FHD-ben? Szeretném tudni mi a minimum, a maximumot látom :DDD (2060,2070,3060)."

    Én egyrészt ebben semmi fortnite-os szöveget és közepes beállításokat nem láttam.

    Viszont az tény hogy az adott GPU-kat bottlenneckelni fogja az adott CPU amit leírt.
    Másrészt meg direkt nem tettem konkrét ajánlásokat még CPU téren sem hanem egyelőre csak annyit mondtam neki hogy cserélje jobbra.
    Egyébként másik kollega és azt írta ha nincs megvéve a CPU akkor valóban inkább vegyen annál jobbat.
    Egyébként meg ne haragudj de nem kell ismernem hogy milyen játékot akar futtatni vele ugyanis adott CPU-val mindenképpen pénzt dob ki az ablakon, nem nem elég az a CPU semmihez pláne hogy gondolom ő se egy évre akar venni egy gépet azért legyen már future proof így érdemes 3 évre tervezni. Ja és még1 dolog mivel ennyi volt a szövegben így az adott GPU-kból 2060 2070 3060 nem éppen arra következtetek hogy fortnite medium beállításokon akar 60 fps-t elérni mert annál azért jóval erősebbek a felsorolt kártyák.

    Az én kommentemben csupa segítőszándék volt és egyelőre konkrét ajánlás nélkül csak egy irányadóként szolgált ami nem mellesleg elindított egy eszmecserét is hiszen így gördült tovább a beszélgetés így derült ki hogy a CPU még igazából nincs is meg és így más is erősebb CPU-t javasolt neki

    Te viszont totál feleslegesen kötekszel ami nem építette a párbeszédet. Ellenben közösségromboló hiszen minimum nekem rossz szájízt okoztál, de látod még másnak is kellemetlenséget okoz mert olvashatják pluszba ezt az offtopic negatív szarságot pedig ez senkit se érdekel Gratulálok hozzá.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    "mert az első hozzászólását néztem az pedig így szólt" - Jajj. Természetesen a kérdezőtől idéztem. Tanuld meg használni a keresőt!"

    Neked azon túl hogy kicsit emberileg is fejlődnöd kéne nem ártana ha első körben érvelni is megtanulnál.
    Én nem azt kérdőjeleztem meg hogy az illetőtől idéztél, te atyaég látom sikerült értelmezni a hozzászólásomat. De teszek még1 kísérleted hátha sikerül most felfognod hogy miről is beszéltem.
    Arról hogy rajtam nem lehet számonkérni azt hogy ha én ennyit látok, akkor mindenképpen el kéne kezdenem utánakeresni az adott személynek hogy írt-e valamit korábban hiszen simán olyan a megfogalmazás itt mintha ez lett volna a legelső hozzászólása (a téma kezdete):

    "Sziasztok! Ehhez a konfighoz milyen vga javasolt, hogy a 60 FPS meglegyen stabilan FHD-ben? Szeretném tudni mi a minimum, a maximumot látom :DDD (2060,2070,3060).

    Cooler Master MasterBox MB320L ARGB
    PRIME B560M-A
    Intel Core i3-10105F 4-Core 3.7GHz LGA1200 Processzor
    AquaID-Cooling SE-224-XT Basic
    Seasonic 500W, Core Series GC tápegység, 80 PLUS Gold
    WD 1TB Blue M.2 SATA M.2 2280 WDS100T2B0B
    1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester
    6GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB)
    VGA????

    köszi!
    "

    ezek után ha te azt számon kéred tőlem hogy miért nem tudtam egy korábbi hozzászólásáról, akkor te vagy az idióta, és nem, itt most én még nem személyeskedek hanem csak szimplán nevén neveztem a gyereket.

    ""csak annyit mondtam neki hogy cserélje jobbra" - Igen, tetted ezt anélkül, hogy tudnád mire kell a gép, s ki fogja használni, ami nagyon nem mindegy! Egy GYEREKNEK netezésre és Fortnite-ra simán elég az adott CPU."

    Épp ezért baromira hibás az erre tovább felfűzött érvelésed is hiszen tőlem semmiképpen se volt elvárható hogy tudjak arról, hogy volt egy korábbi hsz-e. Szimplán nevetséges itt az egész érvelésed. Egyébként egyetértek, arra simán elég is lenne az adott CPU, de ehhez hozzátenném azt is hogy JÓCSKÁN kisebb teljesítményű GPU is elég az általa felsoroltakhoz képest, ahhoz hogy abban a játékban elérje a 60fps-t pláne mediumon. De ugye ismétlem én ezt a hozzászólását nem láttam. Így csak abból tudtam következtetni, amit láttam azt a felsorolt három kártyát amiknek már van akkora teljesítménye hogy tudjam hogy a CPU már bottlenecket fog jelenteni.

    "az tény hogy az adott GPU-kat bottlenneckelni fogja az adott CPU amit leírt." - Nagy tévedés, játékoktól függ.

    Kérlek szépen ezt te most komolyan gondolod? azta mindenit nagy a kompetenciád a témában és még te mondod nekem, hogy inkább maradjak meg csendes tagnak? Két dolgot tudok elképzelni vagy szimplán inkompetens vagy a témát illetően vagy az a fajta vitapartner vagy, aki ha vesztésre áll egy vitában akkor kiragadott példákkal próbál ellenérvelni általános tényszerűségekkel szemben mindezt azért mert eluralkodik rajta a kognitív disszonancia. Nem, az nem érvelés hogy igenis veszélyes repülőre ülni, mert volt már olyan repülő ami lezuhant. Mivel pont egy olyan emberbe kötsz bele aki 12 éve adatelemzőként dolgozik, had világosítsalak fel, hogy itt azt az általános hibát követed el hogy egy nagyon kicsiny mintát ragadsz ki a teljes összképből, amit aztán érzelmi alapon felnagyítasz és abból vonsz le következtetéseket csak sajnos ez így nem tekinthető reprezentatív analitikának az adott témát illetően, amit vizsgálsz és amiről utána annak alapján véleményt formálsz, mert nem a nagy számok törvénye alapján vizsgálod az adott témát és ezért a következtetéseid is tévesek lesznek. Tényleg még én kérek elnézést hogy egy általános érvényű igazságot leírtam és nem emeltem ki a halmazból a játékoknak azon kicsiny százalékát (mennyi lehet 2-5%?) amire ez nem igaz. Megint csak te leszel nevetség tárgya az ilyen kijelentéseiddel hogy "játéktól függ". Nem, az esetek nagyon nagy százalékában az adott három kártyára 2060, 2070 és 3060-ra igaz lesz, amit írtam. Ő ebből már el tud rakni valami hasznosat magának, abból viszont nem ha felsorolom azon kevés játékok számát, ahol kivételesen ez nem lesz igaz.
    Valamint feltűnt nekem hogy most már ez a második hogy egy apróságba kötsz bele feleslegesen szőrszálhasogatóan, ami arra enged következtetni hogy lehet hogy te a saját életeddel nem vagy kibékülve.

    "az ajánlásokat inkább hagyd másra, vannak itt tájékozottabb kollégák is!"
    Fúúú ha magadat sorold ide, akkor vannak itt bajok rendesen. Egyébként jó szöveg volt csak legalább támogattad volna meg valamilyen érveléssel, ó de jó lett volna, mert így elég üresen kong.

    Az meg még külön vicces, hogy rajtam kívül még utána hárman ajánlották neki, hogy jobb CPU-ra cseréljen persze utána még te is beálltál a sorba okoskodni hogy ja "egy I5 azért jövő biztosabb." De te valamiért engem találtál meg a totál semmiért.
    Hát tényleg borzalmas tanácsot adtam pláne most, amikor úgy el vannak szállva a videokártya árak hogy szinte fix, hogy a jobb teljesítményt a 20k CPU különbözeten hamarabb megkapja ár/érték arányt tekintve mintsem ha inkább a CPU-t hagyná csere nélkül és a GPU-ból venne jobbat ahol ugyanazt a teljesítménynövekedést sokszorosan fogja megfizetni.
    De te ahelyett, hogy elgondolkodtál volna az első hozzászólásom után amit neked intéztem, inkább még képes voltál továbbrugózni a dolgon, egy apróságon, amiben mégha igazad is lett volna, nagy faktorral nem bírt semmire nézve se, jogtalan is volt, mert nekem nem kellett volna tudnom a korábbi másik hozzászólásából amiből idéztél, és igazad se volt semmiben se, de itt erőlködsz valami apróság miatt, ami csak a te szemedet szúrta valamiért, lehet hogy inkább a saját életedben kéne megkeresni a probléma forrását. Szerintem senki se kíváncsi itt arra, hogy másokon vezesd le a napi feszkóidat.

    Csak úgy kíváncsiságból te komolyan elégedettséggel eltelve vonultál vissza a második hozzászólást követően, amit nekem intéztél, hogy te aztán most jól megmondtad? (A kérdés költői) Legalább egy jó érved lett volna, te atya jó ég ennyi öngólt rúgni. Ez így még vitának se ér fel inkább volt ez egy beszélgetéspróba, ami nem ment át a teszten.
    Felőlem nyugodtan erőlködj még itt a semmin, én viszont itt ezzel be is fejeztem nem szándékozom tovább játszani a kis játékodat.

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz palfitom #155402 üzenetére

    "mert az első hozzászólását néztem az pedig így szólt" - Jajj. Természetesen a kérdezőtől idéztem. Tanuld meg használni a keresőt!"

    Neked azon túl hogy kicsit emberileg is fejlődnöd kéne nem ártana ha első körben érvelni is megtanulnál.
    Én nem azt kérdőjeleztem meg hogy az illetőtől idéztél, te atyaég látom sikerült értelmezni a hozzászólásomat. De teszek még1 kísérleted hátha sikerül most felfognod hogy miről is beszéltem.
    Arról hogy rajtam nem lehet számonkérni azt hogy ha én ennyit látok, akkor mindenképpen el kéne kezdenem utánakeresni az adott személynek hogy írt-e valamit korábban hiszen simán olyan a megfogalmazás itt mintha ez lett volna a legelső hozzászólása (a téma kezdete):

    "Sziasztok! Ehhez a konfighoz milyen vga javasolt, hogy a 60 FPS meglegyen stabilan FHD-ben? Szeretném tudni mi a minimum, a maximumot látom :DDD (2060,2070,3060).

    Cooler Master MasterBox MB320L ARGB
    PRIME B560M-A
    Intel Core i3-10105F 4-Core 3.7GHz LGA1200 Processzor
    AquaID-Cooling SE-224-XT Basic
    Seasonic 500W, Core Series GC tápegység, 80 PLUS Gold
    WD 1TB Blue M.2 SATA M.2 2280 WDS100T2B0B
    1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester
    6GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB)
    VGA????

    köszi!
    "
    ezek után ha te azt számon kéred tőlem hogy miért nem tudtam egy korábbi hozzászólásáról, akkor te vagy az idióta, és nem, itt most én még nem személyeskedek hanem csak szimplán nevén neveztem a gyereket.

    ""csak annyit mondtam neki hogy cserélje jobbra" - Igen, tetted ezt anélkül, hogy tudnád mire kell a gép, s ki fogja használni, ami nagyon nem mindegy! Egy GYEREKNEK netezésre és Fortnite-ra simán elég az adott CPU."

