Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Hardver Arc #33622 üzenetére

    KMPlayernél a kimeneti rendert lehetne változtatni, nekem mondjuk legjobb az Overlay, de ez videoeszköz és driverfüggő is lehet.

    Célszerű ellenőrizni a gammabeállítást, mert az befolyásolja a feketeszintet is:

    http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows7/calibrate-your-display

    Más kérdés, hogy például overlay esetén ez nem változtat semmit, mert a fenti beállítás a Windows GUI-ra hat, míg az Overlay Render azt kihagyja, átlépi. De más render használata esetén számít a gamma.

    A PotPlayer nagyon jól szabályozza a fényerőt, kontrasztot, színtelítettséget (csak billentyűparancsot kell hozzá állítani, ami nekem távszabályzóval is megy), viszont ezt leginkább csak a videoanyag hibáinak korrigálására szabad használni, kiindulásként legjobb mindet alapon hagyni és a rendszer egyéb részeit beállítani hozzá (TV, monitor).

    Például növeled a lejátszón a kontrasztot vagy a fényerőt, emiatt túlvezérlődhet a fehérszint, elvesznek a fehér árnyalatok, felhők az égen stb.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák