Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    válasz Atomgeszi #63279 üzenetére

    Csenelestől kaptam olyan piramisos akusztikai szivacsot próbára. Most úgy néz ki, hogy ha mögé teszek a falra ilyen szivacsot, akkor az lefogja annyira a kiömlő zaját, hogy már nem üvölt. A levegő el tud áramlani, azt nem fogja le, pluszban még teljesen előre is húztam a projektort a polcon, hogy minél több hely legyen mögötte.

    Ezen felül még észrevettem, hogyha a bal oldalára rakok ugyanilyen szivacsot, akkor az már kezd korrekt lenni, mert onnan is szűrődnek ki magas hangfrekvenciás zajok. Mondjuk továbbra is hangosabb, mint egy lámpával, de sokkal kellemesebb, mert megszűnt az üvöltés. Az előbb éppen így néztem meg egy filmet. Nálam ezek alapján úgy néz ki, hogy ez szobaakusztikai probléma is.

    Most még kísérletezek a szivacsok elhelyezésével egy sort, de szerintem egyelőre jó lesz husbox helyett ez a megoldás is. A nehézség abban van, hogy a levegőt nem akarom lefogni az oldalánál.

    A hushboxot egyébként egyelőre elvetettem, mert ha profin akarnám megoldani, akkor légszivattyút kellene építeni bele és az jelentősen megdrágítja a projektet. :( Majd ha több időm lesz a nyáron, akkor tartok egy revizitet a projektről, hogy mit lehetne még tenni.

Új hozzászólás Aktív témák