Új hozzászólás Aktív témák

  • attiss66

    senior tag

    válasz Vhiktor #61611 üzenetére

    Köszi. Gondoltam én, hogy nem egyszerű, de most már inkább úgy fogalmazok, hogy elég bonyolultnak tűnik. Tudnál linkelni olyan eszközöket, amik kellenek még a megfelelő kalibráláshoz, azon kívül , amit én linkeltem be és egy olyan írást, ami részletesen elmagyarázza a kalibrálási folyamatot? Egy francia fórumon olvastam a koloriméterről a fórumozóktól. Ők ott örvendeztek, hogy milyen jó lett a kép, a csak koloriméterükkel :D...pedig lehet nem az volt a max, a csak koloriméterrel. Amit kalibrálni akarok, egy Hitachi Illumina PJ-TX300. Kettő van már belőle. :D 2006-2008 gyártották a japánok/alap hiba az automata írisz kattogása. a fórumon 2006-2008-ban még csak az auto2 kattogott/tipushiba állítólag/, nekem már az auto1-is kattog/17 éves cucc, ezért kattoghat az auto 1 is a sok használattól . Egy amerikai cégtől, a global albani-tól próbálok meg beszerezni hozzá utángyártott automata íriszeket, ahonnan a Denon3910-hez vettem a lézerfejeket/. Persze, ha kikapcsolom az automata íriszt, megszűnik a kattogás, a fekete minőség rovására, amit persze én nem nagyon veszek észre, hogy rosszabb lenne a kép. :D Egy TX300-as online teszten leírtak kalibrációs adatokat, amikkel egész jó képet lehet elérni, azzal használom most. Ha majd nem jól működik a kalibráció, visszaállítom azokat az értékeket. Persze gondolom megfelelő kalibrációs eszközökkel dolgoztak, és az én nappalimban, meg az ő teszthelységükben mások a feltételek, az adott hely jellemzői, ami nekik tökéletes, az nekem a más feltételek miatt közel sem az. Ha végképp nem bírok majd vele, szakemberrel bekalibráltatom. Jó így is a kép, de kíváncsi lennék rá, hogy milyen egy optimális kalibrálással, mi a különbség, mennyivel jobb, mivel jobb. Mintha már beszéltünk volna erről, de nem emlékszem, hogy mit. Ha úgy adódna, Te Debrecenben szoktál kalibrálni? és ha igen milyen árakon megy ez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák