Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • retfirg

    tag

    Legyetek kedvesek megajánlani nekem a tutit az alábbi kritériumok alapján:

    - Ultrabook (13-14")
    - i5 / 4GB memória környéke
    - említésre méltó GPU (Nvidia 620 tájékán - egy LoL party néha napján ne hozza zavarba)
    - SSD 100GB+ (kis SSD-s HDD megoldás belefér, vagy akár cserélem a benne lévő HDD-t utólag, de alapvetően tárhely nem fog kelleni, fő a sebesség)
    - Régivágású igényeim vannak: Nem kell se W8, se érintőképernyő, se egyéb parasztvakítás
    - Letisztultság, praktikum mindenekelőtt (nem villogni kell)
    - Kizárólag új jöhet szóba: Elszámolásos biznisz.

    Nézegettem, de elsőre nem igazán találtam kishazánkban jelenleg kapható és nekem való darabot. Az Asus és a Samsung S9-ek tetszettek.

    Előre is kösz :R

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz btudos #42717 üzenetére

    Ha minden más paraméter adott, akkor ár nélkül nem megy? O.o

    Akkor legyen ötezer...

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz btudos #42731 üzenetére

    ... Az indoklás nevetséges. Leírtam, mit szeretnék, ti ajánlotok vmit ami teljesiti mindezt. Ha nem a legolcsóbbat ajánlod, ami már megfelel az elvárásaimnak, akkor mi értelme ennek az egésznek? Bármennyiért találok egyedül is...

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz btudos #42933 üzenetére

    Frankón mondom néktek, bolondság mit beszéltek.

    Mondtam, ötezerért mondjál! Nem tudsz? Béna.
    Ha azt mondom 200? Jön a válasz: az erre kevés lesz! Tudom, azért nem írom le.
    300? Abból már talán kijön, bár...
    Akkor legyen 400!

    Minek mondanék egy fogalmatlan számot, ha 99%, hogy az vagy kevés rá, vagy feleslegesen sok?
    Értelme? Semmi. Ha az összes többi paraméter adott, akkor NINCSEN opció árra. Van egy 'jó' vétel, meg van ami annál drágább, vagy felesleges dolgokat tudó és drágább. (Esetleg van olyan, ami többet is tud ugyan ennyiért, de akkor meg értelemszerűen azt ajánlod, tehát megint csak egyetlen termék van a logika végén.)
    Értem, hogy itt valaki anno kőbe véste, hogy mondjunk előre árat is, de ettől még értelme nincs. Mármint van: Ha úgy teszem fel a kérdést, hogy 300-am van rá, erre és erre fogom használni, akkor az oké.
    De én MINDEN mást meghatároztam, ti pont abban nyújtanátok segítséget, hogy "ezt a típust javaslom, ez már pont megfelel az elvárásaidnak és remek darab lesz".

    Tehát, én leírom mit szeretnék, ár nélkül. Te pedig, ha nem tudsz ajánlani, akkor az neked kellemetlen és szépen csendben maradsz. Ha ugyanis csak árral tudsz, de ár nélkül nem (tehát csak a nehezített pálya megy), akkor te nem ajánlani jöttél, hanem unatkozni/beszélgetni/kötekedni/fingod sincs.
    Nem magas matek ez, ellenben rohadt idegesítő olyanokkal csevegni, akik semmivel sem visznek előrébb, viszont kifejezetten akadályoznak abban, hogy kapjak még 1-2 értelmes választ.
    Olyasmire gondolok, amit ravenlord87 ( :R ) tett elsőként: Válaszolt a kérdésre, és ennyi. Nem pont olyan amire gondoltam, de legalább nem keresett gyermeki kifogásokat, nem magyarázta meg, hogy én mást akarok és nem adott elő egy hisztit, hogy ő csak akkor tud ajánlani, ha azt is megmondom, hogy milyen színű legyen.

    Mellesleg, hamár így beleokoskodsz mások beszélgetésébe: premete eredetileg nem az árat kifogásolta, arról szó se volt. Méretekről, processzorokról és egyebekről magyarázott. Vagyis én leírtam mit akarok, ő konkrétan elmagyarázta, hogy az mind felesleges és hülyeség, meg persze nem is úgy van. Szóval ő nem simán belekötött, hanem megmagyarázta, hogy nem is ilyet akarok.

    Neked meg mondtam árat kedves fórumozó társam: Ötezer. Nem megy? Akkor ne válaszolgass nekem, mert tök felesleges. Akkor se tudsz ajánlani, ha nem mondok árat és akkor se, ha mondok. Tőlem unatkozhatsz kedvedre, csak szórakoztass valaki mást ;)

    Teszem hozzá, már első blikkre világos volt, hogy ez ugyan olyan értelmetlen próbálkozás, mint a hasonló okostelefonos topicban kérdezni: S3 vagy szifon? S3! ... és ez a kérdés napi 72×, a válasz meg éppen attól függ, hogy ki járt arra abban a 60 másodpercben. Ha pedig valaki olyat kérdez, aminek a megválaszolása túlmutat a 'piros vagy kék' szinten, arra nulla válasz érkezik, vagy hozzátok hasonló kötekedők, akik megmagyarázzák, hogy rosszul kérdeztél.

    További jó szórakozást a nagy szakmai tanácsadáshoz :B

    [ Szerkesztve ]

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz AxBattler #42939 üzenetére

    Az ajánlatt tetszetős, köszönöm.

    1. De vettem, csak esetmben nem láttam értelmét az árnak, ahogy ezt többször ki is fejtettem. Minden másra válaszoltam - szerintem. (Valójában az árra is, ahogy alattad ezt stratova jelezte.)
    2. Én nem várok el semmit. Leírtam mit keresek, kaptam egy ajánlatot és 3 kötekedő 'bentlakót'. Nem túl jó arány.
    3. Azt már nem is értem, hogy nekem miért kéne még magyarázkodni... (Bár alapvetően ez is megtörtént.)
    4. Nem én köcsögöztem le őket ;) (Mondjuk egy olyan topicban, ahol 43000 hozzászólás van, kicsit túlzó a szoba közepére piszkitás - viszont ha 3 ember rámronthat, hogy ár nélkül nem tudnak, akkor én miért ne mondhatnám, hogy szerintem meg talán mégis lehet, hiszen többeknek sikerült értelmezni amit leírtam és tudtak ajánlani...)

    Az ezerkarakteres no comment a legjobb komment :DDD

    Ohh, és a 'nem adok neki még egy évet' és egyebek, az igazán ontopic és szakszerű, csak így tovább :K

    [ Szerkesztve ]

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    Sztiasztok

    Nem is igazán ajánlást, hanem iránymutatást szeretnék kérni. Vagyis nem feltétlenül egy adott típust és konfigot, hanem hogy milyen gyártók melyik típusait nézegessem: (A 14-es listával támadok)
    1. Most (de ráérhet 1-2 hónapot)
    2. 150 körül tartanám reálisnak, annál többet nem szánnék rá
    3. web, email, film, office, ritkán egyszerűbb játékok, képszerkesztő
    4. nem szempont a játék
    5. szeretem az egészséges középutat (de inkább tartós legyen, mint erős)
    6. SSD alap (lehet utólagos, csere belefér, vagyis nem kizáró ok a HDD)
    7. "12-13 körül, szép képe legyen (nem tudom mennyire reális, de tudnám értékelni az IPS-t)
    8. Rohadt vékony legyen, a tömeg másodlagos (ha elég vékony a vágyaimnak, túl nehéz már nem nagyon lehet)
    9. OS nem számít
    10. Tárhely méret nem szempont (SSD), ramból 4GB azért nem ártana, optikai meghajtó nem kell
    11. Lehetőleg alacsony fogyasztású legyen jobb fajta aksival megáldva
    12. Nem jellemző
    13. Nézegettem: Egy MacBook Air / Asus Ultrabookra hajazó dolog kéne, csak se apple ára, se ultra ereje NE legyen ;) :B
    14. Költségként elszámolhatom: Lehet használt, de számla legyen hozzá (Vagy a világ legjobb vétele legyen számla nélkül.)

    Előre is hálásan kösz.

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    Egyszerű felvetés, várnám az esetleges über-tippeket:

    Szándékomban áll venni egy Asus N750-et, 300k környékén (sima, nem tapis), vagyis tisztességes, de nem extrém kivitelben.
    Tetszik a dizájn, hang, kiszerelés, 1080p IPS, stb.

    Tud-e bárki mondani bármit, ami hasonló kategóriában érdemes lehet megnézni, mielőtt elköltöm azt a 300-at?
    (Jöhet privátban is)

    Előre is köszöntem!

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

Új hozzászólás Aktív témák