Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zlatan92

    csendes tag

    Sziasztok!
    Már 9 éve nyüstölök egy nagyon alap Sony Vaio notebook-ot, de már egyre inkább úgy érzem, hogy elérkezett az idő a váltásra.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    -Év végéig szeretném megejteni a váltást.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    -100-200 ezer forint között. Nagyon max. 250, de csak akkor, ha tényleg nincs olyan lentebbi ársávban, amit érdemes lenne megvenni.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    -Netezés, film és sorozatnézés elsősorban, időnként pár office alkalmazás használata. Illetve jó lenne, ha tudnék nézni 1080p 60fps streameket pl twitchen, és ilyen videókat youtube-on akadás és belassulás nélkül.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -Nem nagyon használnám játékra, egy normális gamer notebook már nem igazán férne bele a büdzsébe, úgyhogy a gaming az nem igazán szempont most nálam, mint ahogy a mostani gépen se játszogattam már nagyon.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    -Igazából ez lényegtelen, elvoltam eddig 1366*768 felbontású, rossz betekintési szögű TN kijelzővel is nagyon sokáig. :)
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem nagyon hordoznám, többnyire csak ott használnám, ahol éppen lakok.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    lehetőleg windows 10 legyen rajta
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    -Min. 500GB-os merevlemez jó lenne. RAM nem igazán tudom mennyi lenne szükséges minimum a mai követelményeknek megfelelően. Optikai meghajtó nem hátrány ha van hozzá, de nem kizáró tényező az se, ha nincs.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    -Így hirtelen most nem ugrik be semmi ilyesmi.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    -Lehetőleg újat szeretnék inkább.

    Előre is köszönöm a segítséget! :)

  • zlatan92

    csendes tag

    Üdv!
    9 év szolgálat után végül kilehelte lelkét sony vaio notebook-om. Most hirtelen az első dolog, amin tűnődök új eszköz vásárlása előtt, hogy a mostani 200-300 ezres kategória kêpviselői átlagban vajon meddig szokták húzni? Van erről esetleg valamilyen statisztika vagy tapasztalat? :) Gondolom újabb 9 évet bolondság lenne elvárni, most is valószínűleg csak pont szerencsém volt. :D

  • zlatan92

    csendes tag

    Üdv újra mindenkinek!

    A mai elszabadult árakat figyelembe véve, kb. milyen árkategóriától érdemes elkezdeni nézelődni, ami alá nem nagyon érdemes most adni? 😅 Megbízható gépet szeretnék mindenképp, ami nagy eséllyel kibírna 4-5 évet is akár, lehetőleg gondok nélkül. Azt már látom, hogy 200k alatt a szó szerinti kerülendő kategória van. :Y És itt az átlagfelhasználásnál bármi többről még csak szó sincs. :(

  • zlatan92

    csendes tag

    Köszi!
    Igen, új eszközökre gondoltam. És hát hűha, így már eléggé össze kell majd szorítani a fogaimat vásárlásnál, mert eredetileg nem szántam volna 300-nál többet vásárlásra. :D

  • zlatan92

    csendes tag

    válasz Dhampir #166916 üzenetére

    Én boltban már láttam ilyen matebook-ot magyar billentyűzettel is.

  • zlatan92

    csendes tag

    Üdvözletem!
    9 évig elvoltam egy amd e-350 procis, 4gb ram-os notebook-kal, na most ahhoz képest szerintem kb minden hatalmas előrelépésnek számítana már teljesítmény és sebesség terén. :DDD Szóval az lenne az elsődleges célkitűzés, hogy jó lenne ha legalább 3-4 év várható élettartam minimum meglenne a következő eszköznek is.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    -most a nyár folyamán
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    -jó lenne 250 ezerből megúszni, de fogcsikorgatva 300 ezer forint körülig még hajlandó vagyok talán elmenni, ha lenne sokkal jobb ajánlat. 😅
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    -napi szinten sok-sok órát nyúznám, böngészés, film/sorozatnézés, youtube videók, zenehallgatás, szóval ilyen szabadidős dolgok többnyire.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -nem szempont a játék, eddig is tudtam mellőzni, ezután is menni fog adott esetben.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    -fullHD legyen meg minimum, lehetőleg matt legyen és IPS, de míg normális betekintési szög van, bármi jöhet igazából. Ezutóbbival volt gondom most leginkább legutóbb. 😅
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    -Csak itthon lenne mozgatva, házon kívül nem nagyon van tervezve most a hordás, max évi egy-kétszer, különleges esetben
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    -windows 10 legyen, az mindegy hogy home vagy pro
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    -sokszor kevésnek éreztem már az előzőn a 320gb tárhelyet, de talán elég lenne a 256gb SSD is, max használok valami külső adathordozót is a legrosszabb esetben. RAM legyen minimum 8gb.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    -világítós billentyűzet jó lenne, de a mai árak mellett szerintem le tudok mondani róla, ha muszáj 😅 illetve az anyaghasználat, összeszerelés, hűtés lehetőleg ne legyen teljesen gatya 😅
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    -újat szeretnék

    Előre is köszönök bármilyen jellegű segítséget! :)

  • zlatan92

    csendes tag

    Üdvözletem!

