Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fraba

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy 19 éves építészmérnöknek tanuló lány barátom laptopot szeretne venni, és az én véleményemet kérte az ügyben, én azonban nem vagyok otthon e téren. Így a tanácsotokra lenne szükségem.

    Elsőre elküldött pár modellt, ami - gondolom az ára - miatt szimpatikus volt, hogy ebből válasszak melyiket vegye. Totál nem értenek hozzá.
    1. HP PAVILION 17-f154nr (Core i5 4210U 1700 Mhz/17.3"/1600x900/4.0Gb/500Gb/DVD-RW/NVIDIA GeForce 840M/Wi-Fi/Bluetooth/Win 8 64)
    2. MSI GE70 2PL Apache
    3. ASUS X751LDV
    4. Lenovo IdeaPad Z710

    A rászánt pénzösszeg azt gondolom ebből a négy modellből kb belőhető.
    Nincsen preferált márka/gyártó. Párszor egy hónapban szeretné az egyetemre bevinni tanulmányai miatt, de úgy vettem ki a szavaiból, hogy alapvetőleg otthon lenne használva. Photoshop, autocad, archicad, 3&dmax programokat futtatna rajta, meg persze az alapvető office+fb+u2b trió egy kis instagrammal fűszerezve :) Jelen pillanatban csak tanulja a fentebb felsorolt programok használatát, de a jövőben használná is azokat rendszeresen. A portokat tekintve nincsen semmi extra igénye (pl soros port vagy hasonló). A kijelző - és ezzel a laptop - mérete a "nem nagyon fontos" jelzőt kapta. A tervezéshez nem tudom, hogy milyen felbontás és képernyőméret a legmegfelelőbb, gondolom célszerű lenne nem egy 13"-os displayen, 4K felbontás mellett dolgozni... :) DVD olvasó és webkamera nem kell.
    A gépet most vennénk meg, újonnan, Windows 7-8-10-t használna. Egy SSD sokat dobna a rendszer sebességen, szóval szerintem nem lenne marhaság. HDD méret 500 GB, az 1 TB szerintem bőven sok.

    Milyen lehetőségek vannak?

    Köszönöm! :R

  • fraba

    aktív tag

    válasz Khelben #102576 üzenetére

    Alapvetőleg teljesen igazad van a dologgal kapcsolatban. Próbáltam rákeresni az egyes modellekre még a HSZ megírása előtt, de nem találtam semmi pontosat sem. Az elsőnek azért is írtam oda az összeállítását, mert azt gondoltam, abból azért lehet következtetni. Amúgy én sem tudok többet, mint amit leírtam, csak láttam mindegyikről egy-egy képet.
    Hidd el, ha megtaláltam volna az árát, odaírtam volna a rászánt keretet... :)

    EDIT: sikerült közben megkérdezni a dolgot, és a keret amit rászánnának az kb. 160-180k HUF lenne a laptopra.

    :R

  • fraba

    aktív tag

    válasz Khelben #102588 üzenetére

    Van még más alternatíva? Ebben a (ár)kategóriában melyik gyártók gépeit érdemes nézegetni? Illetve másik kérdés, hogy tervezéshez milyen méretű, felbontású, technológiájú képernyőt érdemes választani? Azoknak a programoknak (Photoshop, autocad, archicad, 3&dmax) a futtatásához gondolom 4 GB RAM win7 mellett elkél, de a szükséges processzor típust/teljesítményt nem tudom. :S Nyilván az ár felülről erősen korlátol, de azért nem baj, ha a jövőre is gondolva választunk konfigot. Ne kelljen már fél év múlva valami újat venni... :)

Új hozzászólás Aktív témák