    Épp ezért baromira hibás az erre tovább felfűzött érvelésed is hiszen tőlem semmiképpen se volt elvárható hogy tudjak arról, hogy volt egy korábbi hsz-e. Szimplán nevetséges itt az egész érvelésed. Egyébként egyetértek, arra simán elég is lenne az adott CPU, de ehhez hozzátenném azt is hogy JÓCSKÁN kisebb teljesítményű GPU is elég az általa felsoroltakhoz képest, ahhoz hogy abban a játékban elérje a 60fps-t pláne mediumon. De ugye ismétlem én ezt a hozzászólását nem láttam. Így csak abból tudtam következtetni, amit láttam azt a felsorolt három kártyát amiknek már van akkora teljesítménye hogy tudjam hogy a CPU már bottlenecket fog jelenteni.

    "az tény hogy az adott GPU-kat bottlenneckelni fogja az adott CPU amit leírt." - Nagy tévedés, játékoktól függ.

    Kérlek szépen ezt te most komolyan gondolod? azta mindenit nagy a kompetenciád a témában és még te mondod nekem, hogy inkább maradjak meg csendes tagnak? Két dolgot tudok elképzelni vagy szimplán inkompetens vagy a témát illetően vagy az a fajta vitapartner vagy, aki ha vesztésre áll egy vitában akkor kiragadott példákkal próbál ellenérvelni általános tényszerűségekkel szemben mindezt azért mert eluralkodik rajta a kognitív disszonancia. Nem, az nem érvelés hogy igenis veszélyes repülőre ülni, mert volt már olyan repülő ami lezuhant. Mivel pont egy olyan emberbe kötsz bele aki 12 éve adatelemzőként dolgozik, had világosítsalak fel, hogy itt azt az általános hibát követed el hogy egy nagyon kicsiny mintát ragadsz ki a teljes összképből, amit aztán érzelmi alapon felnagyítasz és abból vonsz le következtetéseket csak sajnos ez így nem tekinthető reprezentatív analitikának az adott témát illetően, amit vizsgálsz és amiről utána annak alapján véleményt formálsz, mert nem a nagy számok törvénye alapján vizsgálod az adott témát és ezért a következtetéseid is tévesek lesznek. Tényleg még én kérek elnézést hogy egy általános érvényű igazságot leírtam és nem emeltem ki a halmazból a játékoknak azon kicsiny százalékát (mennyi lehet 2-5%?) amire ez nem igaz. Megint csak te leszel nevetség tárgya az ilyen kijelentéseiddel hogy "játéktól függ". Nem, az esetek nagyon nagy százalékában az adott három kártyára 2060, 2070 és 3060-ra igaz lesz, amit írtam. Ő ebből már el tud rakni valami hasznosat magának, abból viszont nem ha felsorolom azon kevés játékok számát, ahol kivételesen ez nem lesz igaz.
    Valamint feltűnt nekem hogy most már ez a második hogy egy apróságba kötsz bele feleslegesen szőrszálhasogatóan, ami arra enged következtetni hogy lehet hogy te a saját életeddel nem vagy kibékülve.

    "az ajánlásokat inkább hagyd másra, vannak itt tájékozottabb kollégák is!"
    Fúúú ha magadat sorold ide, akkor vannak itt bajok rendesen. Egyébként jó szöveg volt csak legalább támogattad volna meg valamilyen érveléssel, ó de jó lett volna, mert így elég üresen kong.

    Az meg még külön vicces, hogy rajtam kívül még utána hárman ajánlották neki, hogy jobb CPU-ra cseréljen persze utána még te is beálltál a sorba okoskodni hogy ja "egy I5 azért jövő biztosabb." De te valamiért engem találtál meg a totál semmiért.
    Hát tényleg borzalmas tanácsot adtam pláne most, amikor úgy el vannak szállva a videokártya árak hogy szinte fix, hogy a jobb teljesítményt a 20k CPU különbözeten hamarabb megkapja ár/érték arányt tekintve mintsem ha inkább a CPU-t hagyná csere nélkül és a GPU-ból venne jobbat ahol ugyanazt a teljesítménynövekedést sokszorosan fogja megfizetni.
    De te ahelyett, hogy elgondolkodtál volna az első hozzászólásom után amit neked intéztem, inkább még képes voltál továbbrugózni a dolgon, egy apróságon, amiben mégha igazad is lett volna, nagy faktorral nem bírt semmire nézve se, jogtalan is volt, mert nekem nem kellett volna tudnom a korábbi másik hozzászólásából amiből idéztél, és igazad se volt semmiben se, de itt erőlködsz valami apróság miatt, ami csak a te szemedet szúrta valamiért, lehet hogy inkább a saját életedben kéne megkeresni a probléma forrását. Szerintem senki se kíváncsi itt arra, hogy másokon vezesd le a napi feszkóidat.

    Csak úgy kíváncsiságból te komolyan elégedettséggel eltelve vonultál vissza a második hozzászólást követően, amit nekem intéztél, hogy te aztán most jól megmondtad? (A kérdés költői) Legalább egy jó érved lett volna, te atya jó ég ennyi öngólt rúgni. Ez így még vitának se ér fel inkább volt ez egy beszélgetéspróba, ami nem ment át a teszten.
    Felőlem nyugodtan erőlködj még itt a semmin, én viszont itt ezzel be is fejeztem nem szándékozom tovább játszani a kis játékodat.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Razor18 #155522 üzenetére

    Razor18
    "Biztos mindenkit érdekelnek itt az ilyen nárcisztikus személyeskedések, főleg ekkora terjedelemben? Nem volna érettebb dolog az ilyeneket privátban intézni?"

    Nem, biztos, hogy nem érdekel senkit, erre neki is felhívtam a figyelmét korábban, hogy pont emiatt is volt felesleges belekezdenie ezek után még folytatta is. Valóban igazad van legalább nekem lehetett volna annyi eszem, hogy privátban válaszolok. Bocsánat, de egyébként meg szerintem aki nem kíváncsi rá az simán továbbgördít vagy a negyedénél abbahagyja az olvasását. Úgyh nem gondolom hogy akkora kárt okozott volna ez most a nem érintettek életében.
    "Nárcisztikus személyeskedést" viszont nehezemre esik dekódolnom illetve magamra vennem, amikor ő volt az, aki sorozatosan támadott, és mikor legelőször visszaírtam neki még próbáltam úgy beszélni vele, hogy hátha előveszi utána a jobbik énjét, minek után ez nem történt meg hanem még válaszként ő az, aki tovább személyeskedett hülyeségeket írva.... még jó hogy utána azt kapja, amit adott csak ő éppen jogosan kapta. A nárcisztikus személyeskedés max rá igaz nem rám, akit jogtalanul értek az inzultusai és utána persze, hogy hasonlóképpen reagáltam már rá, mint ő.

    barabasb "Baszki ennyire ráérsz? "
    Igazából nem, voltam olyan hülye, hogy az esti játékomból beáldoztam erre a hülyeségre 1 órát. Pedig haladhattam volna tovább az Immortalsal.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    Bossp-nek marhára igaza van. Igazából ha siránkozás helyett megtanulnátok kicsit kihasználni a kártyáitokban lévő potenciált akkor rájönnétek, hogy valójában sose volt még ilyen olcsó a vga piac, konkrétan normális feszkón működtetve is egy év alatt visszatermelitek a vga teljes árát és nem, nem megy tönkre a VGA-d ha normálisan bányászol nem feszeled/húzod túl nemhogy 1 év alatt, de 4 év alatt se viszont cserébe sokszorosát visszatermeled a kártyádnak mint amennyiért vásároltad.
    Azon meg végképp nem értem, hogy mit csodálkozunk hogy egy gtx 660 ilyen olcsó viszont a 480/580 1070 meg ilyen drága? Előbbi nem alkalmas bányászatra ezért az olcsósága, a többi meg értelemszerűen igen. De egyébként meg, aki már bányászik az tudja, hogy a gtx 660 igazából jócskán drágább a maga 20-30k-s árával, mint az összes 150-700k forintos kártya.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz nrg_52 #155572 üzenetére

    Miért mi számít természetesnek? Ha bármi is fejlődik valami irányba legyen az technológiai, társadalmi, biológiai, stb. dolog, mi alapján határozzuk meg, hogy az természetes folyamat avagy sem? Illetve ki vagy kik határozzák meg amikor más más nézőpontokból vizsgálva teljesen más képet kapsz? Most eltekintve néhány valóban szélsőséges példától a legtöbb dologról nagyon nehéz eldönteni, hogy jó vagy rossz, természetes avagy sem. Szerintem nem is érdemes így felcímkézni a dolgokat. Nem lehet egyszerűen, csak úgy felfogni hogy van és kész?
    Például most is megint csak a negatív reakciót váltja ki belőled a plusz infó, makacsul ragaszkodsz a "sértettségedhez", és címkézel, pedig ha egyről kettőre akarsz jutni az életben akkor sokkal lényegesebb az alkalmazkodóképesség legyen bármiről is szó. Nem, nem voltam én se különb mint te, biztosíthatlak hogy jártam én is a te cipődben sok-sok évvel ezelőtt csak aztán nekem is felnyitotta valaki a szememet. És most már a legtöbb dologgal kapcsolatban nem arra koncentrálok, hogy nyaldossam a sebeimet, hogy milyen rossz nekem, amivel nem jutok semmire, amikor ugyanazt az energiát fordíthatom arra is, hogy megvizsgáljam a lehetőségeket, hogy miként hozhatom ki az adott helyzetből a legjobbat. Folyamatos alkalmazkodás, ez a lényeg. Hiszen a bányászatnak is egyszer vége lesz, ahogy bárminek, akkor se sírnia kell majd a bányászoknak hanem alkalmazkodni, keresni az új befektetési formákat.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz barabasb #155575 üzenetére

    Végül is ez is egy nézőpont :) Köszönöm az analízist, bevallom kicsit el is bizonytalanodtam, hogy hova is helyezhetem el magam itt azon a képzeletbeli rangsorban hiszen azonnal már a legelső hozzászólásra előlépett egy nálam gyaníthatóan jóval okosabb ember a személyednek köszönhetően.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Razor18 #155578 üzenetére

    Na akkor most totál őszinte leszek veled, konkrétan úgy tévedtem ide, hogy a fél bányászközösség az itteni hozzászólásokon nevet, és időről időre osztogatják meg a hülyeségeiteket képek formájában. Legtöbb esetben csendes olvasója voltam a dolgoknak abban a csoportban, mert nem szeretem a kárörvendést pláne ha magyarokról van szó. Kb 1 héttel ezelőtt gondoltam egyet mondom elhintek pár morzsát hátha kicsit megváltozik bennetek valami és panaszkodás helyett elkezdtek ti is élni egy pénzkereseti lehetőséggel ami igazából mindenki számára adott. (Közben válaszoltam h1mpi-nek is ott is csak a segítőszándék volt bennem pedig konkrétan nem is ezért jöttem ide aztán ott is kaptam egy felesleges támadást)Úgy gondoltam hogy ha már egy két ember elgondolkodik, akkor már megérte, nyilván arra is számítottam hogy lesznek olyanok is, akiknél süket fülekre talál. Egy dologra nem számítottam a felesleges személyeskedő támadásra, (mindenesetre elég fura állapotok uralkodnak itt) úgyh számomra is ez egy lecke most, hogy nem biztos, hogy érdemes mindenhol segíteni pláne ott nem ahol nem is kérik. Mindenesetre ne aggódj nem "rontom tovább itt a levegőt" ami nektek jó nekem is. Ha nektek az a jó, hogy továbbra is panaszkodjatok, hőbörögjetek egy már minimum 5 éves témán, ami most eszkalálódott annyira, hogy már a ti ingerküszöbötöket is átlépje, hát áldásom rá folytassátok. Sok sikert a továbbiakban.

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Mentolka #155577 üzenetére

    "OK, bányásszon mindenki, mondod Te, meg többen. NADEMIBŐL vegye meg az egyszeri ember a bányagépet, ha egy VGA árát sem tudja kiköhögni? Érted?"

    Ebben valóban igazad van, de nyilván ez most nem nekik szólt, számukra még mindig opció ha helyette konzolt vásárolnak, mintsem elköltsenek 3-500k-t egy pc-re.
    De nem is olyan rég pár oldallal ezelőtt valaki írta, hogy neki is az ismerősei nem azért nem vesznek ennyiért kártyát, mert ne telne rá hanem elvből, én ezt is megértem csak hát rossz döntést hoznak, mert amennyi többletet kifizet a kártyára az pár hónap bányászással megtérül.
    Az igazság az hogy a játékostársadalom nagyobbik része baromi jól járt azzal, hogy van bányászat csak jelentős részük ezt nem veszi észre, egyedül a nagyon kevés pénzzel rendelkező játékosok, akiknek csak 30-80k forintja van egy videokártyára nem jártak jól vele, mert esélyük sincs hogy befektessenek ebbe. Ők valóban ennek az egésznek a vesztesei, de azért szerintem ők is találnak még lehetőséget arra, hogy játszhassanak, csak lehet ahhoz platformot kell váltani vagy 4-7 éves lemaradásban kell lenni a címekkel amikkel játszanak.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz nubreed #155583 üzenetére

    "Ráadásul az iparág megoldotta már cél hardverekkel a bányászatot, miért nem azt veszitek és miért az alapvetően játékosoknak szánt kártyákat hordjátok a bányába?"

    Ennek is nyilván meg van az oka nem magyarázom.

    "Az meg rólatok mond el mindent, hogy az itteni kommenteken röhög a bányász topic és még ki is fotózzátok az egyes kommenteket. Ti mégis kinek képzelitek magatokat?"
    Nem mindenki nevet rajtuk, amint írtam én se nevetek rajtuk ott is ahogy itt is többféle embertípus teszi ki a közösséget, úgyh ezt most nem vettem magamra.

    "Az összes bányászható pénzt illegálisnak kellene minődíteni globális szinten és hatalmas erőkkel fellépni minden bányászfarm és egyéni bányász ellen."
    Hát lehet egyszer ennek is eljön az ideje, meglátjuk mindenesetre nem vagyok biztos benne, hogy akkor majd az árak rendeződnek és már jól fogtok járni.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz solfilo #155585 üzenetére

    Ez nem minden cryptora igaz. Viszont úgy gondolom hogy csak akkor húzod te is elő a környezetvédelmi kártyát ha negatívan érintett vagy. Előhúzod vajon akkor is amikor arról van szó hogy mit eszel mit iszol mennyit utazol mennyit jársz autóval, lelkesen lobbizol a műanyag palack és csomagoló gyártó gyárak/cégek ellen is vagy csak ilyenkor fontos a környezetvédelem?

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Mirman #155588 üzenetére

    Közben dolgozok a másik monitoron és túl hamar érkeztek a válaszok ezért még pár felvetésre reagáltam. De szerintem már érintettünk mindent, akik nyitottabbak azok már elrakták a számukra hasznos dolgokat, a többiek meg.... Úgyh igazad van most már nem érdemes tovább reagálnom semmire.

    u.i: bár úgy gondolom jogomban áll megmásítani a saját döntéseimet úgyhogy még félhettek hátha visszatérek :))

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz nyul105 #155630 üzenetére

    nyul105 és nubreed: "De ez az übermensch duma, hogy "lol mindenki bányászhatna, aki nem bányászik az gyakorlatilag hülye"... ez gáz"

    +1 Igen az. "

    Na azért itt álljon meg a menet, egy szóval se állítottam senkiről, hogy ezért hülye lenne még csak nem is sugalltam, totál elfogadható ha valaki nem akar bányászni, szerintem rosszul döntenek, de ettől még hülyének nem állítottam be senkit. Viszont épp azt próbáltam litániákban leírni, hogy a hiszti és a sírás 5 év távlatában már azért elég nevetségesen hat, de még közel 1 év távlatában is, tovább kéne tudni lépni.

    nyul105
    "Tudom, csak kicsit betett nekem az a "logika", hogy azért ne érveljen senki a bányászat ellen a magas áramfogyasztással, mert amúgy nem tagja a greenpeacenek és nem lobbyzik a gyárak magas műanyaghasználata ellen..."

    Érvelhet az ellen teljesen elfogadható érv, sőt ez a leginkább érthető érv arra ha valaki nem akar bányászni. Én pusztán arra voltam kíváncsi, hogy csak ilyenkor tud-e valaki környezettudatos lenni, akkor vajon előjön-e amikor napi 4-8 órákat játszik, tv-zik, stb. meg még amiket felsoroltam? Mert valahogy szembeötlő hogy előhúzza valaki azonnal ezt a kártyát, de közben meg azért szerintem mindenki tudna a saját háza táján söprögetni és nehezemre esik elhinni, hogy a többség itt aki a bányászat ellen van az úgy általánosságban is baromira környezettudatos lenne, pláne egy videójátékos közösségben inkább érzem ezt egy nagyon jó kapaszkodónak részükről mintsem, hogy valódi komoly környezettudatos gondolkodás lenne mögötte.
    Egyébként én viszonylag környezettudatosan élek amennyire lehet mert én se szeretem a felesleges környezetszennyezést, ezért pont az olyan dolgokra odafigyelek, hogy ne vegyek palackozva semmit, nagy kiszerelésben szerezzem be a dolgokat és ha vásárolok az 5 fős családomra akkor lehetőleg egy úttal legalább két hétre elegendő élelmiszert vegyek. Ezen kívül autóval alig járok valahova. Tehát valahogy próbálom kompenzálni a lábnyomot amit hagyok. Ugyanakkor ha a bányászatra gondolok, akkor nekem 3 gyermek jövőjét kell megalapoznom és ehhez minden pénz jól jön, pláne itt Magyarországon ilyen szar fizetések mellett. Nyilván látom hogy egy valóban környezettudatos embernek ez nem férne bele tehát persze meg lehet kövezni ezért, aki akar. Én úgy vagyok vele, hogy amíg nem a saját javaimért csinálom, addig nálam ez belefér.
    Amúgy ha már környezettudatosság, lehet hogy kicsit kitekert logika, de könnyen lehet, hogy pont azzal érnétek el hamarabb hogy betiltsák/korlátozzák vagy valamilyen intézkedést tegyenek az egész bányászat ellen a környezetszennyezés okán ha minél többen beszállnának a bányászatba. Hiszen ettől hirtelen olyan mértékben megnövekedne a káros anyag kibocsátás, hogy az már tényleg mindenkinek is szemet szúrna, nem lehetne szőnyeg alá söpörni.

    lo_jo
    "Az "aki nem bányászik, az hülye" felfogás pedig olyan, mintha azt mondaná, hogy az új luxusautó nem drága, csak sofőrszolgálatot kell csinálni vele szabadidőben. Aki akarja, csinálja, aki nem, nem."

    Nem érzem jó hasonlatnak. egyrészt sofőrszolgálattal vagy egyéb vállalkozásokkal elég sok mindenen elcsúszhatsz, másrészt folyamatosan foglalkozni kell vele, ehhez képest a bányászatnál sokkal könnyebben tanulható rövidebb idő alatt beindítható a tanulópénz is kisebb és utána csak nagyon ritkán kell foglalkozni vele, fut magától és azt csinálsz a szabadidődben amit akarsz. Nem mellesleg bármikor kiszállhatsz belőle nem igazán ragad benne pénzed, mert eladod a GPU-t kb annyiért amennyiért vetted nagyon nagyon ostobán kell üzemeltetni egy kártyát ahhoz hogy fűbe harapjon az aki bányászatra adja a fejét. Ez a szöveg se egy rábeszélés, csak mert megint megkapom hogy annyira erőlködök én csak a párhuzammal hasonlítottam össze, hogy mik a különbségek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák