Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Üdv a topicklakóknak.
    Alapvetően egy mini-itx konfigot tervezek összeépíteni és a proci terén 1-2 tanácsért jöttem.

    Mini itx-ként fontos a minél kisebb befoglaló méret. Eredetileg i5-10500-at néztem ki, de az i3-10320-ról mik a vélemények?
    Mivel a cél Autocad, ami 1 szálon kéri a minél nagyobb nyers erőt. Tudom kevésbé időtálló, továbbá a chache különbséget sem tudom mennyire érezni meg napi használat során.
    Nem lenne kihasználva a felsőbb kategóriás processzor.

    1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor leginkább mely játékok?)

    Munka: elsősorban 2D Autocad - office, de nem mindennap menne a gép.

    2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!

    Alaplap tervezett típus: MSI MPG B460I Gaming Edge WIFI alaplap
    VGA: egyelőre nem tervezett, iGPU elvileg elég. Lehet lesz a jövőben egy iTX-es 3060 ha majd elérhetőek lesznek, de jelenleg nem lenne kihasználva.
    RAM: Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX - fontos a minél kisebb befoglaló méretek miatt, azért 3200 CL16, hogy az talán alacsonyabb MHz értéken jobb CL-t tud mint az eredendően 2666-os.
    Táp: Be quiet! 300W TFX Power 3 BN323 tápegység
    Monitor: egyelőre 1 db 1920x1200, 24"-60Hz. Lehet lesz második ugyanilyen monitor mellé.

    3. Mennyi pénzt szánsz rá?
    A cpu-ra kinéztem a fenti i5-10500-ast, amelynek jelenleg 70k körül mozog az ára.
    4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
    Csak új, magyar bolti számlával.
    5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
    Nem, max xmp beállítása.

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz palfitom #97117 üzenetére

    Köszönöm az őszinte válaszod. A gondom hogy fontos az itx méret, de jelenleg B560bol ezt latom elérhető összegért [[link] , ebben pesig ranezesre nem bizom elegge hogy munkaállomásba rakjam. De ha van tapasztalat, en csak orulnek ha sporolunk osszességében 10k-t ezen a forgatókonyvön, mivel a két proci között kb 5k a külonbség.
    Ha olyat valasztok amiben megbízom, akkor viszont mar 30kval emelkedik a teljes összeg, azert a 210k eredeti brutto arhoz képest ez mar számottevő különbség, hisz csak az 1 szálas teljesítmny lesz kihasznalva heti szinten alig 3x3 orán át...a tuning végkép nem, az xmp meg jo ha van , de igazabol a 2666 is elég. Bár a chache kérdést még nem tisztáztam.

    Ezért gondoltam a 10320ra, cdak nehéz megbízható véleményt talalni annak a használhatóságáról.
    Köszi.

    #97119 hobizoli

    Haha, kérek én is abból a nevetgélből...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz hobizoli #97121 üzenetére

    Értem én a viccet csak nem mindig szeretem. :D
    Azért az a 4.1 GHz (szemben azzal hogy fentebb 4,4 és 4,6 között beszélgettünk) és a feleakkora cache még szódával se megy el, nem hogy munkaállomásba.
    Szervergépbe gondolkodtam azon a technológián, de még oda is inkább i3 került.

    De ha valakit fejbe akarok dobni vele akkor biztos nem gyenge. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz hobizoli #97125 üzenetére

    Ahogy mások is írják, azért a komolyabb excel táblák (pl 3-4 évre visszamenő villamos energia fogyasztási adatok 15 perces lebontásban) kiértékelésekor már igenis felugrik az a terhelés. ;)

    Továbbá mint írtam, amikor használva lesz a gép akkor főként AutoCAD, ami oké, nem videóvágás, de azok a pillanatnyi burstök nagyon kellenek neki, egyedül a cache-hez nem értek, csak annyit hogy anno a celerongy procim a kevés cache miatt is idegesítően gyenge volt.

    Egyébként acrobat professional alatt érzem hogy a 2 mag 4 szál irodai PC-nek elfogy az ereje amikor nem csak 10 oldalt kell egybepakolni, hanem mondjuk 200-300-at, 10 doksit.
    Oké, az egy i3-7100, 3,9 GHz-el, 2x4GB rammal, de elvileg nem a ram fogy el azt figyeltem és az elméleted szerint bírnia kéne és nem kéne 20 percekig homokórázni...5-6 perc még elfogadható időkiesés, addig megkávézol, de 20 percig az adott gépen semmivel sem lehet haladni.

    #97126 tasiadam:
    de 22k hufot írt, ami tényleg a 6405 ára. ;)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz tasiadam #97135 üzenetére

    Persze, a fenti kicsit sarkított példán túlmenően a Te általad írt felhasználáshoz én is ilyet szoktam ajánlani ha valaki kérdezi, persze 2x4GB rammal.
    De aki már nagyobb excell táblákkal meg dokumentum összefűzésekkel kell dolgozzon, akárcsak iskolai projekt szinten, oda már tényleg az aktuális i3, vagy annál erősebb dolog kell.
    És itt már nem a konkrét fizikai mag szám a lényeg, egyéb eltérések is vannak.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz hobizoli #97137 üzenetére

    Jó lenne egy nagy széles 4k monitor (ugye 1080p-t nincs értelme 100cm-en használni irodai PC-n ), csak azért jóval nagyobb extra költségről beszélünk a jelenlegi 1920x1200 24 coloshoz képest. ;)
    NVME SSD lesz benne, de alapvetően NASon van minden, de majd meglátjuk mit bír az ottani gigabit hálózat. Lehet jobb lenne inkább local folderben dolgozni és automatikus időközönként másolatot küldeni a NAS-ra.

    Tapasztalatból mondom hogy amikor nem 2 sec alatt tölt be valami, akkor hirtelen 6-8-10 sec lesz belőle.
    Pl amikor a homeoffice munkaállomásomban nem megfelelő csipsetű nvme SSD volt, ha 30% alá esett a szabad kapacitás, akkor a pdf-be exportálás a pillanat alatt megtörténikből--->4 sec lett...na most ezt az időkiesést szorozd fel 300-al és már is megkapsz egy fél ebédszünetet.

    És fel nem tudom fogni hogy ha senki sem beszél a file betöltésről, akkor minek hozod fel. Mindenki a folyamatos felhasználás melletti, sorozatosan ismétlődően elkövetett parancsok feldolgozási idejéről beszél.
    Amit 0,2 sec miatti hisztinek írsz fel, azt valójában 3 secenként kell csinálnod, az már napi 10-20 perc időkiesés, 1 hét alatt már 1óra VESZTESÉG, amellett hogy az akadozó munkamenet frusztráló is.

    Mert sem autocad sem excell esetében nem az egyszeri file megnyitásról beszélgetünk és VÉGIG erről volt szó...persze elhiszem hogy ha valaki csak játszik az pont leszarja. Csak mi nem csak játszunk.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz tasiadam #97142 üzenetére

    Igen, ilyen sync-es megoldás van tervben.
    Azért az 5400-as HDD időkből jó sok friss emlékem is van, annál valamivel gyorsabb ez a rendszer, de ez már más topic. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz KAMELOT #97251 üzenetére

    Bocs hogy belevau, de hazai boltra gondolsz?
    Mert árukeresőn gyorsan rákeresve 120 a minimum és olyan boltok amikre így ismeretlenül nem szívesen bíznék elsőre ekkora összeget Bp-i lakosként.
    Bp-i boltoknál inkább 130-nál kezdődik, ami középeurópában messze van a 95k-tól. ;)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz KAMELOT #97263 üzenetére

    Oké, csak ezeket a nagyon nem elhanyagolható információkat nem tetted hozzá, tehát hogy nem piaci boltból.
    Egyébként konkrétan jelen pillanatban (óó nem bocsánat, 2 percel ez előtt) csak a keresőt használva HA-n a 11700K-ra éppenséggel nincs az általad említett 95K-ért eladó, az egyetlen aki így adta meg a hirdetést, na ő venne garanciával ennyiért.
    A 3 garis eladókból valóban van 2 db, az egyik 122-ért, ami valóban az általad írt összeg körül van, a másik 130-ért...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz hokuszpk #97654 üzenetére

    Naja, ez a árlenyomós hatást az egyéb folyamatok szépen elhessegetik most, pl a 10600k szept közepén még 10-essel olcsóbb volt amikor irodai munkaállomásba vettük.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák