Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerro77

    csendes tag

    Sziasztok,

    Szeretném kérni a segítségeteket laptop vásárlás témakörében.
    Tudom, hogy eléggé szerteágazó az adott topic, de a 0-150000Ft-os szegmensben keresek jó ár/érték aranyú notebookot (amennyiben ez lehet, minimálisan játékra is).

    Személy szerint én a Lenovo és Dell márkákat favorizálom az elmúlt évek tapasztalatai alapján, de sajnos ezen két márka egyikében sem találtam olyat amely ebbe a keretbe beleférne és egyben megfelelne a minimális elvárásoknak. Esetleg valaki fel tudna nekem dobni pár egyéb lehetőséget, nagyon megköszönném.

    Üdv: Gergő

  • jerro77

    csendes tag

    válasz Khelben #109092 üzenetére

    Szia,

    Ne haragudj, ezt nem láttam egyből az uccsó oldalra írányított a böngésző.
    Szóval kérdések és válaszok:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2-3 hónap múlva
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximálisan 150000HUF
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Fiatal srác részére lenne a gép így tehát szokásos net, facebook, stb ezenfelül, ahogy a korábbi masinájában láttam, különféle játékokat is rendszeresen használt a régi Acer notebookján. (Gears Of War, stb). Ennek ismeretében azt mondanám, hogy az épp aktuális játékokkal biztosan kívánna játszani,
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    (GTA V, Witcher3, stb). Azt mindenképp jelezném, hogy a lényeg csak hogy elfusson a játék, az hogy totál low részletességgel az nem jelent gondot. Csak fussanak, legalább az effélék. A rendszerességet nem tudnám megmondani. Így legyen az extrém rendszeresség azzal nem lőhetünk mellé :)
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Mindegy
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Valószínűleg lesz utaztatva. Főleg a szülői ház és a főiskola között, gondolom heti,havi rendszerességgel.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows, de nem ennek megléte nem feltétel. Meg tudom oldani.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    sima HDD a nagy tárhelyméret miatt.. SSD nem kell. Ram minimum 8GB, Optikai opcionális
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    mindenképp új gép

    Üdv: Gergő

  • jerro77

    csendes tag

    válasz Sordoran #109094 üzenetére

    Szia,

    Nagyon szépen köszönöm a megerősítést!
    Én is így látom a dolgot!

    További kellemes napot!
    ...és mégegyszer köszi!

    Üdv: Gergő

Új hozzászólás Aktív témák