Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grodar

    csendes tag

    válasz epzon #6137 üzenetére

    Kedves Epzon! Kedves Többiek!

    Nekem is kb. kenyerr kolléga által megfogalmazott kívánalmaknak megfelelő nyomtatóra van szükségem, viszont nálam a nyomtatandó mennyiség jelenleg a havi 50 oldalt sem haladja meg (első készülékünk lenne és elsősorban a gyerkőcök iskolai beadandó feladatainak nyomtatására használnánk).

    Olvastam, hogy az L210-t ajánlottad, amelynek a tulajdonságai szimpatikusak, bár kissé magas az induló költsége. A kérdésem főleg arra vonatkozik, hogy az induló szettben kapott tinta mennyiség, amely 10k oldalra is elég lehet, nem szárad-e be idő előtt, ha csak néhány naponta használom, esetleg 1-2 hétig be sincs kapcsolva a gép?
    A másik kérdés, hogy ilyen alacsony használat mellett - a színes nyomtatáshoz nem ragaszkodva - nem érné-e meg jobban egy lézeres multi készülék (40k alatt találni több Samsung, HP, de akár még Epson terméket is)?
    Illetve utolsó - egyik hozzászólásban szerepel, hogy regisztráció után az Epsonra is 3 év garancia vonatkozik. Ez ugye ingyenes kiterjesztett garancia és nem külön vásárolható opció?

    Nem volt még saját nyomtatóm - munkahelyen jellemzően meg tudtam oldani ez irányú igényeimet - így nincsenek tapasztalataim, ezért lenne szükségem a tanácsotokra, amit előre is köszönök!

    [ Szerkesztve ]

  • grodar

    csendes tag

    válasz epzon #6188 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat. Tekintettel arra, hogy várhatóan alacsony lesz a nyomtató kihasználtsága, meg van rá az esély, hogy az induló készlet kibírja a garancia idő végéig és ilyen alacsony lapszámnál nem biztos, hogy megéri kockáztatni nem eredeti tintával.

    Visszatérve az eredeti kérdésre és a már hivatkozott készülékekre a leírt szempontok alapján Te melyiket javasolnád nekem: az Atala által említett Epson MX14 multis mono lézert, vagy kb. dupla induló árban az L210-et (tudom, hogy ez színesben is tud nyomtatni, illetve kb. 10.000 oldalra elég az induló készlet, míg az MX14-nél csupán 1-2.000 oldalra). Ha hozzászámolom az MX14-hez azt a kb. 3-4 kazettát, amivel hasonló nyomtatási mennyiséget tudok produkálni a gyári normák szerint, akkor össz. költségben kb. ugyanott vagyok.

    Viszont azt is figyelembe kell vennem, hogy 10.000 oldal (vagy vegyük ennek 2/3-át mert tegyük fel nagyobb lesz a lefedettség mint 7-8%), szóval 6-7.000 oldal nekem akár 8-10 évre elég lehet. Ennyi idő alatt viszont kérdéses, hogy a tinta állapota hogyan változik, használható-e még.

    Szóval ezek figyelembe vételével Te mit ajánlanál nekem?

    Előre is köszönet a válaszért.

  • grodar

    csendes tag

    válasz atala #6190 üzenetére

    A 10.000 oldalt epzon egyik korábbi postjából vettem, amikor az L210-ről értekeztek (feltehetőleg össze lett adva a b&w és a színes oldalszám).
    Engem egyébként meggyőztél atala, valószínűleg tényleg az MX14-el járok a legjobban.
    Köszi a tanácsokat.

Új hozzászólás Aktív témák