Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Mit ajánlatokat az alábbi paraméterekkel?
    - 13.3, de inkább 14"
    - 2kg alatt (lehetőleg 1.5-1.8kg között), nem feltétlenül ultrabook, inkább a normál és ultra közötti.
    - Intel i3 (esetleg i5 proci), SB vagy IB, mindegy. Ahogy néztem ebben a kategóriában az 1.4-1.6GHz-esek mennek, jó lenne valami "normál" 2GHz+ i3, ha egyáltalán létezik ilyen kiszerelésben. A TDP miatt nem vagyok benne biztos...
    - Vga-ban HD4000 vagy vmi dedikált, de végső soron egy HD2000 is megteszi, ha nagyon muszáj.
    - HDD + lehetőség későbbi SSD beépítésére. HDD+SSD is jöhet egyben, de inkább az előbbi, mert a gyárilag használt 24-32GB-osoknál nagyobb lenne jó.
    - Lehetőleg vmi dizájnos fém házban. :)

    + minél olcsóbban, minél több garanciával :B (jó lenne 200k alatt maradni, de nyilván felszereltség kérdése. SSD-vel, IB-vel, i5-tel, stb nem elvárás...)

    A Lenovo U310-410, S300-400 között nézelődtem eddig. Milyenek minőségre? Létezik, hogy ezekből egyik másik modellben tényleg nincs gigabites lan? De várom a többi alternatívát!

    Ja és még egy kikötés: Acert nem szeretnék. :)
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #14971 üzenetére

    Elég egy i3 is, de a vékony gépekbe ahogy néztem csak 1.4-1.5GHz körülieket tesznek, azért az egy "csumpi" 2.1-2.3GHz-es normál i3-hoz képest jóval gyengébb ezért merült fel az i5 (szintén kisebb órajelűek mennek a vékony gépekbe), mint alternatíva... és ahogy láttam nem sokkal drágább.

    GaborGH, azért a Fujitsu sem rossz, ahogy néztem. Gyengébb, de olcsóbb is jóval és ahogy ítam nem feltétlen kell extra teljesítmény, csak egy "közepes" (15"-osokba mindenhol ez megy a legolcsóbbakba is).
    A Delles ajánlatot is köszönöm, hw-re valóban nagyon ütős 200k-ért, de kicsit vastag, a nagyobb akksival sztem nehéz is, ill. egy feltételnek nem felel meg, amit kihagytam. :) USB3 kéne rá.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Ajánlanátok valamit ezekkel a paraméterekkel? Munkára kellene.
    - cpu: i3-3130M - i5-3230M körüli teljesítmény
    - gpu: elég az integrált HD4000
    - hdd: 7200-as, méret nem lényeg, 320-tól már jó. esetleg SSD 120-tól jó lenne bele HDD helyett :)
    - méret: 14-15.6", inkább 14", de árfüggő a dolog. ahogy néztem a kisebbek drágábbak
    - méreten belül ha lehet legyen minél könnyebb (mondjuk 2kg felé tartson, ne 2.5-höz)
    - N-es wifi, gigabit lan, USB3, HDMI, VGA is kell, de amennyire láttam ez általában nem gond
    - az sem árt, ha nem full műanyag az egész

    És persze minél olcsóbban. :D A prioritási sorrend szerinti a lista, tehát ha árban nagy a difi akkor az alsóbb elemekből lehet engedni.
    Kösz előre is!

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Milyen típust tudtok ajánlani 13.3-14" Ultrabook (1.5kg alatti) kategóriában?
    Külön mSATA, m.2 hely jó lenne bele.

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #77369 üzenetére

    Huhh, ez már igen drága. Lenovo meg gyász, hogy néz ki. :(

    @cserix
    Köszi, ez már jobban tetszik, elfogadható árazású az i5-ös példány.
    Panel ügyben ezek hogy állnak? Van elérhető árban IPS?

    Igazából van egy Series 5 Samsung most, ehelyett gondoltam hátha van jobb választás:
    - i5-3317U helyett viszont nem kellene visszaléni, az meg minimum i5-4200U-t jelentene ahogy nézem.
    - Csak egy HDD hellyel 24GB SSD+500GB HDD-vel van ami nem a legjobb felállás. SSD-ből meg 500GB körüli még elég drága single drive-nak, bár talán egy 256-os is megtenné egyelőre és akkor ez letudva. De a legjobb egy mSATA vagy M.2 lenne.
    - A panelja borzasztó gyenge.

    Mással nincs gond egyébként ennél se. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Core-M procival van már valami használható 13.3-14"-os Ultrabook 1.5kg vagy alatta?
    Az Asus EX305-öt láttam eddig, ami nem tűnik rossznak, de másik topicban írta valaki, hogy nagyon melegszik.
    Nem tudom ez mennyire lehet általános, 4.5W nem olyan vészes azért passzívan se... bár a Throttling és így a teljesítmény is kérdéses, ha túlmelegszik.

    Vagy akkor inkább 15W-os U-s Broadwellt érdemes várni? Az is befér 1.5kg-ig, de nyilván az aktív hűtés, kisebb akkuidő nem annyira pozitív.

    Ami még szempont: IPS kijelző kellene. Felbontásban nem muszáj, de pozitív lenne ha 1366x768 feletti lenne.
    Árban meg persze minél olcsóbb. :)

  • sb

    veterán

    válasz szabonagyur #88867 üzenetére

    Elnézve az EX305-őt nem annyira. 230k-ért megvan a nagy része annak amit szeretnék, nem?

    Jelenleg egy Samsung 5-ös Ultrabook van. Ez se volt drágább. Ebben ritka szar a panel, a többi viszont szintén nem igazán rosszabb. i5-3317. Ez kb. ua a szint mint a divatos i5-4200U. És rövid terhelésen a Core-M is ugyanazt tudja. (Meg egy i5-5200U is kb ezt fogja).

    Persze jobb lenne ha konstans tudná, de valamit valamiért: a passzív hűtés is elég nagy fegyvertény.

    @Khelben
    Saját tapasztalatod Core-M-el? Nem nagyon tudom elképzelni, hogy 1-2mp-ig bírja csak a Turbo órajelet. Az reálisan nem lehet se TDP se hűtésprobléma mert akkor ott igen nagy félretervezésről lenne szó. TDP-nél az Intelnél úgy alapvetően a cpu-nál.

    MOst jött ki az EX305 teszt, 3 perc Turbo, 15 perc 1.6-2GHz között. Szvsz ez elég jó általános használatra, sőt, ez már azon is túlmutat. Pl. egy fordítás is lemegy rajta viszonylag gyorsan. 8 órás render persze nem.

    Persze melegszik is. Ha ennyire akkor fail. Marad a rendes 15W-os U-s proci. Főleg Broadwellből, mert ott talán a throttling is kevesebb mint Haswellnél. Régi M-es procik szintjét talán megcsípi. Annál több meg nem nagyon kell. (és nem is fér bele könnyű/vékony gépbe)

  • sb

    veterán

    válasz szabonagyur #88932 üzenetére

    Most ezt nem igazán értem. A tesztben programok futnak, a teljesítményt próbálják megmutatni. Mégis minek higgyek ha nem a számoknak? Ha arra gondolsz, hogy a tesztekben ferdíthetnek azt aláírom, de ezt hozzáadom magamban. Nyilván egy Core-M-nél vagy U-s proci tesztjénél megnézem a hosszabb időtávú terheléseket is, nem fogok bedőlni egy darab Cinebench tesztnek.

    A Haswell M vs U-t nyilván a fentiek fényében gondoltam. Tehát nem órás render alatt, mert 35 vs 15W soha nem lesz egyenlő. Meg amúgy sem egyenlő, hiszen eleve lassabb pl az 5200U maxon is mint egy 4200M.
    De nincs nagyon messze és az már az a szint, ami elég erős átlagfelhasználásra. Ez a kettő szerintem hasonlóan használhatóvá teszi. Ami jelentős - és ez lehet az előnye a Broadwellnek - hogy talán jobban elfér a 15W TDP alatt. Kevésbé hajlamos beleütközni, mint egy Haswell U. Így már használhatóbb lenne mondjuk egy 10-15 perces terheléssel is, jobban mint a Haswell U.

    Vagy félreértésben vagytok vagy nem értitek miről beszélek.
    Látom a számokat, a teljesítmény adatokat is és a TDP/Throttling adatokat is. Tisztában vagyok vele, hogy teljesítményben nem elég egy mérőszám, mert teljesen mást mutathat egy cpu 1, 5, 10, 20 perces terhelésen TDP és melegedés függvényében. Ennek függvényében nézem saját felhasználás szempontjából mi az optimális. Ti pedig általánosan nézitek szerintem, ami szvsz eléggé behatárolja a lehetőségeket.

    Ha huzamosabb terhelésre nézitek akkor az egész 28-35W, M alatti kategória kuka. De őszintén, ha órákon át kell a kraft akkor szerintem az M is kuka. Ha erre kell gép egy desktop i3 is elveri, egy i5 meg bealázza az egészet. A többség nem erre keres laptopot. Sőt, szerintem a kisebbség sem, akinek kell a kraft. A fentiek miatt. Van a nagy átlag, akiknél meg 1-2 perc burst terhelésen kívül másra nem kell a gép. Na nekik meg kb. bármelyik széria jó, még a Core-M is értelmes hűtéssel.
    És van a kettő között egy vékony réteg, akinek 90%-ban jó bármi, általános célra, a maradék 10%-ban meg mondjuk egy 10-15 perces átlagos terhelésű feladatra is kéne. Ide meg inkább az U széria lehet jó. M persze gyorsabb, de felesleges lehet ennyire.

    Szóval erősen függ a felhasználástól, hogy melyik széria alkalmas. Ill. ha nagyon kell a teljesítmény mind kuka. Szerintem ezt érdemes ezzel a szemmel nézni.

    szerk: A Turboban igazad van. Desktopon megszoktam, hogy 1-200MHz a különbség a többmagos Turbonál. Itt valóban több. Mindegy, olyan szempontból nem lényeges, hogy egy cpu teszt általában nem egy magon fut, szóval a 2 magos maxon tekeri a cput úgyis, ez látszik az eredményeken.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Khelben #88931 üzenetére

    Értem. Hát ha saját tapasztalat akkor nem nagyon tudok érvelni ellene.
    Ezek szerint ez a modell akkor kb. ipari hulladék. :( Pl. a 60 fokos visszavételt sem értem, az elég lightos még.

    15 perc 1.6GHz jó-e? Miért ne? Attól függ mi a cél, fentebb írtam.
    Azt meg nem igazán értem miért kéne kikapcsolni a gépet. senki nem írta, hogy felrobban 15 perc után.

    A többit nem ragozom, leírtam fentebb. Szvsz mindenkinek azt kell belőnie amire szüksége van.
    A többségnek 15 perces full órajeles terhelhetőségre sincs, ez már a "komolyan használom" kategória. :D

    Core-M teljesítményszintjénél szerintem kevésen vitatkozunk. A TDP kevéske, de rövid távon azért hoz i5-höz közeli eredményeket benchekben, de pl. játékban is láttam hasonlót, ahol nem volt halálra terhelve.
    Az SSD-s kép vicces, de ilyennek nyilván nem dőlök be. :)

    Na a lényeg, hogy nekem:
    - Kb. i3-i5 szintű rövidtávú teljesítmény elég.
    - Mivel rövidtávú ezért M=U.
    1. Verzió: Mivel könnyű gép kellene ezért az M kiesik (akksi+hűtés kisebb lehet). U jó lenne. Hátránya az aktív hűtés, előnye, hogy valószínűsíthetően nem lesz gond a hűtéssel/krafttal. Persze meg kell nézni a konkrét típust.
    2. Verzió: És itt jön a kérdés, hogy a Core-M - szintén rövid távra - lehet, hogy szintén hozza ezt a szintet. Akkor úgy fogalmazok, hogy i3-i5 között. Az órajele megvan hozzá, előny a passzív hűtés. Kérdés, hogy meddig bírja órajellel és mennyire melegszik. Ezt viszont a teszt és tapasztalat alapján akkor alaposan meg kell nézni modellenként külön. A Lenovo pl. gáz. Az Asus szerintem jól bírja, de a melegedés ott is erősen megkérdőjelezi a használhatóságot. Lehet, hogy ilyen alapon marad az U-s gép inkább. Úgy látszik ez a 4.5W sok passzívan.

    szerk. Egyébként meg is fordíthatjuk a kérdést. Valami 1.5kg alatti Ultrabookot ajánljatok, ami kb. Samsung Series 5 szint, csak kijelzőben jobb. i3-i5 (U vagy Core-M) szint rövid távra. A fentebb kifejtett terhelést bírja, tehát nem másodperceket, de nem is kell fél órákat. M.2 nem hátrány, de nem szükségszerű. IPS panellel (ez lesz a nehéz ügy szerintem). Billentyűzetvilágítás kell. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Nincs név #89134 üzenetére

    SSD mellett egyébként sok különbség nincs ha tényleg csak rövid távú cpu load van.
    Sokféle gépet használok, otthon van desktop 3.8GHz-re húzott i5, de van anyáméknak összerakott G4320 Pentium is. Laptopban Dell E54xx, egyik i3-2330M-el, másik i5-4210M. Néha i5-3317 a Samsunggal.

    Mindegyik SSD-vel. Mondjuk Pentiumon, i5-ön otthon nem dolgozok komolyabban, de érzésre mind elég gyors.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    Akkor semmi ajánlat 13.3-14" 1.5kg alatti kategóriában IPS panellel (és 250k környékén)?
    Használható (EX305 ugye nem az a melegedése miatt ill. a Yoga 3 Pro is kiesik a leírtak miatt) Core-M vagy i5-U procival.

  • sb

    veterán

    válasz szecska24 #89571 üzenetére

    Köszi mindenkinek.
    Esetleg vmi ennél is könnyebb és "csinosabb"? Olyan Samsungos, Zenbookos stílusú? :)

  • sb

    veterán

    válasz rbalint88 #89613 üzenetére

    Bár nekem elég az U-s (sőt Core-M is az lenne akár, ha jönne valami ami azért nem ész nélkül throttlingol ÉS melegszik egyszerre), de azért érdekelne, hogy mennyi a különbség U és M között terhelve. Mennyire fogja vissza az U-t a TDP... az M-et meg esetleg a hűtés a magasabb fogyasztás miatt.
    Felmerült itt pár napja is, hogy az U milyen terhelési időtávon foghat meg egy hasonló órajelű M-et.

    Látott valaki erre vonatkozó tesztet? Akár több generációra is, mert talán némileg fogyasztás/teljesítmény mutató is javul generációk között.

  • sb

    veterán

    válasz rbalint88 #89619 üzenetére

    Értem, de ettől függetlenül kérdeztem.
    Rég érdekelne ilyen jellegű teszt, hogy melyik meddig bírja TDP-vel és mi a valós különbség hosszabb terhelés alatt U és M között.
    Gondoltam hátha találkozott valaki itt ilyen teszttel.

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Két kérdésem lenne:
    1. Ultrabook, 15W-os Skylake procival, 1.5kg alatt, 13.3 IPS panellel, felbontás mindegy de leginkább FHD, backlit bill, használható méretű akksival, nem kell túl nagy. Van most ilyen gép értelmes árban? Samsung Series 5, Ivy i5 helyére menne.

    2. Az új Dell Latitude-okban (15", de főleg 14") úgy láttam csak 15W Skylake procik vannak. 28W-os várható valamelyikben, vagy más Dell szériában? Ill. 45W-os érkezik majd? Úgy láttam vmi hírben, hogy elvileg igen, de a modellek között kb. képtelenség végignézni mi-mivel választható. :(

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Vasinger! #108359 üzenetére

    100%-ra nem lehet kijelenteni, hogy minden menni fog, de azért most is van egy csomó info és valós teszt is erről. HEVC, main10, 4k, 24-60fps. Filmekhez ezeket kell tudni nagy valószínűséggel egy gépnek.

    Ebből sima 4k HEVC-t dekódol egy rakás IGP 24p-ben. Még egy Bay Trail Atom is, Braswell meg bőven.
    Main10 4k HEVC már csak párnak megy, de a Skylake-ek köztük vannak. GT2 is, szóval még az erősebb IGP sem kell hozzá.

    60p-hez kell több erő, erre nem emlékszem mekkora gpu-t kíván, de úgy rémlik, hogy ide sem kellenek a legerősebb IGP-k. Ha nem tévedek akkor egy 15W-os Carrizo APU lejátszotta őket vmi tesztben.
    Itt inkább már a HDMI 2.0, DP 1.2 kimenet hiánya lehet a probléma. Ha az nincs akkor 4k felbontásban max 30p-t tud. De pl. ez is elég filmekhez 24p-ig.

  • sb

    veterán

    válasz Khelben #108408 üzenetére

    Nyilván itt a topicban nem tudtok fejből notikat, speceket amik alapján ajánlotok. Ha valaki bevetődik akkor kiguglizod a leírtak alapján, hogy ajánlj neki valamit, igaz?

    Árat meg azért nem írtam, mert gondoltam több ajánlat is lesz, esetlegesen más ársávokban. Gyanítom nem 1db gép van a világon (vagy a fejetekben) azzal a kemény, alig teljesíthető kb. 3db paraméterrel amit leírtam az általad kért 25db helyett. Ráadásul technikai paramétert írtam ami még attól is megkímél, hogy gondolkodni kelljen azon mi kell a kedvencem, a Super Mario 27 futtatásához, 4 mag vagy erős gpu.
    De csak, hogy ma is tanulj valamit: Ez sem azt jelenti, hogy nem számít az ár, hanem, hogy ha van 3-4 típus többféle áron akkor majd esetleg ki tudom találni nekem melyik megfelelő ár/érték arányú.

    Az már csak hab a tortán, hogy a második kérdésem eleve úgy tettem fel, hogy kikeresni nem tudom, mert 1000 féle van. És konkrétan emiatt támaszkodnék a vélhetően nagyobb tudásotokra...

    De köszi!
    F*szagyerek maradtál látom, a segítőkészség az megvan. Legutóbb is megvolt amikor erre tévedtem...
    Megyek a guglizni. Viszont így erősen javasolnám, hogy a topicba valahogy írjátok bele, hogy nem segíteni van hanem janiskodni.

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    14"-ban keresnék kétféle notit:
    - Ultrabook szerű, de nem kell, hogy pengevékony legyen, inkább méretre, kijelző keretre lenne jó minimalizálni.
    1. 4 magos U proci IGP-vel 1.5kg körülig.
    2. vagy 4 magos U + MX150 vagy Ryzen: ez nyilván 1.5kg-ban megfő, szóval 2kg alatt már jó.
    Általános használatra lesz, a második sokéves kocajátékra maximum. Szóval nem kell, hogy 20 órás render alatt se throttlingoljon. Elég ha nem fő meg és nem vágja le az órajelet 10mp után.
    Tisztában vagyok vele, hogy könnyű konzumer notiknál ezzel azért lehet gond, de úgy néztem a tesztek alapján, hogy 1-2 alulméretezett cuccon kívül azért nincs velük nagy probléma.
    A strapabíróság (használt üzleti) annyira nem tényező, nem lesz menet közben használva, dobálva. Annyi fontos, hogy könnyű legyen. Sokéves Samsung Ultrabookról váltanánk, az is kibírta.

    Kijelzőből valami jobbféle, pwm mentes vagy magas frekis FHD IPS kellene. (Itt pl. láttam már tesztben, talán HP-nál (ráadásul Probooknál?) fantasztikus 400:1 kontrasztú "IPS" panelt is. Az ilyeneket kerülném.) Inkább matt, de fényes is elmegy.

    Type-C töltés/dokkolás kellene. Ide kérdésem is lenne. Rengeteg TB-s dokkolót látok, de a legtöbb noti TB nélküli, sima Alt-mode-os DP kimenetet tud. Itt mi-mivel kompatibilis dokkoló oldalról?

    Egyéb: Átlagos bill elég, világítással, touchpad mindegy, IGP-nél félpasszív működés előny lenne.

    A kérdés, hogy létezik-e ilyen, ajánlott modell a fenti kompromisszumokkal - tehát konzumer vonalból, ha nem kell 10 éves dobálós strapabírás. Én a 2-300k-s ársávban azért látok olyanokat amik megfelelnek ennek.

    Amiket néztem:
    Swift 3 14"
    Asus Zenbook - Jó hűtés, kevés throttling még dvga-val is, de elég drágák és úgy látom hanyagolják a Type-C töltést, így kiesik. ?
    Asus S14? Ez belépőbb modell, de visszaolvasva úgy láttam annyira talán nem hulladék mint korábban az olcsóbb Asusok. ? (Bár talán itt sincs Type-C)
    HP Envy, esetleg Pavilion milyenek?
    Lenovo 5xx? (330-ról olvastam itt, hogy kerülendő)
    Más?

  • sb

    veterán

    válasz sb #150832 üzenetére

    Erre vki?

