Aktív témák

  • karakpecze21

    senior tag

    válasz _seth_ #5295 üzenetére

    Én is azt tudom javasolni, amit KukkSteve.Takarítsd ki a gépet, ha még nem tetted meg, mert a notikban hamar lerakódik.

    A hőfok amit írtál tényleg magas, tuti poros.
    Nem tudom a te gépedben hogy van megoldva a gpu hűtése, de ha olyan mint az enyém akkor főleg sürgősen takarítást javaslok.

    Az enyémben a gpu-ról egy réz hőcsővel vezették el a hőt a cpu-ra és onnan a hűtőbordára amit ugye a venti hűt.
    Mikor megvettem a gépet használtan kívülről makulátlan volt.Állandóan fagyott a gép és rohadt lassú volt.
    Leszedtem a fedelet, kicsit poros volt.Jó mondom kiveszem a ventit is.Na akkor jött a meglepetés.A bordára egy vastag filcszerű réteg rakódott így lehetetlenné téve a hűtését.
    Kitisztítottam, mintha kicserélték volna.Az a gond, hogy muszáj kiszerelni a ventit, mert hiába fújkálja az ember levegőspreevel az nem tud mit kezdeni a keményre összeállt retekkel.

    Haverom már nem volt ilyen szerencsés.Neki nehezen hozzáférhető helyen volt a hűtés.Mivel egy szálon volt a gpu és a cpu és tele volt porral szét fűtötték egymást.A cpu-nak még ugye nem lett baja, mert az kiszedhető.viszont a gpu ami bga tokozással van az alaplapra forrasztva úgy felmelegedett, hogy a forrasztás több helyen elengedett.Onnantól kezdve vége is volt.
    Házilag javítani ugye nem lehet, kicsit megnyomkodta az ember vagy leszorította valamivel akkor ment, de nem sokáig.

    Bocsi a litániáért. :B

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák