Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szombi

    tag

    Sziasztok!

    Sajna nincs időm végigolvasni a fórumot, biztosan elég sokszor elhangzott már a megoldás a kérdésemre, mégis felteszem.

    Szóval! Adott egy Pinnacle PCTV PCI Analog Stereo kártyám, amihez PCTV Vision 5.80 járt.
    Sajna már nem tudok már MPEG2-t aktiválni a megszűnt támogatás miatt.

    Igazából nem az MPEG2 hiányzik(bár az se volna rossz), hanem a videó felvétel 768x576 felbontással.
    Helyette marad a 384x288 felbontás MPEG1-el, ami enyhén szólva botrányos, főleg ha kameráról veszek át videót.

    Valami normális TV tuner program kell, ami tud nagyobb felbontásban videót rögzíteni úgy, hogy a felvételt átkódolás nélkül egy mezei DVD lejátszó is le tudja játszani(MPEG2?)
    Az sem lenne utolsó szempont, hogy a felvétel terjedelme EMBERI méretű legyen, azaz ne kelljen 10 perces részekre tördelni csak mert DVD-re akarom kiírni.
    Intel E2220 processzorom van, 2GB DDR2-800(dual) memóriával, szóval a teljesítményigény(pl. valósidejű átkódolás) nem probléma.

    Hallottam a DScaler-ről pár dolgot, támogatja is a kártyámat, DE: nem tud MPEG2-t, ami elvileg gond lehet a DVD lejátszónál.

  • szombi

    tag

    Sziasztok!

    Sajna nincs időm végigolvasni a fórumot, biztosan elég sokszor elhangzott már a megoldás a kérdésemre, mégis felteszem.

    Szóval! Adott egy Pinnacle PCTV PCI Analog Stereo kártyám, amihez PCTV Vision 5.80 járt.
    Sajna már nem tudok már MPEG2-t aktiválni a megszűnt támogatás miatt.

    Igazából nem az MPEG2 hiányzik(bár az se volna rossz), hanem a videó felvétel 768x576 felbontással.
    Helyette marad a 384x288 felbontás MPEG1-el, ami enyhén szólva botrányos, főleg ha kameráról veszek át videót.

    Valami normális TV tuner program kell, ami tud nagyobb felbontásban videót rögzíteni úgy, hogy a felvételt átkódolás nélkül egy mezei DVD lejátszó is le tudja játszani(MPEG2?)
    Az sem lenne utolsó szempont, hogy a felvétel terjedelme EMBERI méretű legyen, azaz ne kelljen 10 perces részekre tördelni csak mert DVD-re akarom kiírni.
    Intel E2220 processzorom van, 2GB DDR2-800(dual) memóriával, szóval a teljesítményigény(pl. valósidejű átkódolás) nem probléma.

    Hallottam a DScaler-ről pár dolgot, támogatja is a kártyámat, DE: nem tud MPEG2-t, ami elvileg gond lehet a DVD lejátszónál.

  • szombi

    tag

    válasz Balinov #7134 üzenetére

    Hát, figy.
    DScaler felismeri a kártyát, de nem szívesen járnám meg az utat egy pazarló(MJPEG) kodekkel, hogy utána még át is kelljen kódolni.
    Nincs olyan program ami eleve MPEG2-be írja ki a filmet felvétel közben?

  • szombi

    tag

    Sziasztok!

    Nekem volt problémám öregecskedő Pinnacle PCTV Stereo analog PCI kártyámmal.
    Lényeg, hogy az MPEG2 már nem aktiválható, mert a gyártó támogatása megszűnt.
    (na így vásároljon bárki is Pinnacle cuccost...)

    Nekem minőségi felvételre van szükségem, ami kivitelezhetetlen MPEG2 nélkül.
    Nagy nehezen rátaláltam egy crack-re, amelyet le kell futtatni, darál egy kicsit a Pinnacle és a winfos mappában, melynek eredményeképp sikerült aktiválni az MPEG2-t!
    720x576 a max felbontás, melyet 4-9.5 MBps bitrátával tudok rögzíteni a gyári PCTV Vision programmal.

    Kérdésem, hogy a DScaleres MJPEG (majd átkonvertálás MPEG2-be), vagy a fentebb leírt "hardveres" MPEG2 ad-e jobb minőséget?

Új hozzászólás Aktív témák