Új hozzászólás Aktív témák

  • jherc

    csendes tag

    Sziasztok!

    (Feltettem a kérdés a lézernyomatató topikba is, remélem ez nem okoz problémát. Először megkerestem a multifunkciós bejegyzést, de ott nincs mozgolódás, ezért próbálkozom máshol.)

    A tapasztaltabbak véleményét és tanácsát szeretném kérni multifunkciós berendezés vásárlásához.

    Kisirodai multifunkciós eszközt keresek 120, max. 150 ezer forintig az alábbiak szerint:

    1. Tintás vagy lézer?
    Megőrzési idő miatt a nyomat bírja 8-10 évig, és ha esetleg hetekig nincs használva a készülék ne száradjon be, szóval emiatt: lézer.

    2. Fekete vagy színes?
    Csak feketét nyomtatunk, ha olykor kell színes, akkor azt megoldom egy erre szakosodott helyen.

    3. Mire használnád?
    Dokumentumok, szkennelt anyagok (ff-ben nyomtatjuk).

    4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
    Havi néhány száz oldal, változó, de nem több ezres nagyságrend.

    5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
    Előre nem tudni, de talán max 1 hónap.

    6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
    - nyomtatás, szkennelés, másolás, és ha van fax az plusz, de már nem feltétel
    - automata duplex nyomtatás nagyon fontos, mondhatni kötelező
    - ethernet kell, wifi és wifi direkt nem lényeges.
    - nyomtatás helyi hálózaton keresztül, több gépről
    - szkennelés hálózati helyre (pl. SMB)
    - ADF jó, és ha már olyan, akkor auto kétoldalas
    - ne legyen nagyon lassú
    - egygombos másolás az jó, de szerintem ebben a kategóriában már meg van

    7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
    100-150e Ft.

    8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
    Lehetőleg valami megbízható készüléket keresek, amivel hosszú távon bosszankodás nélkül tudunk dolgozni.

    9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
    Tudom, hogy drágább, de inkább gyári.

    Ami fontos, hogy használható legyen, ne legyen túl körülményes, ne kelljen hetente szervizelni.

    Inkább veszek egy kategóriával nagyobb gépet, azt tuti nem lesz széthajtva és azokhoz már a toner is gazdaságosabb.

    Néztem pl ezt: Kyocera ECOSYS M2540dn

    Ez olyan 110-120e körül mozog.
    Dob 100.000 oldal, maintence kit 100.000 oldal.
    Gyári toner 7200 oldal/30.000 Ft.

    Leírás alapján elvileg tudja, ami nekünk kell, de nincs tapasztalatunk a márkával, típussal.

    Esetleg valami más, ami megfelelő lehet a fentiek szerint?

    Segítségeteket köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák