Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok!

    Olvasok, látom ajánlottak a Lenovo gépek. Érdeklődnék a Thinkpad Edge sorozattal mi a helyzet? Konkrétan ezt néztem ki. Valami masszívabb gép kellene, 200 e. lenne rá. Néha játékot is indítanék, azért kellene dedikált VGA-val. Mindenképp az új, IB procival szeretném. Samsungot láttam még hasonló hardverrel és áron, igaz ott oprendszer is jár ennyiért. Itt van
    Vélemény?

  • Zoli bácsi

    őstag

    Most jött meg egyik rokon laptopja, Lenovo Z580 Core I5 3210-es procival, Nvidia 630 VGA, 8gb ram.... Megnéztem, marhára tetszett, majdnem rendeltem is. De... Van ugyanott G780-as Lenovo 17 colos, szintén 8Gb Rammal, kissé kisebb vinyóval, de jogtiszta windowssal, és 14 ezer forinttal drágább.
    Nekem nem gond a 17", csak gondolkodóba estem, mekkora külömbség van a "z" és a "g" sorozat között? Megéri ugyanannyiért a nagyobbat venni?

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Borote #8606 üzenetére

    Köszi. Közben látom hogy a z580 windowssal forintra annyi, mint a G780 windowssal. Méreten kívül a winyókapacitás külömbözik a kisebb javára. (1 Tb, vs 750GB) Pár évig használnám, tetszene a nagyobb, de ha azt mondjátok erősebb-tartósabb-jobb a "Z"-s akkor azt hiszem nem nézegetek tovább. Tegnapelőtt Thinkpad Edge után érdeklődtem, azt mondtátok az sem az igazi, a Z580 volt a kezemben tetszett. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Kicsit off leszek, bocs. :)

    Múltkor érdeklődtem laptopok felől, és aztán meg is rendeltem egy Lenovo G780-as gépet a [Computer Imperium] cégtől. Telefonon beszéltem egyik eladóval, fel is vette a rendelést. Kérdeztem a pixelhiba biztosítást, azt mondja nem olyan fontos, bekapcsolják a gépet, megnézik szívesen mielőtt kiküldik. Jó, megrendeltem. Megjött a gép, jogtiszta windows, beállítottam, aztán észrevettem egy pixel (subpixel?) hibát jól a képernyő közepén, egy állandóan fekete pontot. Színes háttérnél alig látszott, fehér háttérnél volt látható. Mivel a futártól való átvétel után két nappal szabadnapos voltam, reggel beültünk az autóba, és irány Esztergom. Kiszámoltam, ha telefonon egyezkedem, és két futárköltség, majdnem annyi mint a benzinpénz. Nyitásra odaértem, elmondtam a problémát, megmutattam a hibás pixelt. Mondtam, hogy megbeszéltük hogy ellenőrzik kiküldés előtt. Igen, emlékeztek rá, egy szó nélkül hoztak egy másik ugyanolyan laptopot, bekapcsolták, hogy nézzem meg. Megnéztem, tökéletes volt, lepapírozták, és mehettünk is haza.
    Nagyon korrekt hozzáállás volt a bolt részéről. Ajánlom mindenkinek! :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Elolvastam az összefoglalót, meg beleolvasgatok a fórumba is...De igazából mégiscsak kérdeznék.
    A legfontosabb: Az Asus Vivobook sorozat, az vehető vagy ne? Az összefoglalóban nem ajánlott, de úgy néztem pozitív a megítélése... :)

    Másik kérdés: Kiváltható teljesen az asztali gép egy laptoppal? 10 éves az asztali gép, és a jelenlegi laptop is annyi. Általában az asztali gépet nyúzom, ritkán a hordozhatóság miatt használom a szintén 10 éves Lenovo G780-ast. Mindegyik kezd elavulni, úgy gondoltam mind a kettőt nyugdíjaznám.
    200e. körül gondolkodom, ennyiért már I5 procis Vivobook lenne. Esetleg HP lenne ennyiért még, ami tetszene, Euronicsban nézegettem egyenlőre.
    Böngészés, zenehallgatás lenne a felhasználás, játszani nem szoktam, 53 éves vagyok. Annyira hozzászoktam az asztali géphez, hogy kissé aggódom.....De a laptop is csereérett, és úgy gondolom fölösleges mindegyiket lecserélni, egy laptopra kötött billentyűzet, egér, és monitor, és kész az asztali gép.... :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz ktommy91 #175288 üzenetére

    Köszönöm szépen, a típus ajánlást is. :R
    Beleférne a keretbe az Acer is, bőven, jól gondolom hogy érdemesebb ezt venni? :U
    A másik kérdés, ezek oprendszer nélküli gépek. Azt gondolom, nem éri meg telepített rendszerrel venni.(Amit vettem, televágták mindenféle próbaverziós szoftverrel, úgyis újraraktam) Láttam többször, hogy legális windows kulcsokat lehet venni neten. Talán félig off, de lehet mást is érdekel. Tudnátok segíteni, ebben, honnan érdemes w11 kulcsot venni, természetesen hivatalos, jogtisztát.......? Köszönöm! :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Pyttawrx #176409 üzenetére

    Én januárban jártam itt, és kértem tanácsot. Mivel abszolút nem volt sürgős a vásárlás (Miután a régi Lenovo G780 kapott egy SSD-t megtáltosodott), illetve másra jobban kellett a pénz, eltolódott picit a vásárlás, most ugrottam neki újra.
    Szinte ugyanazok az igényeim, mint akinek ajánlottad. Jobbára egy helyben használnám, asztali gépet már szerintem felesleges vennem, egyszerűbb így.
    Van itt a közelben, Győrben ugyanez a típus: [link] Akkor megvenném itt.
    Akkor ebben az árkategóriában, esetleg +10-20e. még beleférne...Ez a legjobb választás?
    Köszönöm! :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Múltkor már nagyjából meglett a kiszemelt, itt ajánlottátok a típust, nekem nagyjából jó lesz, csak el voltam múlt héten havazva, nem mentem el megrendelni/megvenni.
    Ez az Acer gép lenne: [link]
    Csak közben nézegettem az üzlet weboldalán, és szembejött ez: [link] Előbbi gép árán, AMD processzorral, ez valami új széria az AMD-nél ha jól látom......
    Segítsetek még ennyit, egy áron van a két gép. Melyiket..?

    Illetve annyi még, találtam Asus laptopokat is 12. gen. I3 procival, azt olvastam az I3 nagyon jó ebben a szériában. Amit itt olvasgattam, azt gondolom jobb vétel az Acer, mint a Vivobook, Acer a főbb kinézett, csak a másik olcsóbb ..Pl: [link]
    Gondoltam, ha már itt vagyok, rákérdezek erre is... :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Asszony is rám szólt, ne tököljek, rendeljem már meg amit akarok, ma rendelem. Egy típus került még képbe, mert 17" a képernyő. Ekkora volt az előző laptop, nagyjából asztali gép helyett lesz használva, táska is van a mérethez. Ez amin megakadt a szemem: [link]
    Az eredeti kinézett: [link]
    Ezt még véleményezzétek legyetek szívesek.Az előző (Lenovo G780) 2012-ben lett véve, szóval húzom velük egy darabig, megnézem mit veszek. :B

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Pyttawrx #176611 üzenetére

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Ma,vagy legalábbis a héten
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250 ezer, de kissé túlmehetek valami nagyon megérő esetén
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Internetezés, levelezés, filmnézés, zene hallgatás fejhallgatóval, ritkán régebbi játékok. Otthoni felhasználás, asztali gép helyett.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Régi játékok, pl FAR CRY, alap felbontáson
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Megszoktam a 17" méretet, de nincs kőbevésve, elég lehet a 15,6. Ha lehet, rákötném a külső monitorra. Ha lehet, IPS legyen a kijelzője azért (Úgy tudom az a jobb) És ha lehet, matt.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Jobbára egyik szobából a másikba lesz hordozva, asztali gépet helyettesítene 99%-ban.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 11, de veszek kulcsot interneten, nem baj ha nincs a géphez.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Ha lehet 500gb körüli SSD, de elég a 256 is, van külső merevlemezem. Memória legalább 8gb, de akkor bővíthető legyen.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI legyen.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új, számla nem érdekel, gari jó ha van. Ha lehet, úgy venném hogy megnézem, van itt Győrben Noteook.hu üzlet, ezért ott nézegettem.Media Markt is van.

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Az az igazság, fél éve már ajánlottatok, persze az már idejétmúlt. Nekiugrottam már 2x idén a laptop vásárlásnak, utólsó pillanatban mindig valami más kiadás kapott prioritást, jobbára azért, mert a 11 éves Lenovo G780 mai napig teszi a dolgát.
    Most tényleg lecserélem. Múltkor (Húsvét körül) Acer-t ajánlottatok, az a típus már nincs, akkor elmentettem. Most viszont lenne ez, ami tetszene: [link] Vélemény?

    Tudom, a kérdőív, már töltöm is..... :D

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most, de legkésőbb szeptember első hete (Akkor lesz fizu, lehet megvárom)
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250 e, körül, 300-ig okés.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Net, zenehallgatás...filmnézés..És igen, bár lassan 55 éves vagyok, lehet télen előszednék játékot (Far Cry 1-2-3-4) Ezért a dedikált VGA -s gép, amit kinéztem.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Régebbi "lövöldözős" játékaim, nem kell full felbontás.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    J
    átszani nem biztos hogy fogok, filmezni sokat, szóval IPS.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Keveset lesz hordozva, jobbára lakáson belül.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Veszek win11 kulcsot, nem szükséges előtelepített rendszer
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), mtemória (RAM) mennyisége?
    SSD kellene, de ki tudom cserélni. Ram legalább 8Gb, de ekkor jó lenne bővíthető
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Hdmi kell, de azt hiszem alap már. Új wifi szabványokat ismerje.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új. Garanciával, magyar billentyűzettel.

    Köszi! :R

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz memorix #178003 üzenetére

    Na, most elbizonytalanítottál..... :D
    Az az utolsó, OLED-es Vivobook....Lenne is a Győri Media Markt-nál.
    Csábító a kijelző, azért gondolom szebb mint az LCD.
    Lehet nem is nagyon játszanék........ :U

    Segítsetek már, aki már látott ilyen OLED kijelzős gépet....Jobb annyival, hogy érdemes legyen elcsábulnom, és ezt venni a dedikált GPU-s Acer helyett..? :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm mindenkinek.
    A telefonom (Samsung A52S 5G) OLED kijelzős, az előző Redmi (8T) IPS.
    Első ránézésre nem láttam nagy különbséget. Viszont az üzemidő sokkal jobb, meg a napfényben láthatóság. Persze telefonon nem nézek filmet, nem fog beégni.
    Csábító az OLED laptop, de ahogy írjátok, új még a technológia itt, na meg ebbe az árkategóriába az alja minőségű kijelző megy.
    Még agyalok, de valamit vennem kell. Amiről most is írok, a Lenovo G780 a wifi kapcsolaton a kifizetett sávszélesség 20%-át tudja átvinni nagyjából.. ha jobban számolok, annyit sem. 11 éves, nem is terveztem ennyi időre, mikor 2012-ben vettem. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Elvesztem...... :D
    Olvasgatom a fórumot, hogy nekiugorjak a vásárlásnak. Nézegetem a boltok ajánlatait, olvasom a véleményeket.
    IPS...OLED? Intel-AMD?
    VGA legyen jó, vagy a kijelző? Már mennék feljebb árban, kevesebb a kompromisszum, de mindig van gép, ami pár ezressel többért ígéretesebb..de hopp, félmillás kategóriát nézegetem......
    Eh, de irigylem a családom nőtagjait. Lányomnak laptop kellett, bementünk az Euronicsba, rámutatott egyre, az olyan cuki, az lett.
    Asszony körülnézett, rábökött egyre, megkérdezte az eladót, ezen tud zenét hallgatni, netezni..? Igen! Jó, ezt kérem. És használják, megelégedéssel.
    De nekem nem egyszerű....Felbontás, teljesítmény, kapacitás....
    Ah, szerintem adok a csajoknak 300-at, 200 m ide az Euronics, hoznak nekem mindjárt egy gépet, nem aggódnak mindenen..... :B

Új hozzászólás Aktív témák