Új hozzászólás Aktív témák

  • petibá

    újonc

    Kedves Pumma!

    Elsősorban téged kérdezlek, mert szemmel láthatóan Te vagy itt a legfelkészültebb és egyben a legalaposabban, részletezően válaszoló tag. (Természetesen, bárki mástól is szívesen veszem, ha megosztja velem a meglátását, vagy tud tippeket adni.) Egyben a saját tapasztalataimat is leírom ide, hátha valakit érdekel. Bocsi, ha egy kicsit hosszú lesz.

    Arról lenne szó, hogy a 70 éves szüleimnek szeretnék segíteni a TV vásárlásban, egy olyat ajánlva, mellyel nem sülök be előttük. Az elmúlt napjaim azzal teltek, hogy itt és máshol is bújtam a fórumokat, vadásztam teszteket, elsétáltam a MM-ba, Auchanba, nézelődni és kérdezni. Samsung elképzeléssel indultam neki a keresésnek (Samsung UE50KU6000), de egy bolti eladó elmondása szerint, ebből hoztak már vissza „becsíkozódás” miatt nem rég kettőt is (egy hete, az árukeresőn szintén van egy képhibás beírás), ez elbátortalanított, hátha szériahibás a jelen kínálat. Majd ennek a fórumnak hatására (így, látatlanba) LG pártivá lettem (LG 50LF652V) vagy (LG 49LH630V). De, a „puding próbája az evés” bölcsesség alapján, meg kellene nézni élőben is őket. Sajnos az előbbit esélytelen (már csak olyanok árusítják, akik csak dobozban adják át „nem mutiba készült” algoritmust alkalmazva), de a másikat a MM - Duna Plázában tegnap megvizsgálhattam. Így sikerült végre egy biztos fogódzót találnom: EZT BIZTOS NEM! (LG 49LH630V) nonozoom-nak (#8877) ez által tudok megerősítést adni, helyes a meglátása: botrányosan lassú a menüje!!! Elképedtem, és egyben együtt röhögtem az eladóval, a 8-10 másodperces reakcióidőn, melyet produkált a távirányítóval történő navigáció során… „Hogy van pofája a gyártónak ilyet kiadni a kezéből?”, kérdeztem az eladót, mire ő: „én biztos rá gyújtanám a házat, ha ilyen lenne az otthonomban.) Majd, lefuttatott nekem egy teszt-videót (öt oszlopban, különböző sebességgel futó szöveg, majd gyors svenkek toronyházakról, stb.) Hát, az még jobban kiakasztott: már a második sebesség-fokozatban futó szövegnél is látható volt elmosódás(!), de a negyedik már botrányos mértékű volt, nem beszélve az ötödikről… A gyors, oldalirányú mozgásnál a toronyházakból, úgy 2-4 volt látható, pedig csak egy épült belőlük a helyszínen… Ez lenne sokak favoritja? Na, ez volt az a pont, amikor megerősítést nyert bennem: AMÍG NEM LÁTTAD A SAJÁT SZEMEDDEL, NE VEDD MEG! És pont ebből fakad a problémám, hogy az LG 50LF652V nem megtekinthető számomra! Így erős kétségek keletkeztek bennem: ha ez az új (modernebb) modell ennyit tud, mi a garancia arra, hogy a korábbi másik favorit nem okozna csalódást? (Pedig, apukámnak tetszene is, hogy tud 3D-t…) Aztán átsétáltunk az eladóval, a pár méterrel arrébb lévő Samsung UE50KU6000 modellhez, beledugta a pendrive-on lévő tesztvideót, melyen az hibátlanul (!) futott (a szövegnél csak az ötödik oszlop, leggyorsabban futó szövegénél volt elenyésző mértékű elkenődés, a toronyházaknál szinte semmi). És ez épp azért rendkívül pikáns dolog számomra, mivel két nappal ezelőtt egy másik eladó (Dunakeszi Auchan) pont arról győzött meg, hogy jobb kiegyezni a FHD-val, mivel az UHD-nál sokkal nagyobb esély van erre a jelenségre a jóval több adat feldolgozási szükséglete miatt. Mint műszaki végzettségű ember, erre rá is bólintottam, hogy így van minden bizonnyal. Most meg itt állok, és az elmélettel teljes ellentétben azt tapasztalom, és látom a saját szememmel, hogy a Samsung UE50KU6000 UHD TV menü és főleg képmegjelenítési sebességben, oly mértékben porig alázza a favorit LG 49LH630V FHD TV-t (melynek 8 helyett csak 2 milló képpontot kell kezelnie…), hogy nem találok szavakat!!! Szóval ott vagyok, ahonnan elindultam, a KU6000-esnél… Gondoltam még a Panasonic-ra is, de ott a legtöbb típus nem rendelkezik PVR képességgel (!), de van, amelyik még böngészővel sem… Hmmm! És végül a Sony, melynek a képe első rápillantásra kifejezetten analógos (pozitív értelemben véve), tehát nem pixeleket, hanem folyamatos vonalakat, azaz képet látok rajta. És ez jó! De, a fehér valahogy nem fehér… Valami enyhén maszatos köd van rajta, még véletlenül sem olyan, mint a hó! Illetve, mégis csak olyan: Budapest belvárosában 1-2 nappal a hóesés után…

    Szóval, mivel az LG 50LF652V-ről nem tudok empirikus tapasztalatot szerezni, marad így végül a Samsung UE50KU6000. Illetve, ezt nézegettem még: Samsung UE49KU6400. Miben különbözik a 6000-estől? Jobb annál valamiben? Megéri azt a + 20-30 ezer Forint különbséget?

    Vagy, van valakinek ötlete a fentiek figyelembevételével, hogy melyik típust lenne még érdemes megvizsgálnom? 180-220 ezer Ft közötti összegből, 49 vagy 50-es képernyővel, egy megbízható, jó minőségű, Smart TV-t; azaz egy „best buy” ajánlatot kérnék, köszönettel!

Új hozzászólás Aktív témák