Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zlatan92

    csendes tag

    válasz Silverboy #167034 üzenetére

    Üdv!
    Nos most érkeztem el a vásárlást megelőző 1-2 héthez, de így hirtelen ránézve a kínálatra és árakra, túl sok minden nem nagyon változott, ahogy látom. 😅 Itt-ott kicsit átírva, aktualizálva, újra berakom azért hogy mit keresnék nagyjából.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    -július eleje
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    -280 ezer ft a plafon
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    -napi szinten sok-sok órát nyúznám, böngészés a neten, film/sorozatnézés, youtube videók, zenehallgatás, szóval ilyen szabadidős dolgok többnyire.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -nem szempont a játék, eddig is tudtam mellőzni, ezután is menni fog adott esetben.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    -fullHD legyen meg minimum, lehetőleg matt legyen, IPS-panel preferált, de amúgy míg normális betekintési szög van, bármi jöhet igazából. Ezutóbbival volt gondom most leginkább legutóbb. 😅 Fényerő, meg szín lefedettség-terén gondolom jobb ha nincsenek nagy elvárásaim, "kis pénz, kis foci"😄Az előző tn panelének szintjénél talán így is minden csak jobb lehet.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    -Csak itthon lenne mozgatva, házon kívül nem nagyon van tervezve most a hordás, max évi egy-kétszer, különleges esetben
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    -windows 10 legyen rajta alapból, az mindegy hogy home vagy pro
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    -sokszor kevésnek éreztem már az előzőn a 320gb tárhelyet, de talán elég lenne a 256gb SSD is, max használok valami külső adathordozót is a legrosszabb esetben. RAM legyen minimum 8gb.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    -világítós billentyűzet jó lenne, de a mai árak mellett szerintem le tudok mondani róla, ha muszáj 😅 de mindenképp magyar kiosztású legyen. Illetve az anyaghasználat, összeszerelés, hűtés lehetőleg ne legyen teljesen gatya 😅 jó lenne 3-4 évet kihúzni vele.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    -Csak új jöhet szóba.

    Ismét köszönöm előre is a tippeket, segítséget, ha akad még valami. 🙂

Új hozzászólás Aktív témák