    A típusokra legalább egy igen-nem jó lenne... vagy más ajánlott típus.
    Ill. a type-c továbbra is érdekelne mire kell esetleg figyelni.
    Minden adapter jó? TB-s csak TB-shez? 4k60hz tudtommal alt-mode-ban csak úgy jön ki, ha mellette nincs más csati (usb, lan, stb...) tehát akkor már nem dokkolható a noti. ?

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #150903 üzenetére

    Engem a mosógép topicban is halálra idegesítettek ezzel. Azért különbség mégis van, vannak szériahibák és egyedi jellemzők, szóval mégiscsak van vmi ami alapján lehet- legalább egy kicsit - válogatni.
    Vagy a topic zárható... ez is, az is. :D
    De viccen kívül: valóban sok cucc hulladéknak tűnik, de ha nem Mielet veszel 25 évre vagy itt TP-t 10-re talán ezeken túl is kéne, hogy létezzen élet, nem? A felhasználás alapján csak lehet válogatni egy kicsit.

    Fentebb gyanítom nem véletlen nem kaptam választ a Swift3-Zenbook-S14-Pavilion kérdésemre... pedig ott is van azért talán különbség, ránézésre, anyagra pl. az S14-nél biztos. :) Kicsit kiigazodni is nehéz, mert pl. Swift3-ra olvasok itt fikát is, de teszt alapján egész korrekt és itt is volt pozitív hsz is, fémház, stb...
    Nálam sem a strapa a szempont. Értem az ellenpéldát épp itt de valahogy az amúgy fikázott Samsung se hullott szét nálunk - szerencsére. Pedig érzem a különbséget a 1.4 kilós Samsung meg mondjuk a Lati E5590 és 5740 között. Ha meg elővenném az 5420-at akkor a röhögőgörcs fog el a a 70-90-estől is annyira bóvlinak tűnik.
    Szóval akkor k* mindegy lenne 14" 1.5kg-ban hogy mit-mennyiért? Csak nem... itt is van eltérés: műanyag vs fém, szar hw/driver, szar support egy elb*szott összerakás és mondjuk fos wifi, forrasztgatás itt-ott, egy kontraszt nélküli IPS panel, vacak zsanér...

    Pl. sikerült megfognom nemrég egy Swift5-öt ami aranyár a fentiekhez képest, 1kg. Mondom, bátor vagyok a fenti pozitív ultra után, de az elrettentett, csoda, hogy nem tört össze magában.

    De ha ezek közül, ha törik ha szakad, akkor sem ajánlotok semmit és marad a Miele-TP kombó :D, a Type-C dokkolásra még várnám az okosítást.

    @Graphics
    AEG-et vettünk, gyűri a ruhát frankón az előző fele árú, gagyi Whirlpoolhoz képest. Mosásban is, nem csak centriben, és utóbbiban alacsonyabb fordulaton is. Amúgy jól össze van rakva, remélem sokáig kitart legalább.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Type-C dokkolót keresek (HDMI, LAN, PD töltés, USB-k, vmi noname is jó a jóval drágább márkások helyett), de nem igazán világos mire kell figyelni.

    Vannak TB3 kompatibilisek és TB3 nélküliek. Pl. Dell-nél is kétféle verzió létezik, ha jól láttam eszerint.
    99%-ban viszont nincs semmi érdemi infó, max a TB3 kompatibilitás. Ahol ki van emelve DP Alt. Mode ott is összevissza, láttam már TB3-as és TB3 nélküli verziókon is. Technikailag viszont úgy tudom igazából mindkettő Alt. Mode-on keresztül tolja ki a képet.

    A kérdés, hogy akkor mit is kell figyelni, ha én TB3 nélküli notihoz keresnék dokkolót. (És talán S10 telefonhoz, de ezeknél legtöbbször legalább a modell oda van írva támogatottként, ha a konkrét technikai elvárás nincs is. Elvileg ehhez is elég az Alt. Mode)

    Köszi!

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #152963 üzenetére

    Köszi.
    Jó tudni, hogy ez a "szabványos" megoldás. Akkor Kínából kevésbé rendelek. :)

    Egyébként specivel én is próbálkoztam, de se Dell, se HP-nél egy büdös szó nincs a technikai leírásokban sem. :( A vicc az, hogy még általánosan se nagyon találok semmit. DP Alt mode megvan talán vmi hivatalos USB leírásban, de hogy ehhez hogy viszonyul a TB3 és a sima Type-C+USB az már nincs. (Más halvány infók alapján ahogy írtam, úgy tűnik, hogy mindkettőn belül az Alt Mode az átviteli szabvány.)
    Áhh.

  • sb

    veterán

    válasz donjohnson #152964 üzenetére

    Köszi, nyilván ezeket néztem. Dellt főleg (DA200-at is, az olcsóbb, de állítólag 1 hónap alatt szétesik), mivel ott a legkisebb a mellélövés, lévén most Dell-el használnám.
    De később meg másikhoz is kéne, sőt, most képbe jött a telefon.
    Ezért lenne szabványos ez a szar.

    Egyébként a TB3 kérdés meg azért kínos, mert 10-ből 9-re rá van nyomva a TB3 kompatibilitás. Én is úgy indultam, hogy elkerülöm. Gyk: ha olyat veszek ami garantáltan NEM TB3 kompatibilis akkor kizárásos alapon csak tudja a sima USB átvitelt... máskülönben levélnehezékek lenne csak jó. :) De ez kiesett a fenti miatt.
    Plusz egyes gyártók félinfói alapján úgy tűnik mintha menne mással is. Jó pár TB3 cucc mellé odaírtál, hogy DP Alt Mode-ot kell tudnia a notinak. Azt meg tudja ez is... TB3 nélkül.

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Garancia melyik gyártónál működik nemzetközi (EU) szinten. Itthon sok esetben nagyon gyér a választék ezért érdekelne, hogy működik-e más beszerzési hely esetén. Notiknál, TV-knél csak érintőlegesen találkoztam a témával... de eddig azzal, hogy számít a régió/beszerzési hely. De nekem kicsit fura, hogy olyan nagy, nemzetközi cégeknél mint Lenovo, Dell, stb... nincs megoldva, hogy ne legyél helyez kötve.
    Köszi!

  • sb

    veterán

    válasz Pano #166335 üzenetére

    Köszi, consumer gépről lenne szó. Akkor ezek szerint itt marad a középkor és ha 200km-rel arrébb veszed akkor cseszheted... :(

    Thinkbook-ot néztem ami még talán félüzleti de az is kérdéses hova tartozik... nomeg félüzletiként csak gyenge panelessel találkoztam abból is, hiába létezne normális is.

  • sb

    veterán

    válasz Pano #166345 üzenetére

    Köszi a választ.
    Akkor ezek szerint consumer oldalon semmiféle nemzetközi support nem várható el. :(
    Marad a szegényes belföldi kínálat és mellé a vagy működő vagy semmit nem érő support. Remek párosítás.

    Még egy gondolat: mi van abban az esetben ha külföldi beszerzést megpróbál az ember ott intézni szükség esetén? Ha már az itthoni support amúgy sem ér sokat akkor talán ez is egy opció lenne. A távolság miatt nehezebb szállíttatni de talán szolgáltatásban legalább annyit kompenzál.

    Erőltetettnek tűnik a dolog, de így az itthoni választék+szolgáltatás alapján nem látok sok perspektívát.

    Konkrétan a gép: Egy consumer Ryzenes gép kellene, 16GB ram, jó kijelző. Minőség annyira nem kritikus, leginkább helyben van használva, a sokat fikázott Samsung Ultrabook is 5+ éve hibátlan.
    Szerintem nem egy elrugaszkodott igény, de EU-ban is elég szegényes a választék, itthon viszont gyakorlatilag nincs. Zenbookot látok 400k-ért és ennyi.

    Ideapad: csak 8GB és 60% NTSC
    Thinkpad: 60% NTSC.
    Yoga Slim 7: csak 8GB-os modellek. (Slim 7 Pro papíron már megjelent de ki tudja mikor lesz...)
    Swift 3: 16GB-os modell nagyon ritkán, 60% sRGB.
    Zenbook: Ez kapható itt-ott 16GB rammal, a kijelző is jó. (Kissé túl könnyű a tesztek alapján és így throttlingra hajlamosabb talán.)
    Dell 5405: Itt látok még esélyt, ram is bővíthető és a kijelzőről nincs konkrét infó a modelleknél de elvileg 100% sRGB-vel adják, bár szar kontraszttal. Itthon ez is ritka (és drága) plusz a Dellt annyira nem kedvelem. (Latitude 5000-est használok, az 10 év alatt érzésre bóvliba süllyedt. Feature-ökben meg mindig csak kullogott a többiek után.)

Új hozzászólás Aktív témák