Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz Pacee87 #130728 üzenetére

    Ezekért a gepekért nem szabad pénzt adni. Ipari hulladékok.
    1050-es kártyákkal lenovo y720 és Dell 7567 4k IPS kijelzővel az alja 450 körül ami nem hullik szét fél éven belül és el is bírja a hűtés a vasat. Ezek a gépek nem napi hordozás lettek kitalálva. Esetleg Lenovo Yoga 720 kompaktabb gépek közül amiről nekem most kifejezetten pozitív tapasztalataim vannak de a lenovo garancia híresen trágya, emiatt rizikós.

    Ami a nagyobb probléma, hogy az első kettő kijelzője teljesen alkalmatlan grafikus, videós munkákra, és a Yoga 720 kijelzője is éppen megugorja a szintet.

    Igazából egyik gép sem munkára van kitalálva. Ha a játékot el tudod engedni akkor egy Dell Latitude tökéletes választás minden egyéb igényre.

    Olyan gép ami mindkét területen jó, 600-tol indul.

    Ha nem sürgős a dolog mindenképp térjünk vissza erre nyár végén. A következő hónapokban rengeteg új gép kerül piacra amik között lehet jó választás és az árversenynek is jót tehetnek.

    [ Szerkesztve ]

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz Pacee87 #130758 üzenetére

    A Nitro és az Omen teljesen felejtős gyakorlatilag ugyan azoktól szenvednek mint a GL Asusok.

    Én biztosan a Dell 7567-et választanám, 4k kijelzővel mert az IPS, ráadásul nem is rossz darab. Az Y720 is egy elfogadhatóan sikerült gép. Itt a szerviz az ami nagy fekete ló és ami miatt én nem szívesen vennék lenovo terméket de akinek van ideje gari miatt heteket emailezgetni annak beleférhet.

    A Predatorról sajnos sok tapasztalatom nincs de az alapvetően egy teljesen más kategória is mint a kettő. A 1060 Teljesítményben majdnem a duplája a 1050 TI-nak is.
    Egyszer volt alkalmam tapicskolni. Igazából frankón össze van rakva, nem melegszik, nem recseg ropog masszív az egész cucc.

    Viszont egy batár nagy 4 kilós dög túlon túl gaer dizájnnal és ez nekem már a szó szerint cipelhetetlen kategória. Ennyiből már lehetne asztali is.
    Valamint szerintem a kijelző nem méltó egy közel 600 ezres géphez.

    ovics

    Igen, a linkelt gép teljesen jó választás ennyiért meg most pláne.

    Zsombor7777

    Semmi esetre sem ajánlanám azt a gépet. A Legion Y520 megfelelője Aceréknél pontosan ugyan azokkal a kabaréba illő szarvas hibákkal.
    Silány minőségű az egész cucc.
    7300 HQ és 7700 között van cca 300mhz órajel különbség. az i7 4 mag 8 szál, az i5 4 mag 4 szál. Ez játék során semmi különbséget nem jelent, a 7300 is elég a 1050ti mellé. Fogyasztásuk hasonló szóval a melegedésük is.
    Ha csak játszanál és nem fontos a kijelző minősége, márpedig a VX-ben lévő ips-nek csúfolt panel siralmas, akkor a legolcsóbb ajánlott választás a Dell 7567. Mondjuk azt sajnos nem tudom, hogy a full hd változatban is van -e 1050 ti viszont a kijelző hiába TN gyakorlatilag semmivel nem rosszabb mint a VX-é (és ez nem a Dell-nek dícséret.)

    Anyagra, összeszerelésre, hűtésre sokkal jobb a Dell, plusz 3 év frankó hazai gari van rá a 2 év Cseh
    helyett.

    Kaci84

    Asus N551 - N552 ips változata. 230 - 240k körül már beléjük lehet botlani.

    [ Szerkesztve ]

  • CSB29

    aktív tag

    válasz Pacee87 #130758 üzenetére

    Én épp terveztem megvenni az INSPIRON 7567-t. Mysoftnál újonnan kb. 325 ezer az alapkonfig 7700hq/gtx1050ti/8gbddr4/HDD kombóval. Egy millió értékelést néztem és mindenhol csak pozitívan nyilatkoztak róla. Kivéve a képernyőről, az trágya. Ezért szerintem akár meg is érné venni egy másik kijelzőt 15-20 ezerért mondjuk német amazonról és van egy klassz kis géped (például samsung LTN156HL01). Meg SSD-t, ramot valamelyik ph-s kollégától lopok ;)
    http://www.panelook.com/sizmodlist.php?st=&pl=&sizes[]=1560&brand_family=115&resolution_pixels=8180&display_mode_lc_family=3
    Ami nekem még nagy plusz, hogy nincs meg az az ocsmány vörös gémer dizájn. A magyar billentyűzet és világítása is elvileg fehér, de ezt nem tudom megerősíteni. Top pick.
    A 1060-as gépek nekem azért húzósak nagyon, de ha tudnék választani nem ASUS lenne, hanem MSI, vagy XMG (mysn.de), de azokat Mo-n nem éri meg venni.
    Ha vársz egy kicsit, az amcsiknál már kijött a Predator Helios 300 (gtx 1060,i7,16gb, ssd only) 1100 USD-ért. Persze jó magyar forintban ez is sok lesz, de ránézhetsz, hátha bevárós vagy.
    Üdv.

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz Pacee87 #130841 üzenetére

    6700 HQ és 7700HQ között kb 10% a különbség. Radium kifejezetten kerülendő bolt.

Új hozzászólás Aktív témák