Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • levente13

    csendes tag

    Sziasztok.

    A segítségéteket szeretném kérni egy nagyon érdekes hiba felgöngyölítésére.

    A hibajelenség a következő:
    Adott egy 120 megabites UPC-s net és jelenleg egy wr741nd router, amivel etherneten 90 megabit körül van a sebesség, amivel tisztában vagyok mert többet nem bír a 100-as csatlakozó.
    Ezért vettem egy wr1043ND v2-es routert bekötöttem ugyanoda ugyanazokkal a kábelekkel, ugyanazzal géppel (gigabites hálókártyával) és 40 megabit lett a sebesség wifin és etherneten keresztül is. Mindent frissítettem, de semmi CAT5A FTP kábelek mindenfelé.
    Vissazvittem kihoztem egy TENDA N80-as routert a sebesség felment 60ig de még mindig nem a kívánt. Közben ha direktbe rácsatlakozok a routerre speedtest 124mbps-et mér.

    Ez mi miatt lehett amikor elvileg már a 1043ndnek is bírnia kellett volna a 700MHz-s procival és a 64MB rammal, de a tenda 680 mhz és 128 mb.

    Mit lehet tenni mert most a régit használjuk de azért jó lenne váltani. Plusz a gigabit ethernet sem lenne hátrány.

    Az új router használatakor gigabit kapcsolat épül ki a gép és a router és a router és modem között is.

    Amihez nem értesz ne nyúlj hozzá.

  • levente13

    csendes tag

    A direktbe rácsatlakozom = A modem és a gép között csak az ethernet kábel van.

    Próbáltam már más portokkal, másik kábellel. Áramtalanítottam, újrakonfiguráltam, semmi változás.

    Holnap mégegyszer nekifutok mindennek. Kikapcsolgatok minden "felesleges szolgáltatást". Ha nem segít kitérek a hitemből :D

    Azt nem tudom felfogni, hogy egy másik helyszínen egy első verziós 1043ND van és gond nélkül megy vele a 120-as net.

    Amihez nem értesz ne nyúlj hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák