Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!

    összetett problémám van. SSD-t keresek :)
    Toshiba a110 laptopba, benne ezek a cuccok (1gb ram, 1,4 celeron proci)

    Tavaly ment tönkre benne az eredeti 40es sata1-es azt hiszem hitachi vinyó. Hirtelen nem utána nézve vettem bele egy Kingston sv100s2 64gb -os ssd-t, (akkor az volt legolcsóbb 64gb ssd boltokban) amelyet Bios felismert (nincs ahci meg ilyesmi beállítási lehetőség) és felismerte a win xp illetve 7 telepítőlemez is, DE sem a gyors sem a lassu formázás nem boldogult vele, ha másik gépen megformáztam akkor pedig a fájlok másolása állt meg 0%-nál. A hibára azóta sem találtam megoldást, a ssd az asztali gépben (adataimnál) van jelenleg is használom, szóval nem az ssd volt a ludas. Azóta egy WDC wd8000bevs-75rst0 vinyó van a latopba amivel gond nélkül megy. Tehát a laptop sem fizikai hibás.kb 3féle biost is felraktam rá, vista illetve xp-hez valót is, legalább 1 héten keresztül nem tudtam összehozni, sem a céges supportosok

    Nem hagy nyugodni a dolog, ennek az SB-450 déli hidas laptopnak nagy szükséges lenne egy ssd-re. Kérem írjatok olyan ssd-t amely fog benne működni, és légyszives azt is írjátok le, hogy miért gondoljátok ezt.

    Szóval
    60gb-64gb, 30e alatt(inkább még olcsóbb :) ), ati sb-450 sata1 vezérlő, XP-vel használnám ahci nélkül, méret mint az sv100s2
    Vagy kérnék olyan pesti boltot/szervízt, ahol ki tudnánk próbálni melyikkel indulna el a telepítő és csak utánna fizetném ki miután megy vele. mert egy második ssd-t ami nem megy a laptopban nem tudnék hova tenni...

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!

    szeretnék ssd-t cserélni a gépembe. (cuccok kitöltve)
    Amikor megvettem nem néztem rendesen körül és ssd-hez képest lassút vettem, bár asszem akkor ez volt a legolcsóbb. Cserélném mert:
    80%: SSD life szerint 23%-os [work time 2y 4m 12d 3h, estimated: 0y 8m 28d, trim enabled] vettem: 2011. november
    10%: Nem várnám meg amíg lehal, most lenne rá keret.
    10%: Most csak az oprendszer van rajta és így van 20gb üres hely, egy - két játékos szívesen rápakolnék -> nagyobb jobb lenne

    1. oprendszer + 1-2 játék. a gép 0-24 megy vnc/virtuálgép miatt. Nem volt átpakolva soha semmi ramdrive-ba sem a pagefile, sem a cache a böngészőnek, semmi. minden az ssd-n. Nem azért vettem hogy kíméljem, hanem hogy használjam, plusz idő minden minden telepítésnél beállítani szüttyögni nem az én műfajom.
    2. 20.000 (jó indokkal 25, nagyobb méret, több gari, tartósság esetén - Gianni árlista alapján) csak újat 3/5 év garival
    3. min 120gb
    4. win7
    5. asztali - sata3
    6. ASUS P8H67-M EVO REV 3.0

    Szeretném a segítségeteket kérni. Nem értek hozzá, de az tapasztalom, hogy nálam ez az úgyis hamarabb cseréljük mint hogy megadná magát (5/10/15 évig elmegy) nem jött be :D De hát ezért vagyunk mások, én (ki)használom az ssd-t.

    Így kérdezem hogy egy
    "SSD Samsung 120GB SSD 840 EVO Series (MZ-7TE120BW) 3 év gar" jó lenne nekem sebességben és árban. De tartósságban?
    MZ-7TD120KW ez meg árban felette van. Vagy várjak az itt olvasott 850-re? [több pénzem nem lesz egy hónap múlva sem (vagy karácsonykor) SSD-re, de időben még jól állok 1-2 hónapom van sztem]

    Szakmai tanácsaitokat előre is köszönöm.
    H.

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Raidon #20017 üzenetére

    "Elettartamra meg sztem mindegyik bir annyit mint egy sima HDD."

    Ne vedd magadra de az én véleményem ettől gyökeresen eltér. A lenti képre és a saját tapasztalataimra alapozok ami a most is nálam használt ssd-mről készült.
    Ez az SSD 2011 novemberében lett vásárolva. Azóta a gépemben van. Folyamatosan nézem ahogy csökkent a százalék. Ugyanebben a gépben előtte 2évig egy 1,5TB samu vinyó volt a rendszer vinyó, és a samu azóta is benne van, héttértárként. A Hdd-nek jelen pillanatban semmi baja 100%-os sentinel szerint, és bízok benne hogy még évekig így marad.

    Ez az én saját véleményem, vitatkozni lehet vele csak felesleges...

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Raidon #20027 üzenetére

    Munkaórák nálad 3.150 nálam: 20.691 Asszem kb ennyi a különbség. [nálam 7/24/365ben megy a gép, de ez érvényes a hdd-re is]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!
    szeretnék venni 1 vagy 2 ssd-t attól függ h mennyire jönne ki, mennyit szánnék rá? újat akarok. most max 50, de ha egy hónap eltolással veszem akkor többet is.
    1.
    asztali Dell optiplex 760 (proc: E5200, ebben valami spec dell lap van, sajna nekem sincs infóm) - de sata2 tuti van benne. Most is egy ssd van benne, egy jópár éves most 17%os Kingston sv100s2 64gb ami érezhetően döglődik (néha nem enged törölni fájlokat) ezt cserélném. 60/64 GB biztosan elég hiszen ma is elég (htpc, szinte csak win van rajta, belső hálózaton van minden) megj: ez a gép naponta többször hibernálja magát az SSD-re automatán X perc inaktivitás után amiből 1 egér kattra jön vissza :D Ajánlat? [ezt tudnám tolni 1 hónapot]
    gari min 3 év

    2.
    jó lenne ha:
    a laposba (7mm SSD!! sata3, lenovo T430s) venni egy új ~120ast rendszernek meg 1 játéknak. (odd helyére megy a jelenlegi 300gb vinyó, beépító keretem van, így ami kell minimális adattárolás ott lesz majd) Ez is hibernálja magát naponta többször
    vagy az asztaliba venni egy új ~250-est valszeg az ~500ast nem bírom megfizetni (sata3, https://www.asus.com/Motherboards/P8H67M_EVO/specifications/) és akkor a laposba mehetne a jelenlegi 840EVO

    gari min3év

    szóval, kéne nekem bestbuy ajánlat, 60/120/256-os SSD, lehet mind OEM kiszerelés és pont a black friday gondolata miatt ötlött fel bennem h cserélni/fejleszteni kéne (a laposom sokat gyorsítana, a htpcbe lassan meghal, szóval nem sürgős nem égető, de előbb utóbb majd úgyis venni kell.

    köszi előre is

    Sungdurung

Új hozzászólás Aktív témák