Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    Topikgazda

    válasz dbalazs80 #104933 üzenetére

    Szerintem benézhetnél a milyen gépet vegyek topicba, mert ott felkészültebbek a többi komponens tekintetében.
    De vegyük sorra a szempontjaidat.
    Keret és élettartam:
    A 4770k egy csúcsprocesszor volt, nem tudtál annál jobbat venni általános felhasználásra. Ahhoz, hogy most ilyen kategóriában gondolkodj a 250-300k-t csak a procira kell költened és még akkor se fogod ugyanazt kapni. Amikor a 4770k kijött utána érkezett nem sokkal a skylake-kel befékezte az intel a fejlesztéseket, amd pedig elbénázott mindent, amit csak lehet, így nem sok dolog változott 6-7 éven keresztül.

    DDR4 vs DDR5:
    Nem ismerem a CAD-es igényeket és kevesen is használják benchmark-ra így beteszek ide kettőt, ami vagy érvényes arra is vagy nem, de a videovágásra biztosan. Szerintem 2024-ben új gépet építeni DDR4-re csak a low budget kategóriában érdemes.

    BIM Sketchup:
    Elég jól leírt HW követelmények vannak és úgy látom, hogy hasznos a videokártya is, de kevés a benchmark.

    Hosszú táv:
    Ekkora keretből komoly procit nem fogsz venni, az biztos. De az is biztos, hogy a 4770k-hoz képest minden megváltás lesz :D
    Amit én tennék a helyedben;
    32GB DDR5 ~50k
    B650 vagy B660/760 alaplap ~60-70k
    Processzor 7600 76k vagy 12600kf 70k
    Egy kategóriát talán még léphetsz is ez a 7700x lenne AMD oldalon és 13600kf Intel részéről ezek úgy 115-120k.

    Ha lapot plusz ram-ot kihozod 110k-ból, procit 120k-ból akkor marad 70k hűtésre és tápra, ami szerintem sima ügy. De tényleg nézz be a milyen gépet vegyek topikba és kérdezz rá az ajánlott alkatrészekre.

Új hozzászólás Aktív témák