Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hj's

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Kíváncsi vagyok tapasztalatra, ill. véleményekre. Célom új processzor/ alaplap kombó beszerzése.
    1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor leginkább mely játékok?)
    Munka. Különböző CAD szoftverek, Pl, AutoCAD Plant3D; Inventor; Aspen HYSYS; CAEPipe; UniSim Design. Ja, az Excel majdnem lemaradt. :D
    2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!
    Egyelőre csak egy Quadro P5000 és két darab 144 Hz-es 1440p-s monitor van meg az összeállításból. Régi gépemet most hagyjuk.
    3. Mennyi pénzt szánsz rá?
    Természetesen nem végtelen a kassza, de nem cserélek minden évben gépet, így szeretnék egy min. közép kategóriás munkaállomást. (illetve tudom azt hogy zsebbenyúlós dolog lesz.)
    4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
    Inkább új.
    5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
    Egyelőre használni szeretném, aztán ha lesz idő/ energia akkor majd meglátom. Nem tudom hogy lehet-e egyáltalán.

    Általában azt szoktam olvasni a témával kapcsolatban hogy vegyél egy Xeon-t meg egy Quadro-t akkorát amekkorát a pénztárcád enged aztán örök élet. Azért a dolog gondolom ennél kicsit összetettebb. Főleg mióta az AMD visszajött a versenybe. Intel oldalról a Xeon-W ami nekem jó lehet ha jól gondolom(?), AMD oldalról nemtudom. Egyáltalán ajánlott-e az AMD?
    Építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm!

  • Hj's

    csendes újonc

    válasz palfitom #96807 üzenetére

    Processzornál gondoltam egy ~500.ezres összegre. +alaplap (alaplapnál gőzöm nincs milyen árkategóriák vannak).
    Az kimaradt, hogy a későbbiekben lehet beszerzek +egy P5000-et és párban használom majd. vagy egy darab újabbat, de ez még a jövő zenéje. Ezzel a videókártyák párban dologgal ráadásul még nem is foglalkoztam soha. így nem tudom hogy az említett szoftvereknél megéri-e egyáltalán.

  • Hj's

    csendes újonc

    válasz VirsLee #96810 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat Palfitom, VirsLee!
    Mindenképp megfontolandó amiket írtok. Leírom hogy én hogyan gondolkozok, mi jár a fejemben. Ezt előre azért nem tettem hogy véletlen se befolyásoljam a válaszotokat.
    A Desktop procik nekem is eszembe jutottak főleg úgy hogy az AVX-512 amivel az intelnél reklámozzák a Xeon-w procikat a 11900K-ban is megtalálható. Ahogy én tudom az egyszálas teljesítmény, főleg órajel tekintetében nagyon meghatározó, amiben megintcsak nem rosszak a desktop procik.
    HW monitorral szoktam figyelni néha a jelenlegi gépemet munka közben és pl 2D rajz generálásnál jól jön a több mag/ szál teljesítmény. Hosszú-hosszú perceket is megehetnek a rajz generálások, főleg egy nagyobb (üzemszintű) modell esetében. Egy dolog amiben a Xeonok jobbak a PCIe csatornák számában, ami egy videokártyás üzem esetében elhanyagolható. És itt lehet kifutottam a topic kereteiből hogy számomra előnyös-e a több videokártyás platform. Nem tudom ebben van-e tapasztalatotok?
    Visszatérve a processzorokhoz, nekem kézenfekvő a kérdés, hogy miért éri meg nekem mégis egy Xeon-w? Illetve Intelnél miért akarják lenyomni a torkomon? (igazából nem csak ők, mert pl az autodesk is ezeket nyomja a saját honlapján)
    AMD-nél am a Threadrippereket ajánlják pl: Threadripper PRO 3945WX, bár náluk nem találkoztam olyan varázsszavakkal mint az AVX-512 meg társaik, de gondolom náluk is megvan a hasonló technológia. Illetve elég meggyőzőek voltak már a 3000-es sorozattal is ez az 5000-es meg igazán jónak tűnik, akár egy magos akár több magos teljesítményről beszélünk. Szimpátia alapján is inkább AMD-t vennék, bár ott az eszem valamiért azt súgja hogy vigyázz vele.
    Ja, és ami még eszmbe jutott a jövőbiztosság, szal ezt a gépet fogom használni nagy valószínűséggel 5-6 év múlva is. (esetleg videókártya csere) Ezért egyrészt inkább most kicsit drágább, másrészt nem lenne baj ha meglenne a PCIe 4.0 támogatás. Amit mondjuk az általatok ajánlott procik ki is elégítenek. (kivéve a Xeon ami megintcsak nem írható az előnyére)
    Remélem nem írtam túlságosan nagy katyvaszt. Valószínű processzor+alaplap+memória hármasokat fogok nézni és aztán kihúzok a kalapból egyet. :D Am kicsit átgondolva nagyon rossz döntést nem hozhatok a felsorolt processzorokkal mert mindegyik nagyon jó, és valószínű kiszolgál a következő néhány évben, ezért valószínű bővíthetőség+ ár esetleg jövőbiztosság alapján fogok dönteni.
    Köszönöm mégegyszer a segítséget!

  • Hj's

    csendes újonc

    válasz palfitom #96814 üzenetére

    Végülis nem titok, sőt talán tapasztalat szempontjából is jó a konfigom.
    Örököltem egy gépet az elődömtől: i5-4460 (4/4; 3,2/ 3,4 GHz) + Gigabyte GA-B85M-D3H+16GB DDR3+ GTX950+SATA SSD+1680x1050-es monitor.
    Inventor használatra lett véve, amire egyébiránt 4-5 éve nem is volt rossz. Annyit változtattam rajta, hogy cseréltem a videokártyát egy RX580 8GB-re (60k)+ találtam itt aprón egy Xeon E3-1276 v3 (4/8; 3,6/ 4,0 GHz) (20k) procit amit alaplap csere nélkül meg tudtam oldani. Ezzel gyakorlatilag bagóért minőségi javulás lett. Inventorral egyébként nincs is bajom. Ott kisebb modellek vannak (5m x 5m x 5m-es befoglaló mérettel kb) és kidolgozottságtól függően lehet vele dolgozni szépen. Mondjuk 2D generálásnál a raszterizálásba belefagy néha, de ezt nem tudom miért lehet. A Proci is szépen boostol 4 GHz-ig, pedig nem piszkáltam hozzá, ehhez nem is tervezem. Azt se tudom lehet-e.
    Viszont a Plant 3D amiben nem ritka a több szintes üzem készülékekkel, csővezetékekkel stb, háát hogy is mondjam, oda kell a türelem, főleg ha a 2. monitorra megnyitok mondjuk egy sima autoCAD-et vagy valamit. :D És P3D-vel van használva mostmár 70%-ban a gép. ezért is szeretnék belevágni a cserébe.
    Na lényeg hogy eddigi tudásom alapján, sztm Intel lesz. (pedig szívem szerint AMD-t vennék).
    Konkrétan 11. gen. i9 esetleg valami HEDT, talán Xeon-w, amit ajánlottatok. Majd nézek árakat, mert szeretném proci, alaplap, memória összkép alapján eldönteni. Megpróbálok 8-12 mag környékén maradni, ha nagyon meg nem süt a nap. :D

Új hozzászólás Aktív témák