Új hozzászólás Aktív témák

  • Zombye

    csendes tag

    Üdvözletem mindenkinek!

    Íme az "igénylistám".

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Bruttó 160 000 - 200 000 HUF
    (3) Felhasználás?
    Tanulás, Office, minimális játék, semmi grafikus intenzív dolog.
    (4) Ha játékra is használnád:
    Nem szempont. Minimálisan használnám játékra, és akkor is régebbgi játékok futnának alacsonyabb 1024x768 illetve a kijelző képarányának megfelelő felbontás

    (5) Kijelző mérete, felbontása fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    - 14 vagy 15.6 col.
    - Mindenképpen matt.
    TN is jó lenne, gyengénlátóként nem releváns a nagy felbontás illetve a nagy betekintési szög. OK, nem kapálódzom, ha ennyi pénzért ISP-s paneles notit is kapok, de ez nem szempont.
    Csak ne legyen tükröződős, mert az számomra már nagyon zavaró.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    - Egyelőre hetente 1-2 alkalommal lesz hordozva, de elképzelhető, hogy később napi szinten is cipelnem kell majd a masinát. Út közben nem tervezem használni.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    OP rendszer nélküli gép is megteszi, van egy bontatlan OEM Windows 8-am amit a samsung SSD-mhez kaptam.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Minimum 4 giga ram. Optikai meghajtóra nincs szükségem alapban, de nem baj, ha van.
    Én mindenképpen SSD-t szeretnék. (120 GB) Akár úgy is, hogy Alapban HDD-vel adják a masinát, de azt lecserélik nekem SSD-re, úgy, hogy a HDD-t is megkapom, azt be tudom rakni egy külső házba. Ez nyílván feláras történet, de ezt bevállalnám.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Fontos lenne, hogy 3-4 évig kiszolgálja az igényeimet, szóval erősen hosszú távra tervezek, így örülnék egy hosszabb garanciális időszaknak akár úgy is, hogy ráfizetek...

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gép lenne az igazi.
    Előre is köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák