Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balagex

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy GIGABYTE GN-BR01G router-em van (már évek óta). Vezetékkel az asztali gépem van állandóan rajta, és néha 1-3 laptop megy wifi-vel. A laptopok a router-től 8-10 méter távolságra vannak és van fal is köztük.

    A fő problémám a megbízhatatlanság. Többször megszakad a wifi kapcsolat, de olykor a vezetékes is. Gyakoriságot sem lehet mondani, mert valamikor egy fél órán belül újra, de valamikor meg napokig sem. Olykor elég egy webes felületen nyomott restart, de máskor táp kihúz-vár-bedug a megoldás.

    Szeretnék venni egy új router-t, melyhez tanácsot kérnék konkrét márka és típus fronton is.

    Elvárások:

    - Stabil, szakadásmentes, lefagyás nélküli működés. (Ezt még tízszer.)
    - 1-2 vezetékes kapcsolat és 1-3 wifi-s laptop egyidejű kiszolgálása
    - Megfelelő jelerősség 10 méterről mondjuk 30-60cm téglafalon keresztül is.
    - Angol menü (nem német, stb.)
    - Lehetőségekhez képest mérsékelt ár.

    Előre is kösz

    Balázs

  • Balagex

    csendes tag

    válasz kali #12745 üzenetére

    Köszi

    A sebességgel a réginél sem volt gondom. Ha a felsoroltak legalább annyit tudnak, vagy többet az ok. Amúgy a legújabb laptop ami rá csatlakozik egy Lenovo R500 (a másik egy öreg ASUS M6800VA). Az asztali gépben egy GB-es alaplai hálókártya van. A net ADSL-en jön.

    Ennél szakmaibb paraméterekkel sajnos nem rendelkezem.

    A mérsékelt ár pedig azt jelentené, hogy 15K felett már kezdődne a szájhúzás, 20 felett már szemráncolás is. De a listában megadott első és utolsó darab is benne van ebben a sávban. Az ár igazán a szempontlista vége. A lényeg a folyamatos és megbízható működés több gép számára is.

  • Balagex

    csendes tag

    Sziasztok!
    ADSL kapcsolattal rendelkezem (D-Link ADSL modem) + van egy TP-Link WR841ND routerem. Erre vezetékkel van még egy TP-LINK SF1005D switch is kötve, azon meg alkalmilag 1-2 laptop.
    Az utóbbi időben ezt a felállást használva naponta csomószor megszakad a net. Van, hogy megy több órát egy huzamban, de van, hogy 5-10 perc múlva megint elmegy. Ekkor a router statusz felületén a Connecting... látható.
    Telecomék azt mondták nézzem csak modemmel is, hogy szakadozik-e. Most átraktam, de nem volt még szakadás. Persze ez igen rövid idő alatt nem mond semmit.
    Tegyük fel, hogy modemmel nem fog szakadozni. Akkor hol keressem a gubanc okát?
    Neten nézve a router beállítási leírásokat, nem látok az enyém kapcsán eltérést. Volt egy router firmware frissítésem pár hete. Az lehet gond? Előtte is voltak szakadások, de talán nem annyi.
    Ha vennem kellene egy új routert (bár a mostani is elég új), akkor mit ajánlanátok? A switch miatt talán a wifi mér nem létszükséglet, de ártani sem árt.
    pl [link]
    ?

  • Balagex

    csendes tag

    Van egy D-Link DSL-360R 6 éves modemem (telekomos ADSL) valamint egy TP link WR841ND routerem. A net folyamatos jelleggel szakadozik. Firmware frissítés csak rontott a dolgon, így visszatettem korábbit. Emellett a modem és router közti kábelt is cseréltem (többször).
    Simán csak modemre dugva az asztali PC-men a net ment, de huzamosabb időre persze nem tudtam kipróbálni.
    Próbálom majd a szolgáltatónál egy modemcserét elérni, de emellett a router-be vetett bizalmam is megingott (a firmware frissítés után). Router témában több kollégám is a Linksys-re esküszik. Az alábbi kettőt néztem ki első körben:
    [link]
    [link]
    Korábban az asztali PC mellett 1-3 laptop is próbált Wifi-vel üzemelni, de az annyira nem ment, hogy vettem egy switch-et és kábelen osztom szét otthon a netet. Persze nem baj, ha a kiválasztott router wifi-je is megbízható, de nem szempont, hogy a wifi giga gyors legyen, meg n-es szabványt is nyomjon. Inkább az a lényeg, hogy a router vezetéken atom stabil legyen, ne legynek kompatimilitási problémái semmiféle modemmel.
    A két router közül az öregebb generációs, lassabb, WPA2-t úgy látom nem tudó, nem n-es majdnem duplája a másiknak. Milyen indokok szólhatnak mégis mellette?

Új hozzászólás Aktív témák