Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz vaakuum #88990 üzenetére

    Digi ONT -ot kérd bridge módba (akkor WiFi -t sem szórna) - az új router pedig legyen a router módban és hozd a középtájékra amennyire lehet.

    50K HUF keret esete: AX58U - 47K HUF,

    40K HUF esete: AX56U - 39K HUF vagy AX50 - 30K HUF.

    Az utóbbi esetén amelyik gyártó parental control megoldása jobban tetszik. Igazából nagyjából egykutya és távoli helyszínről vezérelve érdekes módon a TP-Link megoldása jobb is (sokkal "pattogósabb"). Az Asus megoldása viszont pl. a web oldalak típusára szűrés tekintetében jobb.

    TP-Link oldalán a drágább kategória (pl. AX73) megoldása fizetős - ezt nem feltétlenül érdemes erőltetni. Az Asus oldalán viszont a 40K feletti kategóriában nem annyira a HT160 támogatásra mennék rá, hanem inkább az 5 GHz -en 4x4 -re (HT160 -al). Ez pedig az AX82U ami viszont kilóg már mindkettő keretből - 58K HUF (azaz arra akarok kilyukadni, hogy elég lehet a 40K HUF -os keretben gondolkodni és egyébként, ha nem kellett volna a parental control, akkor pl. az AX73 is jó lehetett volna) ...

    Amennyiben a torrent -et komolya(bba)n gondolod, akkor Asus - sőt akkor érdemesebb lenne az AX58U-AX82U tandem felé tendálni inkább (az erősebbek még drágábbak). Talán még inkább érdemes lenne az olcsóbb router (pl. 40K HUF -on belül) + olcsó NAS felé idővel ...

  • AttilaMvh

    tag

    válasz vaakuum #88990 üzenetére

    Saját tapasztalatból mondom, a szülői felügyelet beállítása a hardveres NAT-ot kikapcsolja, ha van ilyen -nekem van az Asus AC1200GU-n - így például kábelen a 900Mbs helyett alig 400 maradt mindenkinek. Wifiben ez nyilván annyira nem érződik, de ott is érvényes. Én nem vagyok router guru, de aki ért hozzá, az majd elmagyarázza ha akarja.

Új hozzászólás Aktív témák