Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elektrotank

    tag

    Sziasztok!

    Amim jelenleg van: Asus prime x370-pro, ryzen r5 1600x, 2x8 gb gskill 3000 drr4-s ram, 1080ti kártya (a gépújíásnál valószínű, hogy már egy 3080 kerül bele) és egy super flower leadex 750w gold táp.

    Két variáció közt vacilálok:
    1. Maradok a am4-es platformon. A biost nem rég frissítettem (2023.08... dátumú). Veszek bele egy 5800x3d-t és bővítem a ram mennyiségét 32 gb-ra.

    2. Am5 platformra váltok és új lap, ram, proci (7600x).

    Nem tudom melyik irány érné meg jobban. Nyilván hosszabb távba gondolkodom. Mint látjátok, a sima 5000-s széria is rengeteg fps-t hozna játékokban, illetve az 1080ti-ből is többet ki lehetne sajtolni egy olyan cpu-val.
    Most jelenleg egy sima samsung full hd (60 herzes) monitort használok, semmi komoly (később ez frissülhet egy 2k-s lg, ips, 144hz motirorra, de ez a jövő zenéje). Első sorban játékra lenne a gép.
    Tuningot soha, semmilyen módon nem használok, egyedül a ramokat teszem fel a nekik megengedett maximum sebességre (pl a jelenlegiek 3000-n mennek).
    Ebben a pillanatban a frissített alkatrészeknél újban gondolkodom (a gpu frissítést kivéve), de nincs gondom a használttal sem.
    A keret 200k+.

    Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

  • elektrotank

    tag

    válasz ollie #103050 üzenetére

    Természetesen VGA nélkül értendő az összeg. Az új platform is megáll 250k alatt, ésszerű keretek között ( akár új procihűtővel is) . Az am4 rész pedig 200 alatt. Direkt ezért írtam csak 200k+-t.
    Az új, lehetséges VGA-t pedig azért írtam oda, hogy legyen elképzelés arról, hogy milyen környezetben köt ki az új cpu, hátha segít ez valamennyit a válaszadásban.

    Ezt jó tudni egyébként. Én se vagyok annyira elveszett a témában, de szeretném kikérni a nálam jóval tapasztaltabb és okosabb emberek véleményét is, mielőtt esetleg rossz helyre fektetem a pénzemet.

    Köszönöm a válaszod! :R

    Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

  • elektrotank

    tag

    válasz Cifu #103052 üzenetére

    Függően attól, hogy milyen játékok a cél, én lehet, hogy akkor már a 7700X-et javaslom. Plusz ~30e Ft, de lassan haladunk a felé, hogy kell a nyolc mag, nem elég a hat ..

    Többek között ezért is említettem az 5800x3D-t, mint opciót. Annyiba kerül kb. mint a 7700X és nagyjából ugyanazon a szinten vannak (már ha csak a játékban nyújtott teljesítményüket nézzük, ott is hol egyik, hol másik teljesít jobban).
    De gondolom a jövő inkább az AM5-é.
    Az 5800x3D-n leginkább azért gondolkodom, mert így meg lehet hosszabítani az am4-es platformom életét még plusz 3-4 évre kb. és nem kell rögtön a "kukába" dobnom.

    Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

  • elektrotank

    tag

    válasz MZsoltee #103054 üzenetére

    Azért legszívesebben 5 évente már váltanék. Elavultnak tartom a mostani gépemet is, hiszen a ryzen 2xxx, majd a 3xxx és az 5xxx is nagyot ugrott teljesítményben. Persze, mindezeket leginkább játékos szemszögből nézem. Netezésre, filmnézésre meg efféle jóságokra még bőven elég lesz egy darabig.
    Ez a 4 év, amit jósolok, szerintem nagyjából reális egy 5800x3D-vel. De lehet egy 5700x-el is az lenne.
    Amúgy mitől elő platform? Úgy érted, még nem elég "érett", s jobb várni a 8-9xxx szériára egy újabb nagyobb ugrás tekintetében?

    A ramon én is gondolkodtam. Max lecserélném 3200-esekre a 3000-eseket és nyilván, 32 gb lenne a végeredmény. A vram többlet vga-ban nem tudom mennyire számít manapság, de az nem is ebbe a topicba tartozik.

    Cifu: Az összkeretet olyan 500k-ban maximalizáltam. Ez nem azt jelenti, hogy minden áron kiszeretném használni ezt az 500k-t. Nem lennék letört, ha mondjuk maradna belőle valami. :))
    A PCI-E 4.0 nem tudom mennyivel tudhat többet a 3.0-nál és egyáltalán kihasználják e a kártyák ezt a többlet sebességet. Természetesen újíthatnék nagyobb chipsetre (pl 550), ahol már 4.0 van és esetleg több jóság, azonban akkor már tényleg jobban járnék az am5-l, mint hogy még több pénzt ölök a jelenlegibe.

    Azért nehéz kérdés ez, mert a saját aspektusomból nézve mindegyik irány csak előrelépést jelent, majdnem 100 fps többletet (kompletten az egészre értem, nem csak a cpu vonalra). Ezért is jó meghallgatni, elolvasni a különböző véleményeket, álláspontokat itt.

    Köszönöm a válaszaitokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

  • elektrotank

    tag

    válasz VirsLee #103059 üzenetére

    Köszönöm szépen! :R

    MZsoltee: Ez a gaming átka. Konzolgenerációkból is jönnek vérfrissítések. Másrészről nem csak platformváltáson ment az agyalás, hanem az am4 kimaxolásán is.

    Mivel mindenki inkább az am5 platformra szavazott, maradok ennél az opciónál. Valószínű, hogy egy 7700x lesz véve. Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, aki írt ezügyben. :R

    Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

Új hozzászólás Aktív témák