    A HP Pavilion az mennyire ajánlott, vagy éppen kerülendő kategória? 😅

  • zlatan92

    csendes tag

    válasz Silverboy #167034 üzenetére

    Üdv!
    Nos most érkeztem el a vásárlást megelőző 1-2 héthez, de így hirtelen ránézve a kínálatra és árakra, túl sok minden nem nagyon változott, ahogy látom. 😅 Itt-ott kicsit átírva, aktualizálva, újra berakom azért hogy mit keresnék nagyjából.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    -július eleje
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    -280 ezer ft a plafon
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    -napi szinten sok-sok órát nyúznám, böngészés a neten, film/sorozatnézés, youtube videók, zenehallgatás, szóval ilyen szabadidős dolgok többnyire.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -nem szempont a játék, eddig is tudtam mellőzni, ezután is menni fog adott esetben.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    -fullHD legyen meg minimum, lehetőleg matt legyen, IPS-panel preferált, de amúgy míg normális betekintési szög van, bármi jöhet igazából. Ezutóbbival volt gondom most leginkább legutóbb. 😅 Fényerő, meg szín lefedettség-terén gondolom jobb ha nincsenek nagy elvárásaim, "kis pénz, kis foci"😄Az előző tn panelének szintjénél talán így is minden csak jobb lehet.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    -Csak itthon lenne mozgatva, házon kívül nem nagyon van tervezve most a hordás, max évi egy-kétszer, különleges esetben
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    -windows 10 legyen rajta alapból, az mindegy hogy home vagy pro
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    -sokszor kevésnek éreztem már az előzőn a 320gb tárhelyet, de talán elég lenne a 256gb SSD is, max használok valami külső adathordozót is a legrosszabb esetben. RAM legyen minimum 8gb.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    -világítós billentyűzet jó lenne, de a mai árak mellett szerintem le tudok mondani róla, ha muszáj 😅 de mindenképp magyar kiosztású legyen. Illetve az anyaghasználat, összeszerelés, hűtés lehetőleg ne legyen teljesen gatya 😅 jó lenne 3-4 évet kihúzni vele.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    -Csak új jöhet szóba.

    Ismét köszönöm előre is a tippeket, segítséget, ha akad még valami. 🙂

  • zlatan92

    csendes tag

    Szép napot mindenkinek!

    Csak alap szabadidős tevékenységekre(böngészés, film, sorozatnézés; játék viszont már nem tényező) keresnék egy notebook-ot, szóval nem sürgős, vagy létfontosságú. Ezt azért mondom, mert ha nincs most olyan, ami a megadott értékhatár környékén található, és nyugodt szívvel lehet ajánlani, akkor tudok várni, míg jönnek esetleg újabb készülékek, vagy csökkennek az árak, vagy idővel tudom növelni a keretet is akár.
    Keretösszeg: 250 ezer ft környéke (-+25 ezer)
    Minimum elvárások:
    -512GB SSD
    -8GB RAM, és jó lenne ha lehetne bővíteni is idővel, de ha szerintetek 3-4 év múlva is elég lesz még a 8 úgy-ahogy, akkor el tudok tekinteni a bővíthetőségtől)
    -full HD kijelző, jó betekintési szögekkel. Arra már rájöttem, hogy színhelyesség és fényerő kapcsán jó ha nincsenek nagy elvárások ebben az ársávban :D
    -legyen rajta alapból windows 10
    -magyar billentyűzet kiosztás legyen (ez kizárja sajnos a 16gb ram változatos huawei matebook d14-et például... Tudom elvileg lehetne matricázni, de ez számomra ismeretlen terep, amitől így ódzkodok 😅)
    - ezt nem lehet előre megjósolni, mert 100%-os megbízhatóság nincs ugyebár, szóval úgy fogalmazok, hogy jó lenne, ha minél nagyobb eséllyel kibírna 3-4 évet meghibásodás, vagy rossz anyagminőség/összeszerelés miatti törés nélkül. 😅 Vagy ha már gond van, akkor a szerviz háttér legyen lehetőleg minél jobb

    Próbáltam én is figyelgetni a kínálatot az elmúlt 2-3 hónapban, de minél jobban elkezdtem beleásni magam a dolgokba, annál jobban elbizonytalanodtam a végén minden esetben. :DDD

    Előre is nagyon köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat! (És elnézést, ez elég hosszúra sikerült :B )

  • zlatan92

    csendes tag

    [#167795]

    Ha felemelem a felső limitet mondjuk 330 ezer forintra, az segít valamit? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • zlatan92

    csendes tag

    Üdvözletem!
    Jól látom, hogy 400 nit fényerővel rendelkező új notebook nem nagyon jellemző 300 ezer forint alatt? Mert most véletlenül ráakadtam egyre, ami akciósan beesett 280 ezerre, és nagyon hajlok rá hogy megvegyem. Nem nagyon van alternatíva ilyesmire ebben az ársávban, igaz?
    Illetve ha már itt tartunk, 250-300 nit és 45% NTSC, és 400 nit és 72% NTSC között mennyire jelentős egyébként a különbség?

    Előre is köszönök bármilyen jellegű választ. :R

Új hozzászólás Aktív témák