Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyuszaa

    őstag

    válasz MM #34448 üzenetére

    Tény, hogy asus-nál szolidan bántak a profillal, mondhatni már épphogy nem a másik véglet. (De csak szerintem.) De jó értékeken teszi a dolgát ezzel én nem is vitatkozom/tam. :K

    Monitorozás közben általában mindig 43-44%-ot láttam játék közben, ami szerintem bőven megfelelő zónában van 1850 rpm körüli fordulatszámmal hang terén, egyén függő ugye kinek mi a küszöbhatár, számomra bőven rendben van, (és a tahiti is szereti a 70 fok körüli értéket). De általánosságban véve ez nem mondható hangzavarnak (pláne nem hajszárító kategória), ha egy ref. kártyát használ az ember már joggal panaszkodhat. ;] És gépház függő dolog is, hogy mit hallunk mi ebből ki játék alatt.
    Sokaknak lehet jóval hangosabb a kártyájuk más kategóriában egy rosszabb kis lapát miatt.

    (#34449) arcsi84

    Tahiti LE az pont ez az eset, ahol spórolósan bántak a hűtéssel (vtx black edition, powercolor pcs+ myst )
    És az egy kis ventilátorukkal hangazavart keltenek terhelés alatt, illetve tuningban vrm megoldás miatt hamar limitáló tényező lesz a dolog, minimum egy alulfeszeléssel kell kezdeni velük, mert nem sajnálták a delejt. Így vannak elégedett tulajok, de egyénfüggő mint ahogy korábban írtam ezt is.

    LE-közül a legjobb konstrukciót a Sapphire készített dual-x 7870XT , de még ennek is megnőtt a hangja tuningnál, pedig messze jobb az előbbi kettőnél. (Ehhez viszonyítva, ha témánál vagyunk, sokkal halkabb a vaporom hozzá viszonyítva, és az már a nem kellemes kategóriában üzemelt (pedig direkt odafigyeltem a megfelelő körülményekre itt is.) VRM is hamar melegedett (4 fázis), hiába volt rajta rendes borda (pláne a társaihoz képest)
    Amit én vettem később, annak már módosítottak gyárilag a bios-án, rájöttek 1.256v kicsit sok, és felesleges nekik. Alapon 1.138v-volt de vígan vitte az alap órajelet 1 volton, itt viszont nagyon csendes volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák