Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    Sziasztok,
    Kényszerű TV vásárlás előtt vagyunk, 1,5 éves fiam szüleimnél lerántotta az LCD TV-jüket = kuka (mármint nem a gyerek, hanem a TV :DDD )

    Így most egy kis vándorlás lesz: van egy 32" LG amit odaadunk az összetört helyett (ezt eddig másodlagos monitornak + TV-zni használtam a szgép mellett), egy 40" 3D Samsung TV ami eddig a hálóban volt az menne 2. monitornak.

    Érdeklődnék, hogy 4K TV ilyen 100-150 eFt kategóriában mit lehet/érdemes/szabad megvenni?
    Amit most hirtelen meg tudnék ismerősön kresztül rendelni, azok Navon (olcsó, de gondolom olyan is) illetve LG van most raktáron konkrétan ez 43UK6300MLB. Tényleg nagyon átlag felhasználás, digitális kábelTV szolgáltatás van, amin feleségem nézi este a tematikus csatornákat (főzős műsorok, házépítő, tortakirály stb) meg én szoktam néha filmet nézni vagy sorozat epizódokat.

    43"-50" között max, nagyobbat nem akarok, így is elég nagy céltábla a gyereknek, illetve most jön a második is, szóval sokat sem akarok költeni rá, pont a fenti események miatt (nálam a TV-k fali tartón, elkerülendő a fenti esetet).

    Mit tudnátok ajánlani a jelen felhozatalból? Nem vagyok nagyon videofil, de azért normális minőségű legyen a kép. Vagy ez a 43"-os LG vállalható kategória? (árban megfelelő lenne)
    Köszönöm a segítséget!
    :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz AL #26264 üzenetére

    Megnézegettem, és már korábban elvetettem a 43"-ost, mivel az nem lenne igazi váltás a 40" után.

    Néhány kérdés:
    Látom írod több helyen, hogy a VA paneles oldalról nem olyan jól adja vissza a színeket?
    Mit értesz ez alatt, hogy oldalról?
    Jelenleg is úgy van beállítva a TV, hogy ágyon fekve van kvázi merőlegesen (tehát a merőleges vonaltól számított +-45°-on belül van a nézés ahogy nézzük, azaz nem oldalról néznénk továbbra sem. Azért ez nem TN kategória mint a monitoroknál ha nem pont középről nézi az ember, akkor vége a színeknek...
    Hogy is van ez?

    Megnéztem az 50"-os kategóriát, és 3 TV jöhet szóba:
    Samuk:
    UE50MU6102KXXH
    UE50NU7022
    LG:
    50UK6300MLB

    Ezek közül melyik a jobb? Árban kb egyforma ahonnan én venném. (nekem az UE50NU7022 tűnik megfelelő választásnak jelen csapatból, nem? Igaz ez edgeled)

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz a2d2 #26268 üzenetére

    Most ugrott be, hogy az egyik öcsémnek van egy ue58mu6122-ese, ott meg tudom nézni, hogy mennyire is gáz ez a VA panel. Amikor telepítettük neki, akkor nem tűnt számomra túlontúl veszélyesnek ezen része, de addig szedek le 4K anyagot rá, és meglátom, hogy milyen, T-Sat van neki hozzá, az eléggé kis bitrátás, hogy az SD tartalmat csekkolni tudjam.
    Mivel ebben az ársávban és méretben gyakorlatilag csak ezek a TV-k vannak, így túl nagy ugrálás nincs....

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz jupp008 #26377 üzenetére

    Arra vigyázz, hogy pont most beszéljük a Samsung TV topikban, hogy ez a TV NEM támogatja a DTS-t, szóval a belső lejátszóval nem lesz hang, ha DTS a hang az adott filmben!
    Én a kisebbik testvérét néztem ki (55NU7022), csak az nem egyértelmű, hogy külső lejátszóról lekonvertálva sztereóra amit amúgy ugye a TV fizikálisan tud, úgy van-e DTS hang (mármint nem minőségre, hanem egyáltalán).

    A többiek azt írják, hogy egyébként a beépített lejátszó is elég korrekt, egyedül a beletekeréssel vannak problémák (nem részletezték, gondolom annyi, hogy lassú).

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Zafir78 #26425 üzenetére

    Arra vigyázz, hogy az LG ebben a kategóriában RGBW pixeleket használ, amit a teszteknem nem igazán dícsérnek, akkor már inkább a Samsung hasonló kategóriás TV-it érdemes megnézni NU7*** típusjelűeket.

    ITT tudsz ránézni a specifikációkra, és akár össze is tudsz hasonlítani TV-ket, nagyon jó kis oldal, érdemes ásárlás előtt bogarászni!

    ITT meg egy halom teszt, ha nem is a pontos típus, de hasonló kategóriát meg tudod nézni.

    Pl én nézegettem az 55NU7022-est de teszt csak a 7102-ről volt, de pl kijelzőben és elektronikában ugyanaz a kettő, csak csatlakozókban más.

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Zafir78 #26429 üzenetére

    Nem tudok sajnos javasolni, mivel nem vagyok szakértő, csak ugatom a témát, amikor időszakonkét TV vásárlás a téma, akkor beleásom magam, mint pl most, mert a kisfiam összetörte az egyik LCD-t, és forgóvetés elvén venni akartam egy nagy (50-55 col) UHD TV-t.

    Az biztos, hogy minden technológiának vannak hátulütői:

    VA paneles TV-knél egyrészt a gyors mozgásnál észrevehető "utánhúzás", ami leginkább pl focimeccs közben, ahogy repül a labda, de van akit ez totál nem zavar, ezt pl 100/120 Hz-es natív képfrissítéssel lehet orvosolni 50/60 Hz-es paneleknél ez jobban észrevehető, Viszont a feketéje sokkal szebb, mivel 5000:1 körüli a kontraszt. Kevésbé jellemző rá a felhősödés. Oldalról nézve hamarabb torzulnak a színek (de ki nézi oldalról a TV-t kérdezem én? :DDD ezt sosem értettem a tesztekben)

    IPS paneles: szebb színek mint a VA panelen, kevésbé érzékeny a gyors mozgásokra, viszont az IPS sokkal érzékenyebb a felhősödésre, és a fekete a legritkább esetben fekete, sokkal inkább szürke.

    Ezen felül vannak a különböző magasabb kategóriák ahol különböző módszerekkel sokat tudnak javítani az adott TV képminőségén pl a Samsungnak a quantom dot.

    De az igazi csúcs az jelenleg az OLED, de ezekből 470k-tól indulnak a TV-k, igaz ez a 470k-s TV (LG OLED55B8PLA) gyakorlatilag már fullos egy otthoni TVzéshez, szinte teljesen kiküszöbölve a fentiek minden negatívumát.
    A fekete az fekete (minden pixel külön vezérelt), egyedül a beégés lehet veszélyes, mint régen a Plazmák, de erre csak finoman vigyázni kell, ne menjen 5 órán keresztül ugyanaz a tartalom rajta (pl monitorként használva)

    A kérdés inkább az, hogy téged melyik hiba zavar, és melyik hagy hidegen. Ha az utánhúzás (bár a mai VA panelek azért ebben sokkal jobban teljesítenek mint korábbi verziók (évekkel ezelőtt), de a technológia miatt azért ez fennáll, főleg egy 50/60 Hz-es TV-nél (200 alatt csak ilyenek vannak), vagy jobban zavar a felhősödés, akkor marad a VA.
    Egyébként meg a TV szolgáltatásai, lásd pl milyen kezelőfelület van rajta, mit tud lejátszani a bépített lejátszó ha azt akarod használni és nincs külső lejátszód stb.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz blakey #26432 üzenetére

    Igen értem, és nem a backlight bleedingre (IPS) gondolok (itthon van 1 IPS monitor + 2 TV is, érdekes módon a legnagyobb méretűn (40") a legkevésbé zavaró ez, és legdrágább (250k monitor) a leglátványosabb, de IPSre valahogy jobban jellemző, azonos háttér világítás esetén (Edge/microdimming stb) a felhősödés, talán az erősebb BB miatt.
    Persze ettől függetlenül fizikai behátás miatt is torzulhat ez.

    Éppen ezért döntöttem úgy, hogy most nem veszek TV-t, vagy legalábbis majd OLED-et, mert a jelenleg technikai színvonal alapján, ha igazán jó TV-t akar az ember, akkor 250-300k minimum költeni kell egy 55"-os TV-nél. Attól még ugyan aránylag messze van árban a 450-470k, de jönnek az ünnepek, mindenféle akciók és ingyenhitel stb. Akkor már inkább jobban megéri (nekem) kifizetni pl 100k-t és a többit meg 15-20-24 hónap alatt, és van egy szinte fullos TV-d, mentesen ezektől a dolgoktól, amiről beszélünk vagy beszélnünk kell.

    Bár az benne van, hogy ez is ugyanolyan könnyen betörik egy repülő építőkockától :DDD ;]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Zafir78 #26431 üzenetére

    Ha konzolhoz kiejlzőként is kell, akkor neked fontos a Response time és az Input lag is. Ezeket érdemes figyelni, hogy minél kisebb értékek legyenek.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz blakey #26438 üzenetére

    Nem keverem, tudom melyik melyik, de te kb most csak lovagolsz itt a szavakon.
    IPS-nél technikai "fícsör" a Glow, a BLB pedig jobban jelen van mint a VA paneleknél.
    Persze felhősödés az mindkettőnél előfordulhat, ez sokkal inkább az összeszerelés és a panel minőségén múlik.
    Tehát általánosságban elmondható, hogy az IPS jobban szenved az ilyen nem kívánt bevilágításoktól (direkt nem a felhősödést írom akkor, mert csak lovagolsz itt ezen). :U

    A másik meg, könyörgöm, 200k alatt TV-kről volt szó, nem pedig a közép/felső kategóriásakról.
    Ha már valaki 300k körül költ, akkor TV-re akkor más az elvek alapján keres az ember TV-t, és szerintem akkor már sokkal jobban megéri egy OLED egy 300-350k-s IPS-hez képest. De ez az én magánvéleményem!

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Aki használ TV-t monitornak is, a 100/120 Hzes TV-k azok mennek 100/120 Hz-en is HDMI-vel összekötve? Vagy csak a 60 Hz amit ki lehet belőle hozni?

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Sziasztok, milyen natív 100/120Hz-es TV-t tudnátok ajánlani, aminek a képminősége is megfelelő?
    VA paneles preferált. 49" a max ami befér (szélesség olyan ~112 cm, de ha olyan, akkor azért az 50"-os befér 113-114cm, de ahogy láttam a legtöbb 49" az 110 cm körül van.

    Sony-kból az alábbiak a versenyzők:
    49XF8505
    49XF9005

    Samsungból nem tudom melyik az ami 100Hz-es és VA, a Q6 szériát néztem, de az 50Hz-es, bár elég szép a kép rajta.
    Akinek lesz a TV annak egy Samu 40F6500 volt/van csak elromlott, és minimum az a képminőség kellene, (most vittek vissza egy olcsóbb Philipset, mert sehogy sem tetszett a kép (alapvetően csak gyengébb bitrátájú műsoroknál dobta le a láncot, de oldalról nézve nagyon elment a szín is rajta állítólag, hiába könyörögtem, hogy ne olyat vegyenek).

    Samuból mit ajánlanátok?
    Köszönöm előre is a javaslatot! :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz runner 125 #29051 üzenetére

    Igen, de attól meg már nem messze van az LG 55B8 (nekem ez van), de így hamar el lehet jutni a végtelenségig :DDD
    Én ezzel kezdtem, hogy OLED, de abban nincs ilyen "kicsi" kijelző. ;]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Üdv.
    Az alábbiak szerint keresek egy 4K TV-t, ami alapvetően számítógéphez lenne csatolva kvázi mint egy második monitor, és az alábbiakat kellene tudnia:
    A TV egy majdnem 30 m2-es nappaliba kerülne, ami a home office irodámnak is helyet ad.
    A TV-t jellemzően 2 féle dologra használom, egyrészt nagyon sok és terjedelmes excelekkel dolgozok, másrészt filmet nézek rajta.
    A gép egy 3060 Ti VGA-val rendelkezik, és egy Acer Predator WQHD G-Synces monitor van hozzá (játékhoz használtam, használom) és most is van egy 43"-os alap 4K TV monitornak.
    Költözés alatt vagyunk, és az új helyen 3 TV lesz, így arra gondoltam, hogy a "monitort" cserélem le valami komolyabbra, ami mondjuk 120 Hz-es, és tudja a syncet.
    mivel a VGA és a monitor is G-Synces, így szerencsés lenne ha a TV is tudná ezt.

    Gondolom az nem működik, hogy a monitor G-Sync a TV meg Freesynces, és mégis működik a Sync???

    Ahogy néztem elsősorban az OLED-ek tudják a a G-Syncet (van már egy pár éves LG 55" OLED a háztartásban, de ez még nem tudja ezeket), de azt gondolom, hogy excelezni egy kissé overkill lenne, főleg a beégés miatt (a jelen TV-n és monitoron is tapasztalok ghostingot 1-1 pár órás excel etap után).
    (Mondjuk ha működne a vegyes szinkronizálás, akkor sokkal szélesebb lenne a paletta, 200k körül már van TCL 120HZ-el Freesynccel).

    Mit tudnátok javasolni? :F
    Előre is köszönöm!
    :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    200 e Ft (nagyon max 250)
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Elsősorban számítógéphez csatlakoztatva 2. monitor egy 3060Ti VGA-val (HDMI 2.1 játszik), adott esetben excelezés/dokumentumok (Home office, nagy terjedelmű excelekkel dolgozok), de filmet/sorozatokat nézek rajta viszonylag sokat, Tv nézés ritkán, akkor is jellemzően sport. Játszani van egy 165Hz-es G-Synces Acer Predator (ez még a korábbi G-Sync chipes), a jelen 43" TV-nél zavaró a film közben a tearing, és a 2 kijelző közötti Hz eltérésből fakadó "szaggatás", ezért mindenképpen szeretném összhangba hozni a kettőt, akár kisebb (100-120 Hz) frekvencián.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    ~1-2 m, 50-55" (jelenlegi 43"-os LG az máshová kerül), esteleg gyerkőcök mesét/filmet néznek rajta 3-5 méterről.
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Világos szoba, de szinte teljesen elsötétíthető lesz (redőnyök jönnek az ablakcserével)
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Enyhén oldalról, de egy 7x4 méteres nappaliban lesz az egyik 4 méteres fal közepén.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Szinte semmi ilyen, a lényeg lenne, hogy a sync működjön nVidia VGA-val is.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Semmi extra, van egy BT képes Edifier polchangfal, adott esetben a TV-t arról nézem, de alapból a számítógépre van kötve a hangfal.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Mindegy, falon lesz 2 karos tartóval.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Van LG OLED-em is, annak tetszik a menüje/rendszere, hasonló letisztult logikus legyen, igazából ne legyen idegesítően béna.
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    nVidia VGA-val is menjen a sync (jelenleg 3060Ti van). De tetszik az LG-nél a hangalapú keresés pl a YT-on, meg a Magic remote, de mivel 95%-ban számítógépről lesz táplálva ez annyira nem szempont.

    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?

    Új leginkább.

    Előre is köszönöm az ajánlásokat, LG/Hisense/Sony/Samu-t tudok nagykerből vásárolni, de nem kötőtődök egyikhez sem, ha van más gyártótól tökéletes megoldás számomra, akkor simán benne vagyok :K
    Előre is köszönöm! :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Vhiktor #80600 üzenetére

    + #80601rainman72
    Köszönöm, ezt néztem igazából akkor szerintem ennél maradok. :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Anonymus23 #80606 üzenetére

    Sziasztok,
    Megérkezett a TCL 55C735, minden szép és jó, azaz majdnem.
    A TV PC-hez csatlakoztatva HDMI 2.1 és régebbi kábelekkel is azt csinálja, hogy bizonyos időközönként flickel egyet, vagy teljesen elsötétül a kép és jobb oldalt fent megjelenik a forrás (felbontás és a frissítési frekvencia), mint amikor először vált rá az ember (3840x2160@120Hz) és újra megjelenik a kép.
    A TV beállítása HDMI 2-es catiban van 120Hz-en PC módban.

    Szerintetek mi lehet a gond? Kábel? A HDMI 2.1-es kábel egy 3 méteres Vention típusú.
    Vagy ha van erre topik akkor hova írhatok ilyen problémával? :(((
    60 Hz-en elvileg nem csinálja.
    Vagy lehet, hogy a VGA szarakodik (EVGA 3060Ti), sajnos csak 1 HDMI csatlakozó van rajta, így nem tudom másikban kipróbálni, konzolom meg nincs, hogy azzal prbálkozzak, másik VGA-m nincs, ami tudná ezt a felbontást ezen a HZ-en.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Pokolika #80725 üzenetére

    Jó lértem, hogy akkor az nVidia nem tudja a WQHD@120Hz + 4k@120Hz üzemmódot együtt kezelni? :F

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz winters123 #80735 üzenetére

    A legfrissebb driver van fenn, firmware-ből is a legfrissebb.
    Valhonnan szereznem kell majd egy másik HDMI 2.1 kábelt, hogy ellenőrizni tudjam a dolgokat.

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák