Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz Khelben #129987 üzenetére

    Ha megengeded, picit oldanám az egyértelmű véleményed a sajátommal. :)

    Nem annyira fekete-fehér azért. Pár szempont UX410 vs XPS 9350:

    - Garancia: 2 év háztól-házig vs 1 év bolti
    - Billentyűzet: magyar vs külföldi (+az XPS ugyebár kisebb házban van a Zenbooknál is, ezért kényelmetlenebb lehet nagy ujjakkal, viszont jó értékeléseket kapott, és szerintem is kellemes az ultrabookok mezőnyében)
    - Oprendszer: Win10 vs DOS
    - CPU: 7200U vs 6200U (gyorsabb is és takarékosabb is egyszerre)
    - Kijelző: 14" vs 13.3" (nem tűnik soknak, de azért ilyen kis méretben számíthat, viszont mindkettő szexi vékonykeretes és jó minőségű matt panellel szerelik mindegyiket)
    - Háttértár: 512 GB vs 256 GB SSD
    - Ár: ~330e vs ~230e (kivéve, ha vissza tudod igényelni az áfát, akkor a 330 szépen lemegy)
    - USB: 4 vs 3 (habár az Asuson 2 az csak(?) 2.0-s)

    Nem lenne érdemes ilyen összehasonlításnak nekiesni, ha nem lenne jó gép önmagában is a ZenBook... de valójában az. A fenti összehasonlítás pedig szerintem eléggé elgondolkodtató, mégha nem is billenti a mérleg nyelvét egyik irányba se.

    A 14"-os kijelzőméret szerintem a tökéletes aranyközépút, ha hurcolászod is a géped, de azért látni is akarod, amit megjelenít. A 13-as XPS-es már picit zsebszámológép nekem. :) Ha létezne ilyen fasza áron 9550-es gép, na ő vinné a pálmát, de azok már refurbished módon is alulról közelítik a 400-at...

    ps.: a komment szigorúan magánvélemény. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák