Új hozzászólás Aktív témák

  • zaskar

    senior tag

    Sziasztok! Tegnap elég sokat olvasgattam a topikot, mert eddig minimális ismereteim voltak a témában. Jelenleg egy TP-Link WR-841N router teljesít itthon szolgálatot. A ház kétszintes, a router a földszinten van. Az alsó szinten elfogadható a jelerősség, az emeleten természetesen rosszabb. A környéken még 6 db 2,4 GHz-es wifit lát a gépem, közepes jelerősséggel, és ráadásul van itthon két vezeték nélküli telefon is, ami valószínűleg szintén ezen a frekvencián működik. Gondolom, ezek szintén zavaró tényezők. A routert kb. hetente egyszer újra szoktam indítani (de lehet, hogy nincs jelentősége). Amiket használunk itthon (persze nem mindet egyszerre): 2 telefon, 2 tablet, egy PC wifi adapterrel, néha egy laptop. Kérdés: mi lenne az a router, kb. 20-25 ezer Ft-ig, ami látható javulást hozna mind jelerősség, mind stabilabb működés tekintetében? (tudom jelerősség-javulást nehéz a körülmények ismerete nélkül megelőlegezni, de hátha...). A másik: a sok környékbeli 2,4-es hálózat miatt érdemes lenne megpróbálnom 5 GHz-en? Ott viszont attól félek, hogy az emeleten már esetleg nem működne, mivel ahogy olvastam 5 GHz-en rosszabb a hatótáv. Egyébként az eszköz, pl. telefon ha egyszer az 5 Ghz-et használja, akkor közben át tud váltani 2,4-re, ha gyengül a jel? Vagy hogy működik ez a dolog az ilyen kétsávos routereknél?

Új hozzászólás Aktív témák