Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz BauerK #174014 üzenetére

    Szia.
    Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.
    Ha viszont új akkor a keretbe, ez férhet bele kb: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • fateless

    veterán

    válasz BauerK #174014 üzenetére

    Ha valóban ilyen felhasználásra van szükséged, akkor egy Pentium n6000 procival szerelt Acer Swift 1 gép 8/256 vagy 8/512 kiszerelésben alkalmas erre.

    Kis súly, hosszú akkuidő, 3 év gar. jó minőségű összeszerelés.

    De hozzáteszem, hogy az általad leírtakra lesz ez megfelelő. Ezt azért hangsúlyozom ki, mert vettünk egyet feleségemnek (egy 1005-ös i3-as 15,6"-os lenovo helyett, mert az már nagy és nehéz volt hurcolásra), és neki nagaon bevált (irodai használat, lelkigondozói képzéseket szerveznek, nála fut össze minden. Sok word, excel, online meetingek) Neki nagyon bevált. Ezért vettem én is egyet hurcolós gépnek, de mivel nálam alapban is 30 böngésző ablak nyitva van, azt már nem bírta a proci - az a fő gyenge pontja. A másik pedig a hang: halk a gép - legalábbis két kislány mellett itthon halk.

    De ha valóban az általad leírtakra vennéd, arra kifejezetten megfelel. Volt egy akció, amikor 100-120k között adták őket, akkor sokan vettek (feleségemét mi is akkor, az enyém már neppertől jött haszonkulccsal sajnos, így most már nehezebb eladnom), szóval használtan is találsz ekörül, de újként is van 125-ért.
    Van yt-on teszt róla (pl itt), nézz rá bátran. Az összeszerelés, hordozhatóság, kinzéet tekintetében meg fog felelni, "nagyon lightweight felhasználás volna: Word dokumentumok szerkesztése, Olvasás, Multimédia (film/youtube lenne)" tekintetében is (feleségem megírta rajta a szakdogáját, míg nekem a 1135 core i5, 16GB RAM zenbook ux325 sem volt elég a szakdoga alatt, egyszer megszámoltam, 158 böngésző, 22 word doksi és 6 excel volt folyamatosan megnyitva egy asztalon, mellette a másikon még dolgoztam). Viszont több folyamatot ne akarj rajta végezni. Az, hogy páromnak megy a levelezés, mellette egy word és egy nem giga excel, és közben megnyit egy disneyplus oldalt, még elmegy rajta fennakadás nélkül, de több dolgot párhuzamosan már nem tud. Ennek tekintetében gondolkodj el rajta, mint opció. Célgépként egyetemi jegyzeteléshez valóban megfelelő.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák