Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geza74

    tag

    válasz ProEvoFan #76120 üzenetére

    TCL 55C735
    Paramétereid alapján ez egy tökéletes tévé lenne, ha hajlandó még 10%-ot rápakolni a haverod. 220.000 most az Euronicsban, sosem volt még ilyen jó árban. VA paneles. 120 Hz (144 Hz VRR, ha megfelelő PC-vel vagy játékgéppel összeköti). Nem csirkelábas. Az átlagtól jobb hangszórók (ebben az árkategóriában) - ha csak simán hallgatja, nem erősítőre kötve.
    Angol nyelvű teszt
    A tv hivatalos oldala

  • Geza74

    tag

    válasz Rick4 #76113 üzenetére

    Esküszöm nem kötözködni akarok, csak a logikádat megérteni, hogy miért éri meg 2 évente tévét cserélni - feltételezve, hogy mindig JÓ tévét veszel, amivel meg vagy elégedve? Főleg manapság, mert hogy 6-7 éve is baromi nehéz volt kifogni igazán jó tévét, de ez a tendencia egyre rosszabb. Vagy mindig a legcsúcsszuperabb tévéket veszed (800 rugó körül), és azt cseréled hasonló csúcskategóriásra? De azt meg kizárt, hogy egy ilyen készüléket (maradék garancia ide vagy oda) olyan áron el tudd adni 2-2,5 évesen, hogy ne bukj rajta baromi sokat.

    Szóval egyfelől félig-meddig értem a logikádat a garancia kapcsán, de egyrészt ott van az előbb említett butka az áron (ha gondolod elárulhatnád, mennyit buksz 2 évente egy tévén, kíváncsi lennék), másrészt én tuti nem szívesen engednék be 2 évente a lakásomba "nézelődőket", mert azt azért nem hiszem, hogy bárki is látatlanban megvesz egy drága tévét, de az is életszerűtlen, hogy mindig a legelső érdeklődő el is viszi, amit épp hirdetsz.

    Harmadrészt a techológiai fejlődés se indokolja szerintem (annyit nem változik 2 évente az iparág), ellenben sajnos sok márkánál jellemző, hogy az árnövekedéssel ellenkező irányban esik a minőség / szolgáltatásaik színvonala.

    Én 2 évente egész biztosan veszek újat, és a régit még legalább fél év garival adom el, ezáltal a vevő egy keveset használt, hibátlan, gyári garis készüléket kap, én meg sosem vesződök garis ügyintézéssel.

  • Geza74

    tag

    válasz Vismajor01 #76145 üzenetére

    Hát jelenleg csak a MM árulja a 75"-os Q1-et, 700.000-ért, de tény, hogy tavaly többször is adta már valaki 380-ért a Árukereső szerint.
    Én annyit tudok, hogy pár hónapja, amikor először elkezdtem tévék után keresgélni, utánanéztem a Xiaominak is, de szinte semmit nem találtam róla, ami volt is, eléggé negatív...

    Van másnak is esetleg véleménye, tapasztalata a Xiaomi tévékről?

  • Geza74

    tag

    válasz rainman72 #76151 üzenetére

    Közben nézem, hogy nem létezik 65" méretben, csak 55 és 75, nem is értem... Az meg nekem túl nagy.

  • Geza74

    tag

    válasz rainman72 #76159 üzenetére

    Bocsánat, utólag látom, hogy csak Q1E 55 van, és Q1 75.
    Valamiért azt hittem, hogy az "E" utótaggal is (majdnem) ugyanaz a tévé lehet.
    De mint kiderült, a 2022-es évjáratú Q2 az meg nem a 2021-es Q1 utódja (ahogy gondolná az ember), mert pl. nem FALD-os, hanem Egde LED-es...
    De legalább kapni se lehet (Q2).

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz Stealth #76160 üzenetére

    Én is így számoltam, de inkább kussba maradtam, mert sosem voltam matek zseni, habár az összeadás-kivonás nagyjából azért megy.... :U

  • Geza74

    tag

    Lenne olyan kedves valaki, elárulná, hogy a Samsung szervíz menüjében hol találom azt, hogy mennyi üzemórát ment a tévé?
    Köszönöm!

  • Geza74

    tag

    válasz cd930 #76268 üzenetére

    Köszi az infót (65C735)! :R
    Ti rendelnétek a Mall-tól tévét?
    Jobb szeretnék az eMAG-ról, a futár küldéses visszaküldési lehetőség miatt. Gondolom a Mallnál nincs ilyen. (K...va eMAG, hogy nem akarja leolcsózni...! Márpedig 400-ról biztos nem fogja 300-ra.)
    Pedig ez az egyik kinézett tévém.

  • Geza74

    tag

    válasz hallerlaller #76303 üzenetére

    Ha miniLED-et akarnék venni 400 rugó felett, akkor is inkább a TCL 65C835-öt venném, 430 most az eMAG-on, igaz nincs raktáron jelenleg, de fent van az ára, ebből gondolom, hogy beszerzés alatt van nekik. (Különben azt szokták kiírni, hogy "Jelenleg nem elérhető".)
    A Hisense minilede, amit írtál, 460.

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    Az "Am" az amúgy az "Amúgy"-nak a rövidítése?
    Hetek óta ezen gondolkodom, máshol még nem találkoztam ezzel, csak itt, és eddig nem raktam össze.... :B
    Biztos öregszem.

  • Geza74

    tag

    válasz Stealth #76665 üzenetére

    Tömören vagy kibővített mondatban érdekel a válasz? :))

    Tömören: nincs.

    Egyébként van már tv-d? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz Stealth #76669 üzenetére

    Nem tudtad, hogy mit kérsz tőlem.... :DD
    (Akik nem bírják a hosszas agymenéseket, nyugodtan ignorálják a továbbiakat.)

    Az okok, hogy még mindig nem cseréltem, a következők:

    1. Elsősorban az anyagiak. Ha annyit keresnénk, amennyit illene, akkor.... mindegy is, lényeg, hogy most sok minden elvitte a pénzt, és túl kevés maradna tartalékban a tévé vásárlás után. Szóval most gyűjtés van.

    2. Ha sötétben szeretnénk tévézni, akkor valószínű már tavaly dűlőre jutottunk volna (amikor még megvolt rá a lóvé), mivel úgy látom, hogy itt a nagy többség tök sötétben tévézős (lehet, hogy az a normális, nem tudom), és minden paramétere a kérdéseknek, válaszoknak, meg úgy általában mindennek arra reflektál, hogy sötétben kell jónak lennie a képnek, a feketének, mindennek. Tehát erről van itt ezen a felületen bő információ. Kis túlzással (lehet naggyal) azt szűrtem le, hogy sokak szerint aki nem tök sötétben tévézik, az tökmindegy milyen tévét vesz. Legyen nagy fényerő, osztjóvan.

    Mi nem szeretünk tök sötétben tévézni, mert elálmosodom úgy, és amúgy is rossz a szemem, autót is gyűlölök egy ideje este vezetni. (Ott spec. nem csak azért, mert ott is jobban álmosodom, hanem mert irreálisan kevesebbet lát az ember éjszaka. Erről már 20 éve is ez volt a véleményem (amikor még jobban láttam), hogy igazából az éjszakai autóvezetést be kellene tiltani, ha csupán a biztonságtechnikát nézné az ember...)

    Szóval nem nagyon van szó itt arról (meg sehol, semmilyen tesztben), hogy ha az ember gyermeke NEM töksötétben tévézős, akkor mi újság.

    3. Mint azt régen is említettem, az immár 7 éves Samsung H6400-esünket kizárólag azért vagyunk kénytelenek cserélni, mert... több Nap van rajta, mint a Tatuin bolygó egén - ha néhányan értitek mire gondolok. (Fényes gömbök, már legalább 4. Egy helyi LCD szerviz szerint - tavalyi ár - 25000-ért javítható.)

    Mert amúgy én mindenével meg vagyok elégedve. Ez anno egy ritka sikeres széria volt a Samsung középkategóriáján belül. Nyoma sincs rajta (a tatuinos napokat leszámítva) olyan ocsmányságoknak, amiket itt néha beposztoltok: hogy szürke a fekete, meg iszonyú foltos (új tévén!) a szürke, meg oldalról totál eltorzul a szín.... Teszteltem már sokszor, odafigyelve, nappal is, sötétben is, és én totál úgy látom, hogy ennek olyan feketéje van, mint a boltokban egy OLED-nek. Én csak nézem (és szörnyülködöm), amikor beposztoltok egy képet, hogy hogyan lehet egy elvileg sokkal "modernebb" technológiájú tévénél, hogy fos szürke a feketéje? Könyörgöm, a H6400 egy régi, sima oldalsó (edge) LED-es tévé, ami ma úgy le van sajnálva (nyilván okkal), mint a huzat. Na de, hogy is van az, hogy 7 évvel ezelőtt egy edge LED tévének tökéletes fekete a feketéje? És a homogén szürke is egész tűrhető? És extrém oldalsó szögből sincs egy kumma torzítása sem? És a képernyőtükröződése is egész jó? (Nyilván erről is azért esik kevés szó - pedig lényeges -, mert mindenki tök sötétben nézi, rajtam kívül...)

    Szóval a 3. pont összefoglalva: még mindig nem vagyok meggyőz(őd)ve, hogy nem kapok-e szarabb képet jelenleg egy ELVILEG sokkal modernebb QLED (+ direct led) tévétől, mint amit eddig néztem.
    Egy valami meggyőződésem (régen is ez volt, és azóta is): nem az újonnan bevezetett csili-vili technológiákon múlik, hogy ha leülsz a tévé elé, elindítasz egy filmet, akkor azt a képet SZÉPnek látod-e. (És most csak a minőségről beszélek, nem arról, hogy a legkevésbé a tévé "minőségén" múlik, hogy mennyire élvezünk egy filmet, hanem magán a filmen (az alkotáson) - tegyük a szívünkre a kezünket, ez nem így van?) Sokkal inkább olyan dolgokon, amik nincsenek szem előtt, amikről nem szól a PR bullshit. Hogy hogy van összerakva valami. Foglalkoztak-e vele.

    Mindig rosszak az autós példák, de mégis egy ilyet hozok fel: X márka ugyanannak a típusának (azonos kategória, stb.) a 7 évvel ezelőtti változata 9 mp alatt volt százon, az újé 11 mp. És amikor felteszem a kereskedőnek a kérdést, hogy "Há' de hogy...?!", akkor jön a dumákkal, hogy de az EU normák, meg "pedig modernebb a motor", meg a károsanyag kibocsátás stb.... Anyád! (Nyilván nem a kereskedőre gondolok ilyenkor.) Ne legyen már szarabb az új. Még akkor se, ha most ez a "divat". Beülök, érezzem benne jól magam, legyen JÓ vezetni, és ha rálépek a gázra, akkor menjen. (Nyilván nem várom el egy Swifttől ugyanazt a színvonalat, mint egy Auditól, nem erről beszélek.)

    A tévé elé ha leülök, ugyanezt várom. Lószart nem érdekel, hogy a gyári demó hogy néz ki rajta. Ki nézegeti otthon a Samsung / LG / Sony stb... gyári demóit? Egyszer megnézem, persze, meg megmutatom a haveroknak, de utána....? Tévéműsort és filmet néz rajta az ember, és AZ nézzen ki jól, kellemesen. Legyenek szépek a színek a szemnek, legyen természetes, ezt várom (várnám) egy tévétől. 10 éve is, és most is. Ha 7 éve tudtak a középkategóriában olyan EDGE-LED tévét csinálni, aminek a feketéje fekete, akkor 2023-ban, egy QLED tévénél, másfélszeres áron nem vagyok hajlandó elfogadni a fost.

    Sőt (és ezzel is nyilván sokaknál kihúzom a gyufát), gyors mozgású videóknál (és ilyen kb. a tartalmak, videók, filmek 50%-a) a 4K-2K közti különbség se jön ki az esetek túlnyomó részében.

    Valamint (ez is lehet csak az én hülyeségem): olyan közelről nézve lehetne érdemben különbséget tenni a 4K-2K között (ugyanez volt az előző tévéknél a 720-1080 között is), hogy olyan közelről irreális tévét nézni. Ki a fene néz egy 55"-os tévét 1 m-ről?

    Ja és az csak extra, hogy azt IS várnám, hogy ha megy egy felirat jobbról balra, vagy feeelről le (köszi B. István), akkor az ne szaggatva menjen, hanem legyen folyamatos, mint mondjuk 30(!) évvel ezelőtt egy katódsugárcsöves (hétköznapi szóhasználatban: képcsöves) tévén anno, ami amúgy ugyanúgy 50 Hz-en működött, ahogy most is, mert hogy a hálózati frekvencia 50 Hz - azóta is.

    Sokan nagyon fiatalok itt, és fogalmuk sincs, miről beszélek, mert nincs összehasonlítási alapjuk, nem láttak képcsöves tévét, max. fotón, de akik 40+-osok, bizonyára emlékeznek, hogy az amúgy okádék képminőségű (képfelbontású) CRT tévéken ha ment egy felirat, bármilyen irányban, az bizony tűéles és FOLYAMATOS volt, nem volt homályos, nem recézett. Engem rettentően bosszant, hogy mostmár kb. 20 évvel a lapostévék elterjedése után, 2023-ban még mindig ott tartunk, hogy ezt nem tudták megoldani. Ez olyan, mintha egyszer csak visszatérnének az autókon a kézzel kurblizós oldalablakokhoz.

    És nem, nem sírom vissza a CRT tévéket, mielőtt valaki betrollkodja.

    (Csak zárójeles gondolat: nem tudom hányan emlékeznek még a 7-8-9 évvel ezelőtti Herz-hájpra. Akkoriban az volt a bullshit-trend, hogy 2-3-4-6 meg 800 Hz-esként hirdették a tévéket, félévente srófolva a hülyeséget. Ez most csak eszembe jutott...)
    Szóval igen, ezek a dolgok még mindig kicsit bosszantanak, hogy nyugodt szívvel dobjak a havi fizetésemnél is nagyobb összeget egy alsó-középkategóriás tévére.

    Pedig az általam amúgy kinézett 65"-os C735 nem tudom lesz-e ennél még olcsóbb (nem hiszem), ráadásul az eMAG-on, szóval most kicsit szomorú vagyok. Legszivesebben persze a 835-öt venném. Valószínűleg nem véletlenül ajánlotta a H6400-et is ismerő Vhiktor 3 hónapja az első érdeklődésemre rögtön azt, hogy ha kicsit is minőségi ugrást akarok, akkor az a C835. Ha legalább azt a minőséget, akkor C735.

    Bocsi mindazoktól, akik végig szenvedték a fentieket, és nem tudtak meg semmi újat. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz Gardaai #76710 üzenetére

    Hát, nem vigasz, de örülök azért, hogy nem csak én vagyok helikopter... és más fejében is megfordulnak ezek a dolgok, max. nem ömleng ki 16 bekezdésben, mint én. :U

    De a mai nap tanulsága eddig azért mégis csak az, hogy a JAPÁN REZSIDÉMON RULEZ! :Y
    :C

  • Geza74

    tag

    válasz Vhiktor #76743 üzenetére

    Viktor, te tudsz valamit a Samsung H6400 paneljáról, és egyéb ezotérikus dolgairól?
    Érdekelne a véleményed, hogy te - mint nálunk sokkal inkább szakértő - hogyan látod azt, hogy egy 7-8 éves, edge-ledes, sima LCD tévé (semmi QLED, meg direct led és társai) képe sokkal szebb, természetesebb, kontrasztosabb, mint a mai, 2x annyiba kerülő társaié.
    Ide értve az olyan panel- vagy képhibákat is, mint pl. a felhősödés, a bevilágítás, blooming, a fekete szürkesége és egyebek.

    Szerintem sokunkat érdekelne a véleményed. Inkább a szakmai részére gondolok, mert a kapitalizmus folyamat dinamikájával, és annak hozadékával úgy nagyjából mindenki tisztában van.
    Remélem lesz rá időd picit hosszabban kifejteni.

    Van itthon egy 55 colos h6400 :), az a maga idejeben magyon jol sikerult es meg ma is maga mögé utasit jo par tvt.

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz pappedina #76804 üzenetére

    Ha tudsz várni, akkor a Xiaomi Q1 75 is jó választás lehet. Többen nagyon dicsérik.
    Időnként le szokták vinni 380-ra, amúgy többnyire 5-600e.
    100(120) Hz-es VA panel, HDMI 2.1, FALD (Full Array Local Dimming), csak amit biztosan "tud" a Philipshez képest. (Persze ezek nem jelentik azt, hogy a szubjektív képminőség is feltétlen jobb ezek által, de elvileg igen.)
    Link

    Nézz utána a paramétereknek, hogy neked megfelelne-e.

    Sajnos a displayspecifications.com adatai enyhén szólva is hiányosak a Philipsnél, (a Q1-nél normálisan ki vannak töltve) szóval a kontraszt, fényerő és egyéb adatait így nehéz összehasonlítani, de ha a neten talász normális tesztet, hátha ott írják.

    De én erősen gyanítom, hogy a Xiaomi sokkal (úgy értem, SOKKAL) jobb vétel. Legalábbis ha 380-ért meg tudod szerezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz r6man123 #77017 üzenetére

    A P735 és a C725 között mi a különbség? Összehasonlító oldalon dizájn és csatlakozási különbséget látok csak

    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing

    Nézz rá, egyből látni fogod, illetve fogod tudni hova tenni a TCL típusokat.
    Az árakat ne nézd, kábé két hete frissítettem utoljára.

  • Geza74

    tag

    válasz herrká #77035 üzenetére

    A TCL-től csak itthon Magyarországon kell "félni", de nem a minőség miatt, hanem mert gyakorlatilag nincs rá hivatalos (hazai) támogatás. (Mármint olyan "rendes". Amit elvárna az ember.) És a nemzetközi is döcög, ahogy hallom.
    Elméletileg szerviz van (a Videoton szervizeli), de se telefonon, se e-mailben nem válaszolnak semmire. Hivatalos TCL képviselet - talán - már van, de rendes ügyfélszolgálat nincs. Amúgy a TCL a világ egyik legnagyobb tévé gyártója, saját panel üzemmel (többek közt a Samsungokba is az ő paneljaik vannak, ha jól tudom), és sorra nyerik a tévéik már pár éve az ilyen-olyan díjakat (főleg a mini-LED technológiás típusok), szóval kispályásnak semmiképp nem mondhatóak, csak Európába ill. Magyarországra még csak most kezdik betenni a lábukat. Kb. mint a Xiaomi, pár éve még majdhogynem startup-ként kezelték, mostanra meg már a csapból is az folyik.
    A tévéik semmivel sem megbízhatatlanabbak mint a "nagy" márkák tévéi. Ár/érték arányban pedig jelenleg sokkal jobbak, mint a régi közismerteké.
    Az összes TCL VA panellel szerelt.
    A C7.. és C8... szériában "mélynyomós" Onkyo hangrendszer van (kac-kac...), ami nyilván egy hangzatos parasztvakítás, viszont a gyakorlati tapasztalatok szerint valamivel mégis csak jobban szólnak, mint kb. 800.000 Ft alatt bármely márka tévéje.
    Android oprendszerük van, ill. tavalytól Google TV (ami ugyanaz, csak kicsit letisztultabb lett). És gyors.

    A Hisense szintén egy kínai nagy konszern, azok is terjeszkednek mint a lepra, és vásárolják fel a konkurenciát, ahogy az szokás. Tavaly pl. a szlovén Gorenjét kebelezték be. Az ő tévéik se rosszak. Róluk annyit kell tudni, hogy az amerikai és az európai piacra teljesen más tévéket gyártanak. Emiatt van az, hogy a közismert tévé tesztelő oldalon (rtings.com) nem is érdemes a Hisenséket nézegetni.
    Ők vegyesen alkalmaznak IPS és VA panelt is.
    Oprendszerük saját (VIDAA), és aránylag sokan szidják, mivel sok közismert applikáció híján vannak, többek közt pl. HBO Max-uk sincs.

    Mivel a jelenlegi világrend változásai és tendenciája Kínának kedvez, ezért elmondható, és biztosra vehető, hogy a kínai terjeszkedés tovább fog folytatódni, tehát ilyen szempontból nem kell aggódni amiatt, hogy a TCL, Hisense és hasonló cégek nem fognak (itthon is) rohamosan fejlődni a jövőben.
    Az más kérdés, hogy jó-e az a világnak, hogy egy kapitalizmusba ágyazódott kommunista diktatúra úgy terjeszkedik globálisan, mint a lavina.... De ez már nem is ide tartozik.

    Visszaolvasva a kezdő a posztodat, mivel világos nappaliban is használnátok, és nem írtál különösebb extra felhasználást, és hogy nem vagy "vájtszemű", így azt mondom, hogy a TCL 75C735(9)-el nem lőssz mellé. 460.000 körül van az ára.
    Samsung megfelelője a 75Q80BAT, ezt 580.000 körül árulják.
    Hisenséből az U7HQ lenne a minőségi megfelelője, de - ez számomra is újdonság - most hogy rákeresek, ebből nincs 75"-os verzió...

    Amúgy ha 75"-ban gondolkozol, én nem zárnám ki a Xiaomi Q1 75-öt sem.

    Időnként le szokták vinni 400-ra az árát (tavaly augusztustól novemberig 380-ért adta valaki), annyiért ultra-best-buy.

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz Vhiktor #77054 üzenetére

    Most a zöld ufónál a 65 colos TCL C835 430.000 ft, ha belefér a keretbe annyiért ajándék.

    Sőt, mondok jobbat, most épp van az eMAG-nál is, ugyanennyiért. És akkor inkább onnan. 30 napig ingyenesen elállhatsz, és jön érte a futár, ha úgy döntesz, nem neked kell visszaküldeni. Pontosabban 14 napon túl a szállítási költséget bukod csak (azt nem térítik vissza), de mivel valószínű ingyen küldik, ezért ez se érdekes. A lóvét két héten belül visszautalják. Nem kérdeznek semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz Járókeret #77063 üzenetére

    Habár a displayspecifications.com-on nincs infó a Q80B kontraszt és fényerő adatairól, de leszűrve az itt megjelent véleményeket az elmúlt pár hónapból, a TCL 65C835 SOKKAL jobban megéri 430-ért, mint a Samsung 65Q80BAT 385-ért. A C835 egy miniLED technológiás tévé, 1000 nites fényerővel, végtelen kontraszttal (többszörös Év tévéje díjas stb.), a Q80B QLED technológia, biztosan szerényebb paraméterekkel, mindamellett hogy az is egy aránylag jónak mondott tévé. De nem egy kategória.

    Nézz rá Viktor C835 tesztjére. https://youtu.be/p3lsnk3ZASw

    És most az eMAG-nál is 430e, egy hónapod van tesztelni, ha nem jön be, ingyen visszaküldeted.

  • Geza74

    tag

    válasz Tompika777 #77056 üzenetére

    Kiindulásnak ez az egyszerű tv teszt jó lesz, nézz rá:
    https://youtu.be/sm14wqo25iU

    Kezdésként tedd a kép módot Film-be (vagy Movie, Filmmaker, ilyesmi neveken fut), ez adja a legtermészetesebb színeket, és beállítást. Ennél a kép módnál ki van kapcsolva minden képjavító beállítás, algoritmus, trükk (élesítés, homályosítás, homályosítás miatti élesítés, dinamikus kontraszt, automatikus fényerő stb), amik nagy része parasztvakítás.

    Aztán szokd a tévét.
    Második körben nézz szét a neten, hogy a te tévédhez milyen konkrét (finom) beállításokat javasolnak (web, YouTube).

    Nagyjából ennyi.
    Használd egészséggel a tévét, reméljük beválik.
    Majd számolj be róla. :)

  • Geza74

    tag

    válasz herrká #77069 üzenetére

    Nem lesz pixeles.
    Felskálázás történik abban az esetben, ha a forrás felbontása kisebb, mint a kijelződ natív felbontása. Ezt egy ügyes algoritmus csinálja. Ha itt lennél mellettem, meg tudnám mutatni, hogy a Photoshop hogyan csinálja ezt egy egyszerű kép esetén. Tévénél ugyanez történik. Ha a 480x640 pixeles fotót egyszerűen "felnagyítana" a kijelző 1080x1920-ra, akkor pixeles lenne a végeredmény. Viszont ha felskálázási algoritmus húzza fel a nagy felbontásra, akkor nem pixeles lesz, egyszerűen csak kissé homályos, mivel a kép információtartalma (össz pixelszám) nyilvánvalóan jóval kisebb a forrás kép esetén. Ezt az említett algoritmus csak "kipótolja", összemossa, magyarán megpróbálja kicsit feljavítani. Ennek az alkalmazott algoritmus technológiának a minősége határozza meg azt, hogy milyen minőségű lesz a te szemednek a felskálázás. De ezzel nem szokott már gond lenni manapság.
    Tehát pixelesnek semmiképp nem fogod látni.

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz Derek V. #77245 üzenetére

    A P735 (a P635-tel egyetemben) a TCL belépő szériája. Sima UHD, edge-LED, VA panel, 300 nit fényerő, 5000:1 kontraszt, PVR/Timeshift funkció, az újabbik Google TV.
    Dióhéjban ennyit érdemes tudni róla.
    Amit írtál, az mind van.
    Nem kell tőle csodát várni.

    Papíron eggyel jobb a TCL "C..." szériája. A kisebbik modell (C635) 35 rugóval kerülne többe, cserében QLED, direct-LED, gaming módban 120 Hz, 330 nit fényerő, 6000:1 kontraszt, viszont nincs PVR (de amúgy is kevesen használják ezt a felvétel rögzítés funkciót).

    De nem tudom, a valóságban van-e különbség.

    Ott tart a világ, hogy 150.000-ért örüljön az ember, hogy kap aránylag normális 55"-os tévét. Azt ne várd, hogy a fekete fekete legyen, a szürke homogén szürke.
    De az is tény, hogy igen ritkán néz az ember a tévén homogén felületeket, szóval a legjobb, ha bemész az Euronicsba, és leteszteled. Vigyél pendrávjon valami filmet, amit ismersz.

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    Újabb 10 rugóval lejjebb ment a TCL 55C835 ára, most épp a Mall.hu-nál, 329.990.
    A Samsung 65Q80BAT is lejjebb ment minimálisan, és az eMAG-nál a legolcsóbb.

  • Geza74

    tag

    válasz DaemonX #77337 üzenetére

    Hát aki ilyen óceánjáró méretben keres tévét, annak ez most nagyon jó vétel, mondjuk úgy. Ráadásul eMAG-on, szóval boldogíthatod (ingyen) a futárt 30 napon belül, ha mégse jönne be a cucc.
    És egy jó tévé.

  • Geza74

    tag

    válasz Scale #80493 üzenetére

    Nem hiszem hogy elírás volt, mert nincs egy hete, hogy 246-ért adták (az is best buy ár volt, vagyis soha nem volt még annyiért), és nem néhány órán át, hanem vagy két napig.

  • Geza74

    tag

    Megkérdezhetem, hogy a TCL promóciós 5 éves garanciájának az ÁSZF-jét elolvasta valaki? Van valami apróbetűs trükk, vagy valóban egy teljes körű garanciáról van szó?

  • Geza74

    tag

    Kedves Vhiktor és más jelen lévő szakértők!

    Utoljára kb. másfél éve jártam erre, tévé vétel (keresgélés) ügyben, a mostani tévénk (Samsung 48H6400) utódját keresve. Akkor több ok miatt elhalasztottuk a dolgot, most viszont nyélbe ütés lesz, tényleg.

    Nem fecsegek sokat. Felfrissítve az ismereteket, és visszaolvasva egy picit a fórumban, ez lett a végleges döntés: TCL 65C805

    Anno a C735 volt az, amit végül választottam volna (egy-két Hisense volt még képben esetleg). Asszem 350e körül ment legjobb áron. Néztem még akkor a C835-öt is (miniLED), de az egy százassal még drágább lett volna, bőven túllőve a költségvetési keretünkön.
    Mivel most kb. ugyanazon az áron (sőt olcsóbban) van ebben a méretben a C805 QLED-miniLED kombó, mint volt a sima QLED C735, ezért reményeim szerint jó választás lesz végül. Kivétel nélkül mindannyian dicséritek.

    Rendelni az eMAG-tól tervezem (az ingyenes futár biztosítós 30 napos termék visszavétel miatt).

    Pár kérdés.
    - Mennyire egetverő ez az X1 kontra X2 téma? Van valami óriási buktatója, vagy lényeges eleme? Bocsánat, de nagyon részletekbe menően nem találtam infót erről, csak hogy írtátok, hogy az X2 elektronikás verziót szabad csak megvenni.
    - Hogyan tudom ezt a megrendeléskor megtudni? (Tippem: sehogy.)
    - A kiszállítás után honnan tudom ezt megtudni? Rajta van valahol a dobozon, vagy csak "belül" valahol?
    - Nem iszonyú gáz visszaküldetni (főleg azon nyomban) a futárral, amennyiben egyből megtudom?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Géza

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz rainman72 #87209 üzenetére

    Akkor tehát - csak hogy pontosítsuk - C805-nél nincs ez az X1/X2 kérdés? Csak a 845-nél érdekes? Akkor én értettem félre (emlékeztem rosszul)?

  • Geza74

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap (vasárnap) 11.54-kor az eMAG-ról megrendelt TCL 65C805 a mai nap (hétfő) 8.20-kor már meg is érkezett. Elképzelésem sincs, ezt hogy csinálták.

    Egyelőre esélyem sincs kibontani, mivel egyedül vagyok itthon, de ez ügyben kérdeznélek titeket, hogy ekkora ba...tt nagy tévénél van-e valami bevált módszer a kidobozolásra, ha az ember gyermeke 170 cm, a párja pedig 158? :U
    Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a 99,5 cm magas dobozból kiemeljünk biztonságosan egy 20 kg-s tévét. De lehet csak túl gondolom.

    A másik (ehhez kapcsolódó):
    Ezt a rajzot tudja valaki értelmezni?
    Vagy ez a három biztonsági pánt fogja tényleg a dobozt össze, tehát ha azokat levágom, akkor lehúzóható a doboz teteje?

    [ Szerkesztve ]

  • Geza74

    tag

    válasz PandaMonium #87273 üzenetére

    Igen, közben utánajártam, tényleg leemelhető a doboz.
    Bocsánat, nem volt még dolgom max 48" tévével, amiből még ki kellett emelni. Ezt a megoldást nem ismertem eddig. :U

  • Geza74

    tag

    TCL C805 tulajokhoz szólok...

    Megjött az új tévé (65C805).
    Elsősorban: DÖBBENET! Rájöttem, mire fel ez a "fényerő-hájp", amit évek óta olvasok, ugyanis tök világos, verőfényes szobában is tűéles, tiszta a kép (csodálatos!), és a HDR-t is kezdem megérteni. Gyors a hardver, szépek a színek, szürke háttér videó pipa (gyönyörű egységes, sehol egy folt), csoda a köbön!

    Másodsorban (itt jön egy kis feketeleves):
    Egy Samsung 48H6400-at váltott, ami anno középkategória volt, és azért választottam azt akkor, mert kitűnt a többi közül egyrészt a gyönyörű, természetes színeivel, másrészt a natív 100 Hz-es paneljával, ami által sokkal szebb, simább volt a mozgás-megjelenítés, bármilyen tartalom és forrás esetén. És itt jön a gondom:

    Nem tapasztalta senki, hogy a C805-nek "döcögős" a vízszintes mozgás-megjelenítése? Természetesen Mozi mód, az összes képjavító cucc ki van kapcsolva (ahogy a Samsungnál is ki volt), és mivel filmeken kívül (Netflix, Plex) főként sport csatornákat nézünk, nagyon feltűnő, hogy olyan "darabos" a mozgás.
    Olyan érzés, mint amikor 8 éve néztem a boltban olcsó, 50 Hz-es, full belépő kategóriás Samukat, amiket pont emiatt nem vettem meg, mert ilyen volt a mozgás visszaadásuk, és hozzájuk képest a H6400-et öröm volt nézni.
    (Természetesen a Samsungot is Mozi (Film) módban használtuk, minden képjavító cuccot kikapcsolva.)

    Ez a döcögősség minden forrásnál igaz, nem csak a tévé adásoknál. Netflixen a 4K, újabb tartalmak aránylag jók ebből a szempontból, de ha már egy régebbi filmet indítok (sima full-hd), azoknál szintén szembántó a döcögés. Vagyis nem tudom jól elmodani, próbálom csak körülírni. Nem vibrál, de a szemnek olyasmi érzés. Ez nagyon kiábrándít.

    A tévé adás Digi kábeles (nem set-top-box-szal, hanem direkt kábelből). A net Gigabit. Ezeket csak mint adalék írom. A Digi okádék kép minősége (szarrá tömörített, kockás, mosódott kép) nem indokolja a fentieket, (de mondom, a tévé Netflixén is ugyanez van FHD film esetén - szerintem 4K tartalommal is, csak úgy kevésbé feltűnő).

    4K HDR teszt videókat nézve persze csodálatosan sima a mozgás, 60 fps-sel, persze, de valljuk be, nem teszt videók nézésére veszi az ember a tévét... És a fogyasztott FHD/UHD arány is kb. 10/90%.

    Motion Blurt (kép simítás) és egyéb javító vackokat nem akarok bekapcsolni, hogy "átverjék" a szemem. (Eleve gyűlölöm főleg filmnél a szappanopera effektust, kis mértékben is.)
    Nem azért vettem natív 120 Hz-es paneles tévét, hogy ne hozza a 8 éves Samsungom szintjét.

    A fimware a gyári rajta (nem frissített beüzemelés után se): V8-T653T01-LF1V028

    Beszéltem VHiktorral (ha már megvettem tőle a C805 kalibrációs beállításokat, meg amúgy is adok a szavára, elég rendes és hiteles csávónak tűnik), ő nem találkozott még ilyen problémával. Ő is azt javasolta, hogy itt érdeklődjek a többi C805 tulajtól, hogy volt-e esetleg másnak is ilyesmi gondja/érzése.

    Felvetődött, hogy csináljak videót a jelenségről, de annyira nem durván darabos, hogy látszódjon egy ilyen felvételen, szóval úgysem adná vissza.

    A bejegyzést bemásolom a TCL-es topicba is.

    Köszönöm, ha elolvastad. Várom a konstruktív segítségeket.

    Üdv:
    Géza

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák