Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz vzsryl #174942 üzenetére

    A Gen 2-vel se jársz rosszul, ugyanaz mint a 3, csak a procija nem Alder Lake, hanem az előző generáció (Tiger Lake). De IGP-re ugyanaz az Intel Xe, ami már jó. A Gen 1 viszont még csak UHD620-as, ami komoly visszalépés (fele teljesítmény mint a Xe). Memóriából a Gen 3 is csak DDR4-et használ (ugyanazt a 3200 MHz-eset), abban se más. Ez pl. csak 250k, ha meg tudsz barátkozni a német billentyűzettel (és a RAM-ot se írja hogy 1x16 vagy 2x8 GB, de ha nem kell több, akkor úgyis mindegy, sőt, egyből megvan a dual channel).

    Az üzleti kategóriában a minőség ami hosszútávon sokat fog jelenteni, nem hullik szét mint a konzumer. Mert eleve nem "falura jó lesz az is" műanyag a zsanérja, a műanyag ház is, mint írtam, magnézium ötvözet, nem sima tejfölöspohár. Ez az amit 5-10 évesen is nyugodtan meg mer venni az ember, max kicsit kopottas, de még mindig masszív, az új tulajnak se kell aggódnia hogy mikor esik szét. A Thinkpad topik nem véletlenül van tele özönvíz előtti gépekkel. Még azok is megbízhatóan mennek.

    Kulcsszavak nálam a Thinkpad és a Latitude (mondjuk a Latitude pont most esett ki nálam, az is elkezdte a feles kurzort nyomatni mint a HP). :) Lenne a Lifebook is, ha lenne aki megveszi újonnan és pár év múlva felrakja az apróra. De nem ismerik, így nem kerül be a körforgásba. A "Yoga, Flex, Flip" a hátrahajtható kijelzőt takarja, attól még lehet konzumer is, amit 3x hátrahajtasz, negyedszerre meg a kezedben marad. :)

    Memória bővítést felesleges kérni, te is rakhatsz bele, 3200 MHz-es SODIMM DDR4 kell hogy legyen. Nem tudom milyen márkákkal megy még, a Kingston az biztos, azt sok helyen használják ilyen célra, abban nem csalódhatsz. Persze ha ár alatt odaadja valaki a bővítőmodult is, akkor miért ne.

    UHD620-al játszottam GTA5-öt 720p-ben, minimál grafikával, viszonylag folyamatos képet adott. A Xe ennek dupláját tudja, tehát a fullHD is belefér, persze nem Ultra beállításokkal. Itt egy CS: GO teszt, 4K-t is bevállal vele Xe-n (persze low-on, de akkor is, nekem eszembe nem jutott volna még pasziánszot se, és látod hogy megy), azzal nem lesz gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák