Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz szaszlaci #8005 üzenetére

    "Lábjegyzet:
    4x-es színkerék, PAL jel, 3 színösszetevő = 600 Hz (NTSC: 720 Hz)
    30x-os, PAL, 3 szín = 4500 Hz (NTSC: 5400 Hz)
    Nem hétköznapi látórendszered lehet, ha fej- és szemmozgás nélkül látod az állóképet összeállni."

    Több millió forintos Projection Design vetítőt volt szerencsém megnézni mostanában és még az is szivárványozik. Nagyságrendekkel kevesebbet mint ezek a belépő Benq és Acer projektorok és nem esik szét az egész kép. Ezen már végig lehet nézni egy filmet, az Acer ilyen tekintetben nézhetetlen. Még a Projection Design képén is érezhető volt, hogy fárasztó, nem teljesen nyugodt a kép. A 4x szinkerék semmi extra, én 5-6x alatt semmiképpen nem adnék pénzt ilyen gépért. A lézerben, illetve a ledben bízom, nagyon várom mennyibe fog kerülni a HD91. Bárcsak bekerülne a konzumer ársávba!

    Elég vicces lenne ha mindenki nyakmerevítőben ülne le mozizni, ahol pont a nagy látószögű a lényeg. A szem pedig mindig mozog, ha nem így lenne tulvezérlődnének a sejtek a retinán. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy nyakmerevítőben és izombénító injekcióval a szememben üljek le mozizni :))

    Valahol írtál a szürke festésről is, hogy fényerőt csökkent első sorban. Ezt nem ND szűrővel kéne elérni inkább? A sima szürke felület pont annyit ront az összes színen mint amit a feketén változtat. Én abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán meg tud jeleníteni fehér színt, még kalibrációval sem. Az ND szűrővel lenne fehér, csak kisebb fényerővel.

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák