Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergőke88

    addikt

    válasz krida #7217 üzenetére

    Fotó nyomtatásra színenként cserélhető patronos gépet vegyél.
    HP IA 3525 fenntartása olcsóbb lesz.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz krida #7314 üzenetére

    Aztaaa! Egy ilyen XP-305 csak 20 000 forintba kerül?!
    Ezennel visszavonok minden buzdítást, amit korábban tettem az XP-205 megvásárlására, és vegyétek az XP-305-öt! :-D
    Ha lenne köztük úgy 5-7 ezer Ft eltérés, mint másfél éve volt, akkor még érdekes volna a kisebb testvér is, de így, ez már a statisztikai hibahatáron belül van. :-D

    Nézd, én egyikhez sem értek, csak most elolvastam az adatlapokat; ráadásul a Canon promoterek éppen szabadságon vannak, így azt senki nem fogja ajánlani. :-D A Canon abban tud többet, hogy van benne fax, az Epsonnak viszont van egy nagyon csecse színes képernyője, memóriakártya-olvasóval, így számítógép nélkül tudsz nyomtatni egy memóriakártyáról.

    Én az Epsont venném, mert már van vele közvetlen tapasztalatom, és tudom, hogy mindent be fogok tudni rajta konfigurálni, úgy, ahogy szeretném, ráadásul van a kártyaolvasó, meg a kijelző. Ha faxolni szeretnék inkább, akkor a Canont venném. Ami a nyomtatást, szkennelést, fénymásolást illeti, biztosan mindkettő megfelel az elvárásaidnak, bár azt nem tudom, hogy a Canon is olyan jól szkennel-e mondjuk Androidra és iOS-re, mint az Epson. A HP hasonló kategóriájú készülékeivel van bajom. Egyszer próbáltam egy ilyet, és odáig jutottam, hogy nem volt elég a kliens táblagépekre telepíteni a szoftvert, de egyenként internetes regisztráció kellett, és ha lett volna türelmem tovább csinálni, lehet, hogy még az is kiderült volna, hogy nem elég a helyi hálózat a nyomtató és az Android-kliens között, de még az internet is kell. Szóval ebből az a tanulság, hogy azért, mert egy készülék azt írja, hogy jól össze fogod tudni lőni minden eszközöddel, még nem biztos, hogy tényleg olyan jó lesz, és ha más érv nem szól ellene, akkor érdemesebb a járt, kipróbált és jól működő utat választani.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz krida #7314 üzenetére

    Egy kicsit módosítanék a föntebbi - kissé megengedő - véleményemen a Canont és az Epsont illetően. A Canont semmi képpen nem venném, csak ha minden áron faxolni kéne, mivel a Canonban egyszerre cseréled mindhárom színt, ez nagyon gazdaságtalan, az Epsonban színenként külön cserélhető. És most vettem észre azt is, hogy az Epson az SDHC mellett még az SDXC memóriakártyákat is támogatja, ezen külön meglepődtem, mert ez manapság még elég ritka dolog. Kár, hogy egy USB-Host port nincs rajta pendrájvoknak. Ha egy pendrájvról közvetlenül tudna mondjuk egy PDF-et nyomtatni, na az lenne az überszuper felülmúlhatatlan! Na de majd a következő generáció!

Új hozzászólás Aktív témák