Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carbapenem

    tag

    Üdv,

    segítséget szeretnék kérni otthoni háló újratervezéshez.
    gigabites yetteles otthoni internetre váltottam, abból szeretnék minén többet kihozni
    2x55 nm-es kétszintes lakás, tégla falak, >15 külső wifi hálózat a szomszédoktól 2,4-5 Ghz vegyesen
    4 laptop, 4 telefon, 2 tablet, 1 NAS, 1 soudbar, 1 tv, 2 android tv box lógna a hálón (20-30% AX-es, többi AC)

    az eddigi 50Mbites kábeles netet egy 3 elemes AC-s TP-Link Deco M Mesh terítette, ez most már kicsit karcsúnak tűnik
    100-200 Mbit-et tudok vele feljuttatni az a földszinti szolgáltatói eszközről az emeletre
    földszint: 1 napalli, emelet 3 küönálló szoba
    a földszinten 300 Mbit-et tud az AC-s DECO wifi

    a szolgáltatói AX-es ZTE router a földszintet elvinné (Illetve utp-n, gigabites lan portos laposon 700 Mbit, Wifin 400 Mbit körül dobott) , de az emeletre magában 10-20 Mbit-nél többet nem tud szórni.

    3 db os AX3000-es Xiaomi Mesh (+ gigabites switch a fő router mellé amibe 1 lapos 1 tv és a NAS mehetne UTP-vel) vagy 2 db Asus TUF Gaming AX3000 V2 a saját ötlet

    esetleg tudtok e jobb alternatívát ajánlani 100.000 alatt? Mesh rendszerben gondolkodva

    Asusnál a több lan port miatt nem kell switch és valszeg a felület is user friendlibb, csak tartok tőle hogy a 2 eszköz kevés lehet.
    kábelezni nem szeretnék
    esetleg combosabb fő router a fölszintre és valami karcsúbb az emeletre?

    Köszönettet!

  • carbapenem

    tag

    válasz Essejó #98698 üzenetére

    Az 1 db ax-es szolgáltatói eszközről sok minden nem jut fel (nem is vártam) , de a 3 elemes jelenlegi AC-s TP-Link DECO M-mel 100-200 Mbit ahogy írtam is "felkúszik" valahogy, ennek szól a kincstári optimizmus.
    majd az idő meg az indoklás nélküli webes rendelés visszaküldés eldönti

  • carbapenem

    tag

    válasz Essejó #98737 üzenetére

    Nem kérdés hogy a lan kábelezés a technikailag optimális megoldás, csak sem a feleség, sem a bérelt ingatlan tulajdonosa nem támogatja, a lustaságon meg az esztétikán túl, kétségtelen kompromisszumos játék....
    btw az AX92U párral wifi backhaullal az emeleti node is tud lan-on mérve 350Mbit körül, wifin meg 300 körül, tehát van előrelépés az AC-s 3 elemes Deco M-hez hoz képest. Az Asus app szerint kiváló a jelerősség a fenti node-nál, pedig csak a födémen keresztül látja a párját.

    ami furcsa hogy a router appjának sebesség mérője alacsonyabb sebességeket mér, mint más lan-nal rákötött eszközök sebességmérője (asus topikban más is írta már), illetve több kliens a távolabbi routerhez csatlakozik, AiMesh rulez...

  • carbapenem

    tag

    válasz Alex91 #98744 üzenetére

    eddig nem találtam vakfoltot, 200 Mbit buta mobilos speed testtel minden helyiségben megvolt.
    kicsit furcsa a yetteles otthoni mobilinternettel, hogy kicsit lassabban épül fel a sebesség mint az eddigi kábelessel, utóbbinál már a mérés elején megvolt a névleges sebesség (a szolgáltató büszkesége volt hogy atom stabilan hozta a névleges sebességet /50 Mbit/, a mobilnettel meg általában a mérés végére éri el a csúcsot a sebesség és folyamatosan nő.

    mindenesetre már 1 AX92U is jobban "fellátott" az emeletre, mint a szolgáltatós ZTE MC801... de a második wifi backhaul-os egység egyértelmű sebességet adott az emeleten
    mission accomplished...
    jó súlya van a routernek (kicsi de nehéz, van benne anyag), a kihajtható antennák kicsit bazárinak tűnnek és a router tetején simán lehetne kaját melegen tartani.

    némi noob kérdés a végére, valamit elbaltáztam a setuppal vagy az normális, hogy ha UTP-vel a szolgáltatói routerhez kapcsolt lapossal mérek sebességet akkor a gigás mobilnetből megvan 800 Mbit, de ha a szolgáltatói routerhez utp-vel kapcsolódó "fő" AX92U-ba dugom ugyanazt az utp kábelt akkor csak 600 Mbit-et tud, az AX92U saját sebességmérője meg 400 Mbit-et dob. Realisztikus hogy ilyen "veszteséget" tapasztaljak?
    tudom vsz. noob kérdés, csak bosszantó

    mindenesetre majd este ha más nem lóg a hálón újramérem, illetve szerzek néhány rendes biztosan cat5e/6 utp kábelt .

    Anyway köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák