Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Pyttawrx #171105 üzenetére

    Így van pontosan.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • Doner

    aktív tag

    válasz Pyttawrx #171105 üzenetére

    Azért kérdeztem hogy mit értünk tartósság alatt? :)

    Nincsen olyan hogy vannak A "tartós" gépek, meg a "nem tartós" gépek. Szerintem árnyaltabb a kép ennél.

    Ebban egyetértünk hogy van az a kategória ami senkinek nem ajánlott, aztán utána fölfelé van rengeteg kategória pénztárcának és ízlésnek megfelelően.

    Biztosan van egy általad meghatározott kategória arról hogy nálad hol kezdődik a tartós. De az nem feltétlenül igaz hogy aki idejon és "tartós" gépet kér akkor ő arra gondol elsőre amire te. Évekkel ezelőtt én sem tudtam csak minden fórumba beírtam hogy én tartósat akarok.
    Csak a tartós nekem azt jelentette hogy "nem szar" :D
    Aztán ajánlották a 350 ezres vagy drágább gépeket (új esetén) én meg csak kamilláztam hogy köszi de én egy normális gépet akartam ezért írtam hogy tartós..

    De ha a kérdezőnek is pontosan ugyanazt jelenti a tartós mint neked akkor nem szóltam. Csak azt vegyük észre hogy aki ide téved és kér egy "Levelezés, webezés, filmnézés, youtube, Facebook" ra alkalmas gépet " (amire egyébként ha a tartósságot nem nézzük kvázi minden megvásárolható gép alkalmas) és odaírja hogy de tartós legyen az nem valószínű hogy egy mindjárt 350 ezres vagy drágább gépet gondolt mint tartós gép.

    2 magos 4 szálas 11 gen i3 proci több mint elég azokra a feladatokra amiket írt. Pl egy i5 10210u 4 magos procinál 1 magos teljesítményben erősebb is, 4 szálon pedig alig pár %-al marad le. Nem írt munkát renderelést komolyabb játékot, így szinte biztosan elég lenne neki. Persze van jobb és erosebb több pénzért.
    A valóság meg alltalaban az szokott lenni hogy ha olyan "hozzáértő" emberhez kerül mint az anyukám az atya úr isten processzormagja és ssd - je és ram-ja sem elég mert az összes létező "ingyen iPhone" gombra és "tisztító" programra ablakra rá fog kattintani és megfolytja a gépet a sok hülyeséggel, amit akaratán kívül feltelepít.

    De persze drágább géppel rosszat nem vehet max túl jót. :R

    Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

Új hozzászólás Aktív témák