Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hugi0

    őstag

    válasz Citroware #73448 üzenetére

    Gondolj arra, hogy a ryzen a most irando es kesobb megirt jatekookban mar elonyt jelent a tobb szal miatt.

    "Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

  • SECTORnooB

    addikt

    válasz Citroware #73448 üzenetére

    a kérdés, hogy mivel játszol, de ha váltani akarsz várd meg az új intel platformot akkor egy teljes körképet kaphatsz. jelen generációs i7-i5 re nem váltanék 2500k-ról a jelen pillanatba :)

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Citroware #73448 üzenetére

    Én inkább 1600 X-et vennék. A játékok pedig később ki fogják használni a 6/8 magot. A legerősebb viszont az 1800X. 1700X-nek jobb az ár/érték aránya, viszont az 1600X többet tud szálanként. Alap órajele 3,6 GHz 1700X-é pedig 3,4 GHz. Ezt feltolja 400-zal a BOOST, azaz 1600X esetében 4 GHz, 1700X esetében 3,8 GHz. Jó hűtővel pedig még tovább megy XFR-rel. De a Ryzen topicban erről többet tudnak mondani. Azt se felejtsd el, hogy jövőre jön a Ryzen 2 ugyanígy AM4-be, és az AMD ígérete szerint menni fog a mostani lapokban, az már 7 nanon fog készülni, ami azt jelenti, hogy vagy a mostanit lehet feltornászni 5 GHz-ig valószínűleg, vagy IPC-t növelnek, vagy mindkettőt egyszerre. Az intel pillanatnyilag többet tud 120-130 FPS körül kb. 10 FPS-sel, de kérdés, hogy ezt ki veszi észre? Emellett már láttam május 31-edikei Ryzen patchet a Tomb Raiderhöz. Emiatt teszt még nem készült vele, de a március 2-dikai megjelenéshez képest a BIOS és egyéb frissítések már így is átlag 10% szálankénti növekedést eredményeztek. Na most... Ha egy i7 7700K egy 1080 Ti mellett 100%-on megy (GPU viszont nem), egy Ryzen R5 1600X pedig 70%-on, és 1-2-3-5 %-kal kevesebb FPS-t produkál a rendszer, akkor mit gondolsz erről tudván, hogy folyamatosan jönnek ki a patch-ek (amelyek még az FX-ek teljesítményén is javítanak...)? Most ilyenkor mire gondoljak? Szóval én leginkább az 1600X-et ajánlom, mert az egy 1800X, amiben 2 mag tiltva van, viszont magonként picit több L3 cache jut neki emiatt, ami még jól is kijöhet adott esetben. Plusz ne feledjük, hogy AMD SMT-vel több, mint 40%-ot hoz a multicore teljesítményben, az intel pedig csak 20 örül a HT-vel, így az 1 magra vetített IPC nem teljesen releváns infó. Pl. az R5 1500X-et 3,7 GHz-en érdemes összehasonlítani az i7 7700-zal. Meglepő eredmények jönnek ki. i5 7500 nem releváns, mert az HT nélküli. Esélye sincs emiatt.

    Ne haragudj, hogy ilyen hosszú lett a válasz, csak próbáltam kicsit körvonalazni a helyzetet. Érdemes angol nyelvű youtube csatornákat nézni, de nem intel oldalon elkötelezetteket, hanem függetleneket, mint pl. Tech Showdown. Neki is van inteles gépe (ha jól emlékszem, i7 6800K-val, tehát nem AMD szemüvegen keresztül nézi a világot.) Tehát a kérdés az, hogy az 1600X-szel szemben megér-e neked több, mint 30 e Ft-ot az i7 7700K azért, mert 1-1 játékban 5%-kal több FPS-t hoz JELENLEG!!!. És van, ahol egyébként AMD nyer... DX12-ben pedig sokat javult a helyzet, és VULKAN-ban is az AMD oldalán. Viszont a GTX 1070 szerintem kevés lesz még az 1600X-nek is. A 1080 Ti-t is ki tudja hajtani. Tehát ott már a GPU-d lesz a szűk keresztmetszet. Nem rossz az, csak nem fogja tudni kihajtani a RYZEN-t. Többet a Ryzen topicban érdemes erről kérdezni.

    + a következő intel széria is 14 nanon fog készülni, csak megnövelték a magonkénti dedikált L2 cache-t, és lecsökkentették az L3 méretét. Emiatt 3-5% növekedést tapasztaltak eddig. az i9-ek esetében (HEDT platform). Az viszont csak 3. negyedévben jöhet legkorábban. Kb úgy érdemes számolni, hogy a 6/12-es CPU 390 USD lesz, tehát 120-130 e Ft körül. Tehát a mpstani árakon hozzák ki kb. az új procikat, csak a 4/8 HT-s i5-esz, mert ciki, hogy AMD a HT-s procikat R5-nek nevezi, és a HT nélkülit R3-nak. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák