Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zedcon

    tag

    válasz dugo_ #45808 üzenetére

    Tartok ezektől az elhasználódó SSD-ktől (bár egy Kingston 64 V300-at használok már évek óta, de csak oprendszerre ami nem kritikus adat és még mukodik).

    Most rendeltem egy Samsung 860 Evo 250 GB-os terméket az Aqua cégtől amire 5 év garanciát ad a gyártó vállalat. Ez talán megéri igy, de nem ismerem a Samsungot.

    Az az egyetlen kérdésem, hogy okoz valami élettartamromlást ha particionálom majd a meghajtót?
    Mondjuk 50 GB-ot akarok adni C-nek Win10-nek.
    Ezenkivul lenne egy 200 GB-os D meghajtó 2-3 nagyobb játéknak erről az SSD-ről.
    Pl. a Forza 3 rettenetesen sokat tölt, lehet gyorsabb lenne SSD-ről, azért akarom ezt.

    Én megértem ha azt mondjátok minek particionáljak egy ilyen kicsi és drága meghajtót, de én nem szoktam C drivera semmi nagyobbat telepiteni és 250 GB azért sok egy 20-30 gigás oprendszernek.

    [ Szerkesztve ]

    Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

  • zedcon

    tag

    válasz Raymond #46047 üzenetére

    Egyetértek, csak az a technikai kérdésem, hogy okozhat -e élettartamromlást ha particionáljuk az SSD-t.
    A C gyökérbe alapértelmezetten a Win 10 nem enged irni csak rendszergazdaként, ezért ez is egy indok, hogy fel kéne osztani kb. 50/200 GB-os méretre.

    [ Szerkesztve ]

    Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

  • zedcon

    tag

    válasz Frawly #46050 üzenetére

    Rendkívül hálás vagyok részletes válaszodért és megnyugodtam. :R

    Particionálni fogom a kicsikét, mert már át is vettem.
    Egy régi GA-H55M-D2H alaplapba megy most amin SATA II csatoló van csak, de azonnal felismerte a 2010-es BIOS "Samsung SSD 860 EVO"-ként. Azért volt fontos ez a kérdés mert úgy látom ez az egyik legjobb SATAs SSD és 3 év múlva már nyilván nem ebben a gépben fogom használni és kímélni akarom. Az oprendszer kb 50 GB-on fog garázdálkodni, egy-két nagyobb játék pedig a maradék 200-on ha később a másik - erősebb gépemben fogom játékhoz használni. Nem tudom mit fog teljesíteni egy ilyen gyengébb gépben, de megdobja az tuti. Ha a 850-es nagy sztár volt, remélem nem rontották el az utódját ami gépemben csücsül és tesztelésre vár :) Ha az ember vesz SSD-t akkor 250 GB mind olyan 20 K HUF körül van újonnan és használtan is és inkább rakjunk rá pár ezrest ajánlott vételhez. 27 ezerért megér 5 év garanciát. Most a Win 10 telepítő 232,9 GB-osnak érzékelte és próbaként 33679 MB-ra telepítem a Win 10-et így épp 200 GB szabad hely marad másnak és oda rakom majd a swap fájlt is. Eddig jól működik régi gépben is ez a vadiúj meghajtótípus. :)

    Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

Új hozzászólás Aktív témák