Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex1978

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. 2-3 éve tervezem egy "rendes" TV vásárlását. (Valószínűleg falra kerülne, de lehet, hogy elsőre csak asztalra. De gondolom, ez tulajdonképpen mindegy. Talán lényegesebb, hogy 2,5 - 3,5m-ről lehet nézni majd a TV-t.) 2014-15-ben még csak 100-120.000Ft-om volt, tudtam, hogy még gyűjteni fogok hozzá. Általánosságban 50-55" méretű TV-ben gondolkodom. (De ha ezen méretben nagyon drága lenne, akkor lemegyek 50" alá.)

    2015 nyarán szétnéztem egy (relatíve) drága áruházban, a LED TV-k ára és képminősége iránt érdeklődve. (Márkákhoz és köztük lévő képminőségbeli különbséghez nem nagyon értek. Nem vagyok márka-fanatikus. Egy barátom Samsung párti, ő csak Samsung TV-t, mobilt, stb. vesz. Ergo Samsung LED TV vásárlását javasolta.)
    Anno az áruházban szétnézve (2015!) nekem a Sony LED TV-k képe szebbnek tűnt, mint a Samsungoké. Akkor a Sony Bravia KDL-55W80C modellt volt lehetőségem megtekinteni (közel 380.000Ft áron kínálták), ami 55", FullHD (1920x1080), 3D smart LED TV, android oprendszer, 800Hz képfrissítés, 2D->3D konverzió, 1millió feletti dinamikus kontrasztarány, stb. (Képminősége, színei számomra nagyon szépek voltak.)
    Gondoltam, ha majd lemegy az ára 250.000-300.000Ft közé, meg is veszem majd. (Mint kitalálható, a vásárlás eddig még elmaradt.)

    2017 nyarán ez a TV (Sony Bravia KDL-55W805C, link itt) már nehezen beszerezhető. Talán 280.000Ft, de több helyen is inkább 450-460.000Ft (és ne feledjük, hogy ezért az árért ez a 2015-ös modell, még "csak" FullHD !) Tudom, a 3D téma igencsak kikopott a TV-kből és manapság szinte senkit nem érdekel. A jelenlegi sláger a 4K felbontás és az OLED panel gyönyörű képminősége. (Nekem egy ideig még nem lesz OLED TV-m, látva az árakat.)

    Viszont én ragaszkodom a 3D-hez (is). Túl sok 50-55"-es 3D-képes LED TV-t (350.000Ft alatt) nem nagyon találni manapság.
    Nekem az LG 55UH8507-est ajánlották 3 hete a *edia*arkt-ban. Ezt sem könnyű beszerezni, 300.000 - 340.000 - 420.000Ft áron vesztegetik.

    Ennek az LG-nek (2016-os modell) elég sok paramétere pl. ITT olvasható.
    A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e más LG vagy Sony 3D smart LED TV-t ajánlani (49-50-55" méretben), ami jó minőségű, de olcsóbb lenne, pl. 280.000-270.000Ft alatt?
    (3D-t mindenképp tudjon! Ha lehet, passzív 3D legyen, ne aktív.)

    Várom az ötleteket, ha egyáltalán még elérhetőek 3D LED TV-k.

    Üdv, Alex

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz Alex1978 #13666 üzenetére

    Kedves Fórumtársak!

    Légyszíves adjatok tanácsot jó minőségű, 50-55"-es 3D LED (ha nem nagyon drága, lehet QLED is) TV-vel kapcsolatban! Amiről fentebb írtam.

    Előre is köszönöm!
    Üdv, Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz #94529552 #13678 üzenetére

    Kedves Pumma!

    Köszönöm a segítséget!
    Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne pár fura kérdésem (ha nagy ***ségeket kérdezek, akkor előre is elnézést kérek):

    1. Általánosságban véve egy közép- vagy majdnem felső kategóriás 50-65"-es TV-t kb. hány év után lesz célszerű lecserélni? (Azaz egy nem OLED, max. 500eFt árképzésű (vagy inkább 350-450eFt-os) TV mennyi idő alatt avulhat el?) Van-e értelme drágább TV-t venni 5-6 évre vagy inkább 150-200eFt-ért venni és 2 év (esetleg 3?) múlva már lecserélni ugyanennyi pénzből az aktuálisan elérhető legjobbra?

    2. A FullHD -> 4K felskálázás mennyire szép, mennyire elfogadható képet eredményez? Még nincs túl sok elérhető 4K anyag, de talán 2018-19-ben már lesz több is. Érdemes-e időtállóbb 4K TV-be fektetni a pénzt, ha jelenleg többnyire max. FullHD (Blu-ray minőségű) film érhető el az otthoni mozizáshoz? (TV-nézés, SD-minőség nem jön szóba, mert ha ritkán TV-zek, akkor is HD adón nézem.)
    Lehet, fontos, ezért leírom: kb. 3m-es távolságról lenne egy 50-55"-es TV nézve. (Azt még nem tudom, hogy "csak" FullHD vagy megérné egy 4K-s.)

    3. Valaki egyszer azt írta, hogy egy adott TV "outlet-es". Ez a kifejezés mit takar? (Használt?)

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Alex

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz Alex1978 #15423 üzenetére

    Esetleg erre egy-két hozzáértő vélemény? :B
    Ha más nem, akkor talán te, kedves Pumma.

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz #94529552 #15432 üzenetére

    Köszönöm a hasznos infókat!

    Kedves Pumma!
    A te olvasatodban mit jelent a "belépőszintnél egyel jobb UHD"? (Árban is érdekelnének a határok, de technikai képességek terén is, hogy mi az, ami már belépőszintnél jobbnak számít.)

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    Sziaszok!

    Az "olcsósodás" témájában engem is érdekelne, hogy mikor lenne igazán érdemes egy kiszemelt TV-re lecsapni. HA netán elég szép összeggel :U olcsóbbá válik, akkor Fekete Péntek idején ajánlott megvenni a TV-t vagy még inkább javasolt Karácsony előtti (pl. dec.5-20. között) időszakig várni?

    (Nem tudom, hogy Karácsony előtt lehet-e netán egy kicsivel még olcsóbb, mint a Fekete Péntek idején.
    Persze kockázatos, az is benne van a buliban, hogy netán Fekete Péntek idején akciós áron felvásárolják és Karácsony előtt épp a kiszemelt típus már nem is lesz kapható. :F )
    Várom a javaslatokat! Ti mit tapasztaltatok előző évek során?

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudom, a 3D nem a legelterjedtebb és nem is a legkedveltebb dolog, de azért rákérdezek:
    Létezik, hogy manapság már nem kapható LG 55EG910V-n kívül más 3D-s Smart TV? (eMAG-nál 421.000Ft)
    (Főleg úgy értem, hogy olcsóbb nincs is? :Y Ráadásul ez már OLED. Nincs fél millám egy TV-re, tehát egy UHD-nak jobban örülnék... max. 250-300k körül, 49-55" méretben.)
    LG mellett talán még Sony jöhetne szóba, de úgy tudom, a Sony aktív 3D (volt többnyire), az LG pedig passzív és mintha 2017-ben az LG képminősége jobb lenne.
    Tehát a kérdés, hogy LG vagy Sony (inkább UHD, mint FullHD) 3D TV létezik-e még egyáltalán?

    Előre is köszi az ötleteket!
    Alex

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    Üdv!

    Volna itt (edigital-nál) 3db 55"-es LG TV, melyek típusszáma alig tér el, viszont áraikban nagyobb különbség van.
    Külön-külön ez a 3 TV:
    LG 55UJ6517 (230.000Ft); (Érdekes, hogy ugyanez a MM-nál 253.000Ft !!!)
    LG 55UJ670V (255.000Ft)
    LG 55UJ701V (300.000Ft)

    Igen, megtaláltam, van összehasonlítás. De alig láttam valami különbséget. (Az Egyéb jellemzők között elvesztem.) A 300eFt-osnál fel van tüntetve a "Magic Remote (mozgásérzékelős távirányító)" (én eddig azt hittem 200eFt felett minden LG UHD LED TV-hez alapból van), ill. "Harman/Kardon" is.

    A hozzáértőktől kérdezem, a fenti 3 közül a drágábbak miben tudnak többet? A többlet tudás meg is éri az ártöbbletet?

    A plusz egy:
    Illetve még érdekelne, hogy az LG 49UH850V (255.000Ft körüli áron lenne) miben gyengébb a hasonló áru LG 55UJ670V-nél? (Azon kívül, hogy a 850V csak 49"-es.)

    A segítséget előre is köszönöm!
    Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz Gustav-k #16468 üzenetére

    Köszönöm!
    (Végül csak észrevette valaki, hogy kérdeztem.)

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    Sziasztok!

    50-55"-es LED (vagy QLED) 3D TV-t keresek Sony, LG márkák közül (vagy amelyik márka ajánlott és elérhető), 250.000-270.000Ft körül (max. 320.000Ft).

    A kérdésem az, hogy 2018-ban egyáltalán kapható-e még relatíve olcsó (tehát nem 400-700eFt-os), de azért jó képminőségű UHD 3D TV és ha igen, milyen áron?
    Ha nem a belépőszintű legolcsóbbat keresem, mit ajánlanátok a közép-felsőkategóriában :B, elfogadható képminőség (és felszereltség)/ár arányban?

    Többnyire PC-ről, NAS-ról néznék rajta FullHD és 4K felbontású filmeket vagy Blu-ray (2D és 3D) filmeket.
    Ja, igen! Passzív 3D-re gondoltam, úgy tudom, az jobb, mint az aktív 3D-s.
    (Ha még létezik 3D-s, de a 4K-s 3D TV-k ára túl magas, akkor jó képminőségű és felszereltségű FullHD 3D TV is érdekelne.)

    A válaszaitokat előre is köszönöm!

    U.I.: Nem nagyon értek a márkák közötti előnyök-hátrányok témakörhöz. Az árukeresőn ITT találtam pár LG-t, melyek többsége drága a pénzkeretemhez képest vagy 55" helyett csak 49". (Lehet, hogy kénytelen leszek beérni egy kisebb 49"-es TV-vel.)
    A hasonló árú pl. Sony 3D TV-khez képest képminőség és tudás terén az LG a jobb vagy a Sony?

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz Hyena #20762 üzenetére

    Hello Hyena!

    Azért szerintem erős túlzás, hogy "nincsen már 3D TV". Az előző hozzászólásomban (ahol tanácsot kértem) van ugyenez a link, amely azt mutatja, igenis létezik még 3D TV. :K Persze, azt nem tudom, hogy ezek (vagy adott esetben a Sony 3D TV-i) milyen évjáratúak. :F

    Talán tényleg nincsenek új, 2017-18-as 3D TV modellek (ami annyira nem is gond nekem, mert ami nagyon új, az ált. nagyon DRÁGA is, akár 600eFt feletti ár...), akkor a fenti linken láthatóak valószínűleg korábbi modellek, ez nem probléma. (Sajna ezek között is található drága 400-500eFt-os, mert OLED. De egyébként találtam Panasonic UHD 3D LED TV-ket is 450eFt - 1.3MFt-ért is (vagy még drágábban), 55"-65" méretben. Szép, szép, de ennyi pénzem nincs egy TV-re. :( )

    Ahogy látom (link), Sony-ból tényleg nincs közepes méretben, normálisabb árban, csak nagy (óriási...) méretben (65"-75"-100"), amihez nagyon magas árak tartoznak. (Feltételezem, ezek azért nem régiek, hanem friss modellek.)

    Kár, hogy Sony 50"-55" méretben nem találok UHD 3D LED TV-t. :( Akkor marad az LG, hacsak egyik hozzáértő fórumozó nem tud ellenkező véleményt mondani és netán Sony 3D TV-t ajánlani :F (270eFt körül, max. 320eFt). Mindenképp 55" vagy kisebb legyen, mostmár akár 49"-es sem lenne rossz, ha nagyobbat nem találni az általam preferát ársávban.

    Kérem egy Sony és LG tapasztalatokkal rendelkező, hozzáértő segítsen, adjon tanácsot! Tényleg nincs 400eFt alatt Sony UHD 3D TV? Ha nincs, akkor melyik LG 3D TV-t érdemes megvenni a korábbi évek még elérhető modelljei közül?

    Várom a tanácsokat!
    Köszönettel: Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz Partizan182 #20777 üzenetére

    Kedves Partizan182!

    Ismerőseim körében sajnos nincs 3D TV (még "nagyon régi" se), csak pár 6-7 éves 37"-40" sima FullHD TV. (Az UHD-ra való átállás témáján is csak páran gondolkodnak és többnyire a "legyen 50"-nél kisebb méretű = 140-160.000Ft-ból kijövök" elven terveznek.) Szóval ismerősöktől nem lesz használt 3D TV-m, az biztos. De az ötlet jó volt, köszönöm.

    Megbízható PH-tagokat biztos tudnátok ajánlani. Kérdéses, mennyi idő alatt találnék valakit, akinek van 2014-15-ös UHD 3D TV-je és el is akarná adni. Nem beszélve arról, hogy ezen esetben 99%, hogy már nem lenne garanciás a készülék. (Bár egy új TV áránál olcsóbban kapnám meg) de gondolom, a TV-ért nem kevés pénzt kellene fizetnem, amiért semmi garanciát nem kapnék, hogy még pár évig működni fog (vagy megjavítanák).
    Nem tudom, más hogy van ezzel, de nem szívesen vennék olyan TV-t, ami mellé már nincs garancia.

    LG C6 ??? :D Egyesek szerint luxuskategórába tartozott 2017-ben és 700.000Ft körül lehetett az ára. Nos... jót ajánlottál, az tuti :C , de nem kicsit mutat túl a pénztárcámon. :(((
    Azért rákerestem LG 55C6V-re és sehol sem kapható már (pedig 2017 nem olyan rég volt), 2017.aug-ban volt utoljára elérhető. (eMAG-nál se kapható, ITT se electrovision-nél akciós 440.000Ft-ért.) Tehát maradna ez az egyetlen hely, ahonnan talán még beszerezhető lenne 460eFt-ért (2 év garanciával !!!). Tudom, ez már nem 700eFt, de így is jócskán túl van a tervezett összeg felső határán.

    Vagy úgy értetted, hogy LG C6-ost kéne vadásszak megbízható PH-tagtól? (Már ha egyáltalán el akarná adni a 2017-ben vett TV-jét...) Nem is tudom. Ha valaki egy ilyen használt TV-ért elkérne 300-350eFt-ot (vagy többet) és a 2 évből maradt még netán 0.5 év garancia, akkor te fizetnél ilyen sokat ilyen kevés garanciáért? :F
    Az LG C6 úgynéz ki tényleg prémium minőségű TV lehet, de ilyen árakon inkább kihagyom.

    Egyébként tudsz valami konkrét negatívumot a korábban említett shopról, ahol "árulják, használt / picithibás / kiállított darabok évekkel ezelőttről" ??? Csak azért kérdezem, mert a "használt / picithibás" állapothoz képest vállalnak rájuk (legalább is az LG márkájúakra) 2 év garanciát. Ezzel együtt is gázos tőlük vásárolni pl.: ilyen vagy ilyen 2016-os LG TV-t?

    (#20780) Hyena:
    Az UH jelzésű LG TV-k egy évvel frissebbek, "csak" 2016-osok. S én mindenképp 3D-képes TV-t szeretnék, mivel korábban kaptam ajándékba 4-5db 3D-s Blu-ray filmet (ill. azóta vettem még párat), de egyelőre csak 2D-ben tudok mozizni egy régi FullHD Samsung TV-n.
    Az általad ajánlott SONY KD-55XE9005 tetszetős, de sajnos 360eFt-os árával még így is a keretemen kívül esik és ráadásul ugye nem tud 3D-t. :(

    (#20781) Hyena:
    Egyébként, ha jól olvasom, akkor az LG UF jelzésűek nem 2013-asok, hanem 2015-ösek. Akkor az LG 49UF8507 netán annyira mégsem gyanús, mintha tényleg régi 2013-as lenne "újonnan".

    Egy hasznos link, amit korábban innen, a PH-ról kaptam: LG TV model-beazonosítás a típusjelzések alapján.

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    Egyébként mindenkinek köszönöm a sok hasznos infót, Partizan182, Hyena és AL! (Elnézést, ha valakit kihagytam!)
    Üdv: Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy 55" (ha a pénzemből kijönne, akkor akár 60") méretű UHD (4K) Smart TV-t.
    A rászánt összeg: max. 240.000-250.000Ft. (Bár, szerintem, ebbe 60"-es nem is fog bele férni.)

    A VA-panelt méltatók véleményét elismerem, jobb, szebb képminőség, mint IPS-panel, de feltételezem, mindezek miatt a VA drágább is.
    Tehát az óhajtott paneltípus: IPS.

    Valahol nemrég olvastam, hogy minőségi sorrend szerint LED, NanoCell (LG) v. Full Array LED (Sony), QLED (Samsung) és végül, de nem utolsó sorban az abszolút király: az OLED.
    Nos, úgy sejtem a pénztárcámhoz mérten QLED vagy NanoCell lenne a cél, azaz Samsung vagy LG márka. (Ha valamit összekavartam és hü**séget írtam, akkor elnézést!)

    Egy ElDzsi-reklámvideóban (JúTyúb) azt mesélték, hogy a Quantum Dots technológiánál (ha jól gondolom, Samsung QLED) már sokkal jobb a NanoCell az LG-től. (Megtekinteni sajnos nem volt lehetőségem. Vagy igaz vagy sem.)
    Pár éve (amikor még tuti nem volt LG NanoCell) én LED helyett Samsung QLED okosTV-re szavaztam volna, de most nem tudom, van-e esetleg jobb ajánlat LG NanoCell kategóriában.

    A Direct LED megvilágítást előnyben részesíteném, az EDGE-hez képest, de ha a lehetőségeimbe az EDGE-megvilágításos panel fog beleférni, akkor az lesz.
    A HDR szabványok közül talán nem túl nagy elvárás: HDR10+ jó lenne, de nem feltétel. A "sima" HDR10 is elfogadható.

    Cél: családi filmnézés (2-4 fő, egy díványon... szerintem kis túlzással mindenki szemből nézi a képernyőt). Talán még fontos megemlítenem, hogy kb. 3-3.5m-ről fogjuk nézni a TV-t. Tudom, ilyen távolságból már a nagyobb képátló lenne jobb, de ha csak 55" fog beleférni a 250.000Ft-ba, akkor 55" lesz.

    OkosTV rendszer: úgy gondolom, az általatok ajánlott TV márkája fogja úgyis meghatározni, mi lesz a rendszer. Az LG "webOS"-ről sok jót és kevesebb rosszat hallottam, de mivel a Samsung QLED TV-kről is sok jót hallottam, így képben lehet a "Tizen" rendszer is.
    (Nem volt lehetőségem elmenni műszaki áruházakba és kipróbálni, hogy a "Tizen" felhasználóbarátabb ill. jobb-e, mint a "webOS". A TV rendszerét majd megtanuljuk használni.
    Megj.: Jelenleg egy 37"-es Samsung TV-nk van, talán 2009-ben vettük. Azt sem tudom, ennek a rendszere "Tizen" vagy vmi kőkorszaki rendszer, de sok gondunk nincs vele.)

    Az LG hivatalos honlapján a mikrobi (ejtsd: Chat Botond) okos kis kérdései alapján 2 LG TV-ajánlatot is "begyűjtöttem": LG 55SM8050 NanoCell 4K Ultra HD LED Smart TV (pl.: ITT 188eFt, de nem adnak lehetőséget online rendelni; illetve ITT, 190eFt + szállítási díj), a másik ajánlat a LG 55UN81003LB, 4K UHD Smart LED TV (pl.: ITT 220eFt + szállítási díj, illetve ITT 232eFt + szállítási díj).

    Mint látjátok, szinte csak az LG márkáig jutottam. Tehát ez a 2, úgymond nekem ajánlott LG TV nem fix, csak kiindulási alap. (Azt nem is tudom, esetleg valamelyiknek van-e valami hátránya, ami miatt kerülendő.)

    Várom a javaslatokat. Mint írtam, max. 250eFt, Samsung vagy LG illetve ha tudtok mindenképp jobbat, akkor más márka is jöhet. (Pl.: Sony Full Array LED technológiáról sok szépet hallottam, de nem volt időm utána nézni... az árának sem.... Már igen, tehát a Sony 55" Full Array LED TV min. 380e-400eFt, akkor ez kiesett.)

    Mondjuk erről a Sony TV-ről SONY BRAVIA KD-55XH8096BAEP 4K HDR Android LED TV (ITT 209eFt, ITT pedig 220eFt... ) mi a véleményetek? Jobb vagy rosszabb, mint a fentebb említett LG 55UN81003LB vagy egy esetlegesen általatok ajánlott 240e-250eFt árkategóriába eső Samsung TV-nél?

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Üdv: Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz AL #51113 üzenetére

    Kedves AL!

    Köszönöm az ajánlatokat!
    A Sony 55XH9077-est már én is kinéztem magamnak (bár tegnap még min. 300eFt-ba került, ma már 280eFt-ért tényleg igazán jó vétel lenne), de sajnos erősen köt a max. 250eFt-os limit. Így sajnos nem fér bele. :(
    De a Samsung 55q70T QLED jól néz ki és 2 boltban még az ára is OK. :) Ha nem kapok másoktól egy ütős 55" LG NanoCell technológiás vagy Sony ötletet 250eFt alatt, akkor lehet, hogy az 55q70T-ben meg is van a nyertes! :)

    Úgy látom, te átláttad a hosszú irományomat és kérdéseimet, tudtál is tömören, hasznos választ adni. :R
    Ezért hozzád lenne egy kérdésem. Ezen 2 TV közül melyik a jobb (és miért, miben): Samsung QE55Q70TATXXH Q70T 55" QLED Smart 4K TV -> ITT 238eFt-ért vagy a LG 65NANO793NE 4K Ultra HD LED Smart TV -> ITT 250eFt-ért ???
    Az világos, hogy a 65" az nagyobb, de vajon tudásban is több az LG mint a Samsung?

    Várom véleményed!
    Köszönettel: Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz rainman72 #51109 üzenetére

    Kedves Mindenki és rainman72!

    Rövidítettem (de lejjebb írtam egy talán még tömörebb összefoglalót):
    Szeretnék egy 55" méretű UHD (4K) Smart TV-t.
    A rászánt összeg: max. 240.000-250.000Ft.
    Az óhajtott paneltípus: IPS-panel (de ha belefér a 250eFt-os árba, akkor jöhet VA-panel is).

    Szerintem QLED vagy NanoCell lenne a cél (mármint 250.000Ft alatti összegbe valószínűleg
    ezek férnek be), azaz Samsung vagy LG márka. Illetve jöhetne Sony is, de többnyire drágábbak, mint 250eFt.
    Azt nem tudom, hogy most, 2020-ban a Samsung QLED a szebb képminőség vagy LG NanoCell. Valaki tudja, melyik, mennyivel jobb?
    (HDR10+ jó lenne, de nem feltétel, a "sima" HDR10 is elfogadható.)
    Cél: családi filmnézés (TV-műsor, HD-tartalmak, Blu-ray, talán Netflix is).

    Az LG hivatalos honlapjáról (LG Chat Botond-tól) 2 TV-ajánlatot is "begyűjtöttem":
    LG 55SM8050 NanoCell 4K Ultra HD LED Smart TV (pl.: ITT 188eFt illetve ITT 190eFt + szállítási díj), a másik ajánlat a LG 55UN81003LB, 4K UHD Smart LED TV (pl.: ITT 220eFt helyett ma akciósan :Y 185eFt + szállítási díj, illetve ITT 232eFt + szállítási díj). A 2 LG TV közül melyik a jobb és miben tud többet? :F
    Az LG márka nem fix, csak "kiindulási alap".

    Várom a javaslatokat. Mint írtam, max. 250eFt, Samsung vagy LG illetve ha tudtok mindenképp jobbat, akkor más márka is jöhet.

    Mondjuk erről a Sony TV-ről SONY BRAVIA KD-55XH8096BAEP 4K HDR Android LED TV (ITT 209eFt vagy ITT pedig 220eFt... ) mi a véleményetek? :F Jobb vagy rosszabb, mint a fentebb említett 220eFt-ról leárazott LG 55UN81003LB ???

    :Y Illetve a Sony-nál miben jobb az AL átal ajánlott (ITT 238eFt-ért elérhető) Samsung QE55Q70TATXXH Q70T 55" QLED Smart 4K TV ??? :F (Ha drágább, feltételezem, valamiben jobb.)

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Összefoglalva:

    55" (netán kisebb, ha muszáj), max. 240e-250eFt, IPS-panel (de lehet VA-panel is), QLED vagy NanoCell ill. ezekkel egyenértékű képminőség (OLED nem játszik, mert nem fér be a 250eFt-ba);
    Cél: leginkább TV-műsor, HD-tartalmak (HD TV-film illetve a közeljövőben Blu-ray filmek is) és talán Netflix is;
    Samsung, LG vagy Sony ötleteket kérnék. De annak is örülnék, ha a fentebb említett 2 LG TV, 1 Sony TV és 1 Samsung TV-ről elmondanátok, melyik a jobb és miben jobb. Köszönöm!

    A 2 különböző LG TV esetében, ha jól figyeltem meg, akkor csak az egyik NanoCell technológiás, ráadásul épp az olcsóbb. Ha a drágább LG nem NanoCell technológiás, akkor vajon miben lehet jobb? Megéri a felárat az LG 55UN (bár most épp akciósan nem is drágább) az LG 55SM TV-vel szemben?
    S jó lenne tudni, hogy a SONY BRAVIA KD-55XH80 TV jobb-e a 2 LG TV-nél?

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Üdv: Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz AL #51113 üzenetére

    Kedves AL!

    Erről a Sony TV-ről SONY BRAVIA KD-55XH8096BAEP 4K HDR Android LED TV (ITT 209eFt, s elvileg 295eFt-ról van leárazva vagy ITT pedig 220eFt, s elvileg 281eFt-ról van leárazva...) mi a véleményed?
    A Sony-nál jobb, s ha igen, miben jobb az általad ajánlott (ITT 238eFt-ért elérhető, s elvileg 270eFt-ról leárazott) Samsung QE55Q70TATXXH Q70T 55" QLED Smart 4K TV ??? (Ha drágább, feltételezem, valamiben jobb. :F )
    Ugyanígy vagyok az LG 65NANO793NE 4K Ultra HD LED Smart TV-vel, ami ITT 250eFt. De nem tudom - azon kívül, hogy nagyobb - jobb-e képminőségben vagy bármiben a Samsung QE55Q70-esnél.
    55" Sony, 55" Samsung vagy a NanoCell technológiás 65"-es LG? :F

    Várom véleményed!
    Köszönettel: Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz kolosszus87 #51194 üzenetére

    Kedves kolosszus87!

    Köszönöm a hasznos infókat!
    A Samsung esetében én is észre vettem a 120Hz-et, ami (a sok egyéb pozitívumot tekintve) szintén ezen TV mellett szól. :K Nem beszélve a "Features" és "Video File Formats" részben felsoroltakról. [link]

    (Ez a másik összehasonlító oldal pedig nem tudom, mi alapján hozta ki picivel jobbra a Sony KD-55XH8096-ost a Samsung QE55Q70T-nél. Én csak a betekintési szögek esetében látom jobbnak minősítve a Sony-t, másban nem tűnik jobbnak. Mindegy.)

    Mi a véleményed arról, hogy a Samsung Edge LED bevilágításos technológiát használ, a Sony pedig Direct LED-est?
    (Talán egy 2020. áprilisban készült "Milyen TV-t vegyek?" cikkben olvastam pár napja, hogy az oldalról jövő fényhez, Edge LED-hez képest a teljes hátlapi, Direct LED-est "sokkal" :U jobbnak minősítette a cikk írója.
    Bár az elmúlt napokban elég sok olyan jó, kiváló, ajánlott TV-vel találkoztam itt a fórumon, melyre rákeresve kiderült, hogy Edge LED-es. Tehát gondolom, az Edge LED azért csak nem lehet annyira rossz. :F )

    "Nagy örömömre" a TV-t működés közben megtekinteni nem tudom, mert a békéscsabai Euronics-ban nincs ilyen, ahol lenne, ahhoz pedig elég messze kéne utazni. (Az idő pedig fogy.) Így nem tudom, hogy a Samsung Tizen 5.5 rendszere mennyire felhasználóbarát illetve mikre ad / nem ad lehetőséget. (De adott esetben majd megtanuljuk használni és kész.)

    A kérdésem az lenne, hogy a Sony TV Android 9.0 Pie rendszerének van-e sokkal több pozitívuma a Tizen rendszerhez képest? Érdemes-e az Android és a Direct LED miatt a Sony-t választani?
    (Az is igaz, hogy mindennel egyetértek, amit a Samsung TV-ről írtál. A "Features" lista is egyértelműen a Samsung mellett szól. De érdekelne, hogy az Android rendszerrel sok előnyre tennék szert? Mert a mobilom is Android-os, bár a lehetőségeket egyébként nem ismerem.)

    S hogy bosszantson engem az Euronics, ma hajnaltól már azt írta ezen Samsung TV-nél, hogy "Csak üzletünkben". Tudja valaki, ez mit takar? (Persze szó szerint én is értem, de nincs itt valami svindli a háttérben, :F ha nem teszik lehetővé, hogy online megrendeljem?)

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Üdv, Alex

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz kolosszus87 #51195 üzenetére

    Ah, igen! Felfogtam. A Sony XH80-nak jobbak a betekintési szögei. Jelen esetben ez nem feltétlenül elvárás részemről. Csak emiatt nem választanám a Sony-t.
    Kérdéses az Android 9.0 Pie rendszer esetleges :F előnyei és a Direct LED vs Edge LED.

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz Kaba #51283 üzenetére

    Köszönöm, Kaba!

    Úgy tűnik, igazad van, utolsó darabos termék lehetett. (Bár egy vásárlónak teljesen mindegy, hogy "csak egy adott" Euronics üzletben kapható, attól még az online megrendelésnek működnie kéne. A vásárló megrendeli online, s abból az üzletből, ahol még van az utolsó 1-2db, kiszállítják szépen a vevőnek. Fura, hogy csak mert "utolsó" 1-2db, azért már nem is hajlandóak szállítani :Y , én utazzak 100-150km-t érte.)

    A probléma "megoldódott", mert mint látható [link] a nap folyamán valaki megvásárolta az utolsó 55"-es Samsung Q70T TV-t, ami az Euronics-nál volt. Már nem elérhető. Megszívtam. :W

    Mi a véleményetek az eMAG cégről? Úgy tudom, külföldi székhelyű (Románia) a cég. Megbízhatóak? Vajon mennyire nehezített a garanciális ügyintézés náluk?
    [link]
    Kissé furán jelzik a garanciát a műszaki termékeiknél: "Termékgarancia: Magánszemély: 24 hónap". Ez vajon mit jelent? Gyári garancia vagy milyen?
    S mi van, ha nem magánszemélyként, hanem vállalkozásnak vásárolnám a TV-t? Akkor már netán 1 év lesz a garancia vagy 6 hónap?

    Ha valaki tudja a választ, ne habozzon, ossza meg velem.
    Köszönettel:
    Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz gyeniko #51296 üzenetére

    Üdv gyeniko!

    Ez nem hangzik rosszul. (Mármint értem, hogy vettél egy még jobb minőségű LG OLED TV-t, tehát visszaküldöd a Samsung-ot.)

    Csak azt nem tudhatom teljesen biztosra, vajon az Euronics ismét kirakja-e majd eladásra, mint "bontott" / "újra csomagolt" esetleg bontatlan és új termékként vagy sem.
    Illetve akár azt is megtehetik, hogy - mire visszakerül hozzájuk - már nem lesz Black Friday ráadás hétvége és akkor 238eFt helyett az eredeti, akciómentes 270eFt áron lesz megvásárolható.
    Nem volna rossz biztosra tudni, hogy az Eu elérhetővé teszi jövő héten is 238eFt-ért. De ez sajnos bizonytalan.

    De köszönöm, hogy gondoltál rám!
    (Ha vasárnap folyamán nem történik csoda az Euronics-nál, azaz valahonnan raktárról nem kerül elő pár vadiúj Samsung QE55Q70T QLED TV, akkor asszem kénytelen leszek eMAG-tól megrendelni.
    Pedig valamiért inkább az Euronics felé húzok, mint az eMAG felé.)

    Üdv, Alex

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Az eMAG-nál kissé furán jelzik a garanciát [link] műszaki termékeknél: "Termékgarancia: Magánszemély: 24 hónap". Ez vajon mit jelent? Gyári garancia vagy milyen?
    Erre a "Termék garanciája" [link] oldalukon már megtudtam a választ. Legtöbb esetben vállalják a gyári garanciát. (De vajon miért írjak ki külön kiemelve, hogy "Magánszemély" esetén 24 hónap?)

    Erre még mindig nem tudom a választ:
    Mi van, ha nem magánszemélyként, hanem vállalkozásnak vásárolnám a TV-t? Akkor mennyi lesz a garanciaidő? :F

    Próbálnék kapcsolatba lépni az eMAG céggel, de sehol nem találtam se egy e-mail címet, se egy telefonos elérhetőséget.

    Ha valaki tudja, hogyan lehet elérni az eMAG ügyfélszolgálatát, legyen szíves írja meg nekem!

    Köszönettel:
    Alex

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz Betonpárna #51310 üzenetére

    Kedves Betonpárna!

    Igazad van. :R Köszönöm!
    Az eMAG garanciás oldalon (majdnem teljesen) végigkínlódtam a sok "apró betűt" (nem volt eszem a böngészőben a nézeten nagyítani... kissé fáradt voltam), de ahogy elértem a "Divat kategória" dumához, már tekertem is lejjebb, s a lap alján felületesen pislogtam az infókra, csak a nyitvatartást láttam.
    Még egyszer: Köszi!

    Egyébként, ha nem vagyok indiszkrét, utalvánnyal neked mennyibe jött ki ez a Samsung TV?

    Üdv: Alex

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

Új hozzászólás Aktív témák