Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz zsoika #87115 üzenetére

    Még szerencse, mert én rá se fogok szagolni a proci finomhangolásra.
    Már kezdtem azt hinni itt a világvége, mert elmulasztom a kötelezőt :U

    Az a gond, hogy a szövegeddel elrémiszted az egység juzert, mert az hiszi, hogy szar lesz a gépe, ha nem kezd el a BIOSban mókolni. Ő meg nem ért hozzá. Nézni kell a másik oldalt is, nem csak ahogy épp kipattan a buksidból. :U

    [ Szerkesztve ]

  • csiga8

    senior tag

    válasz zsoika #87115 üzenetére

    Igazából a gyári beállítások is hibátlanok és jók, ugye azokon mennek a tesztek is.
    Ahhoz képest lehet pozitív irányba elmozdulni, abszolut nem ördöngős BIOS beállítással.

    A memória frekvenciára érzékeny az AMD, igen pozitív hatással van rá a magasabb frekvencia. Ez ugye az Intelre nem igaz, más rendszere miatt. Tudatosan érdemes minimum 3200 MHz CL16 memóriát venni ( azok már igen jó áron vannak) és ha van bennük még szusz, azt érdemes kipréselni, esetleg az alidőzítésket feszesebbé tenni. ( no, az alidőzítés változtatását már tényleg lehet mókolásnak nevezni) Igen jó hatással van pl a minimum FPS-re.

    Sokan panaszkodtak az ingadozó idle hőfokra és az emiatt felpörgő CPU ventilátorra.
    Rém egyszerű venti profilt módosítani és fix feszültséggel fix allcore-t beállítani.

    Itt némi tesztelés is kell, hogy hol a stabil határ, de ha az Intelt nézzük, ott sem más ez,
    ha ott nem probléma, akkor itt sem.

    Amit leírtam, rövidebb idő beállítani, mint amennyi idő alatt leírtam.
    Viszont némileg gyorsabb és/vagy hűvösebb rendszert lehet összehozni.

    Részben szilikonlottó függvénye is, hogy mennyit nyerünk plusszban.

    Az átlag egybegép vásárló soha nem fog a BIOS-ban változtatni, de kényszerűen nem is kell.

    Aki már magának rak össze gépet, itt a fórumon érdeklődik, azok nagyrészének viszont a fenti pontok nem okoznak gondot. ( legalábbis szerintem) Ha meg elakad, tényleg segítőkész és jó arcok vannak a topikjában akik segítenek nekik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák