Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    válasz m3ss #63275 üzenetére

    Pedig eléggé meggyőző a különbség. Két lámpával, íriszt beszűkítve, azonos fL mellett szemmel láthatóan is sötétebb a fekete, nagyon mérés sem kell hozzá ezt megmondani. Hogy a szoba mennyire engedné lemenni a feketeszintet, azt nem tudom, de pl. az állvány árnyéka az sokkal sötétebb, tehát gondolom akkor a vetített kép feketéje is tudna annyira sötét lenni, nem? (Persze nem DLP-vel.) Konkrétan most egy filmet megnézve és végignézve a kedvenc trailerjeimet annyira megfogott az kétlámpás képe, hogy erősen gondolkozom a 850 órás lámpa lecserelésén is.

    Egyébként ADL-t hogyan kell mérni? A Cosalient Pattern Generator-ban egy nagy fánkot látok ADL méréshez, közepén egy fekete körrel. Ezt a belső fekete kört kéne megmérni, vagy...? A Radiance 0.8 vászon nem torzítja el a mérést? Azért kérdezem, mert ez olyan, hogy a sarkai felé sötétít a képen, persze ezt csak homogén képet vetítve lehet jól észrevenni.

    Ui.: Egyébként ne érts félre, engem nem a kontrasztarány érdekel elsősorban, hanem a feketeszint. Régen 1 lámpával kifejezetten azért kalibráltam 18 és 16 fL-ekre, mert ott kezdett el számomra értelmezhetővé válni a fekete. De azt nem gondoltam, hogy két lámpával, 20 fL környékén ez a gép tud ekkora kontrasztot is vetíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák