Új hozzászólás Aktív témák

  • BauerK

    csendes tag

    Sziasztok.

    Egyetemre szeretnék vásárolni egy laptopot, viszont kissé tanácstalan vagyok. A kérdésekre a válaszaim:

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Nem sürgős, ideális novemberig lenne, de tudok még várni
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximum 130-150000
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Egyetemre kellene, prioritás a könnyűség és az összeszerelés (+ kijelző/hangszóró minőség, ha ilyen árkategóriában ez szóba jöhet :D) . Nagyon lightweight felhasználás volna: Word dokumentumok szerkesztése, Olvasás, Multimédia (film/youtube lenne)
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem használnám
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    A kijelző méretét tekintve 13-15 inch volna ideális, lehetőleg matt IPS de ilyen árkategóriában nincsennek nagyon preferenciám.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Napi szinten többször is lenne hordozva, utazás közben nem használnám.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Lényegtelen, de ha választani kell inkább Windows.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Tárhelyből 500GB kellene legalább én az SSD-t preferálnám, jelenleg van egy 500GB-os SSD-m ha az elférne mellé külön öröm. RAM-ból szerintem 8GB kellene.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Én ilyen kerettel csak használt gépekben gondolkozom, de természetesen, ha van új az csak jól jön.

    Előre is köszönöm a válaszotokat :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák