Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz mis69 #11018 üzenetére

    Hallgass Attilára. Amikor sok lap van betöltve, akkor nem a vinyód lassúsága miatt nem reagál a rendszer, hanem azért, mert 100%-on pörög a proci. (Néha-néha akár azért is, mert elfogyhat a 2GB ram, de egy XP csak böngészésre használva azért sokáig bírja 2GB rammal, ha amúgy a gép - proci, video kártya - teljesítménye megfelelő).

    Egyébként tapasztalatból is beszélek, kb. két éve apámnak keresgéltem egy otthoni olcsó gépet böngészésre, és egy ilyen atomos konfigot is kipróbáltam pár napig. XP-vel érkezett, és 2GB rammal az is. Nos, böngészőtől függetlenül egyetlen egy flash v. java intenzív weboldal képes volt padlóra küldeni a procit. Pl. az NFL.com (focirajongó vagyok) lényegében használhatatlan volt a géppel.

    Szóval hagyd az SSD-t, és ha mindenképpen eleged van a "szenvedésből" akkor vegyél inkább egy újabb/gyorsabb gépet, azzal sokkal jobban jársz. Nem kell százezres, elég egy integrált kis mini PC is, amiben vagy újabb atom, vagy méginkább AMD brazos (E-350 vagy E-450 pl) integrált chip van. Azok kényelmesen elvisznek egy win7-et is. (Ha pedig van bátorságod építeni, akkor még olcsóbb, mert csak egy mini ITX ház és egy integrált procis mini ITX alaplap kell, belerakod az alaplapot, teszel bele ramot és vinyót és kész is. Így akár 40 körül kihozható egy korrekt kis otthoni mini gép, míg készen véve inkább az ára 60 körül van.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák