Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atosz

    őstag

    Sziasztok,

    Már régóta tervezgettem NAS beszerzését, de eddig valahogy nem volt rá idő. Most elkezdtem beleásni magamat, de totális a káosz számomra. :)

    Alapvetően nem az ár dönt, de a saját igényeimen túl nem akarok pénzt áldozni:

    > menjen gond nélkül, ne kelljen utána olvasgatni, hekkelgetni, stb
    > halk legyen
    > Apple cuccokkal jól menjen (iPhone, iPad, Apple TV)
    > Apple TV-ről közvetlenül működtedhető valamelyik? => ez egy döntő szempont lenne vagy kell hozzá valami app telóra, ipadra?
    > egyelőre 1 háttértárban gondolkozom (kb 3TB), aztán ha majd bejön az egész, akkor legfeljebb váltok 2 helyesre
    > USB3 azért jó lenne, szerintem ritkán használnám, de ha igen, akkor legyen gyors
    > PC-k backup mentése
    > iPhone/iPad backupok (bár ez annyira nem fontos)
    > iCloud server?? Van ilyen?

    Összességében ne kelljen kínlódni vele, és az asszony is elboldoguljon vele. Egy csomó saját fényképet, videót (iPhone és Pana kamera) szeretnék rendezni végre. Mi erre a legjobb mentés, rendezés, stream tekintetében?

    QNAP TS-212P, illetve Synology DS115j / DS215j-ken gondolkozom. Ötletek, javaslatok?

    Valahogy a sokak által ajánlott Zyxel 325 v2 valahogy kiesik nálam.... de természetesen meggyőzhető vagyok bármiről.

    Néztem használtan DS212+-t is, ami szimpatikus, bár nincs USB3. :( Vélemények erről esetleg?

    [ Szerkesztve ]

  • atosz

    őstag

    válasz Multibit #16725 üzenetére

    Most miért?
    Szerintem ez egy igen fontos szempont... a kisfiam nem arra kíváncsi, hogy bújom a netet egy megoldás miatt! Ismerem magam, ha kell ha nem kell, bele tudom ásni magam eléggé... de néha szándékosan nem akarok, csak USER lenni!

  • atosz

    őstag

    válasz Alex91 #16731 üzenetére

    Azt hiszem apple tv 3? Nem amelyik most jelent meg. Kb 2 éve vettem.

    Akkor lejjebb adok az almás igényeimbol. :)

    Azt gondoltam, hogy van esetleg olyan lehetőség, hogy egy telefonos/ipades approl el indítok valami lejatszast (film/zene) AirPlay-el az apple tv fele. Ha jól értem ilyen nincs?
    Azt szeretnem elkerülni, hogy olyan megoldás legyen, ami kistreameli a telora/ipadre majd onnan AirPlay az apple tv-re.
    Kinek van ebben tapasztalata?

    Továbbá automatikus fénykép es videó mentes sincs ezekhez? (Szinten maradva apple cuccoknal).

  • atosz

    őstag

    válasz Alex91 #16735 üzenetére

    Mint látható azon vagyok... :D

    Vásárlás után probléma megoldáshoz, beállítások hoz tényleg ne kelljen a fel netet felturni... Meg hekkelgetni....

  • atosz

    őstag

    Sziasztok,

    Nem találtam külön QNAP topicot, így itt kérdezlek benneteket:

    QNAP TS212p-vel ismerkedem és még nem vagyok vele teljesen kibékülve (ami nem feltétlen a NAS hibája), de egyre jobban idegesít a hangja. Sajnos működés közben sose kapcsolja ki a ventillátort és ugyan nem hangos de olyan frekin adja ki a hangot, hogy zavaró. Van ötletetek rá? Cserélt már valaki ventillátort? Nagyobbat nem lehet esetleg beletenni? Vagy plusz rezgőelnyelőket, bármit?

    Illetve ha más nincs, akkor csere mondjuk Synology-ra. Elvileg a zajt tekintve úgy emlékszem ugyanazt írja a spec-ben, de a Syno-nak láthatóan nagyobb a ventillátora, ezért talán halkabb összességében...

    [ Szerkesztve ]

  • atosz

    őstag

    válasz lajos75 #17043 üzenetére

    Köszönöm a válaszod! Ennek igazából nem tudom, hogy örüljek e vagy ne... :)

  • atosz

    őstag

    válasz atosz #17044 üzenetére

    Kezdem azt érezni, hogy kissé befürödtem ezzel a QNAP TS-212p-vel... a tanácsotokat kérném.

    Gyanítom, hogy túl sok választásom nincs, azaz vagy Synology vagy esetleg egy nagyobb kategóriás QNAP. Igyekszem leírni pontosan az igényeim, a alap standard NAS funkciókon túl:

    1. legyen halk (nekem ez a mostani zavaró!)

    2. iPhone(ok)-ról és esetleg iPad-ről menjen tökéletesen a fotó és videó szinkronizálás (ez a QNAP-nál úgy látom egyáltalán nem megoldott) és mindez automatikusan, ha WiFi-n van, vagy adott lokációban.
    Illetve nyilván erre legyen is valami értelmes app, amiben ezeket nézhetjük.
    Mivel több készülékről van szó, kellene hozzá valami account management és megosztás funkció is, hogy lássuk egyben a fotókat.
    Az iCloud-ból is valahogy meg kellene oldani az fotók és videók lementését ide.

    3. a kezelése legyen nagyon egyszerű és itt gondolok a felhasználásra, nem a management-re, azaz:
    - iphone-os és ipades appok a videólejátszásra, zenére, fotókra, úgy általánosan a médiára, illetve fájl kezelésre
    - remote torrent (de gyanítom, hogy ezt tudja más is, ez teljesen ok a QNAP-en is)

    4. igazából az előzőhöz kapcsolódik és részben nem NAS téma, hanem inkább médialejátszó...de összefügg.
    Jelenleg van egy alap Yamaha hangprojektor, aminek nincs HDMI bemenete!, a TV-men 2 HDMI in van, az egyik a telekomos csodából jön, a másik egy Apple TV 3-ból. Az Apple TV3-at nagyon szeretem, viszont ugye kb csak MP4-et játszik és innen nem tudom tallózni a NAS-t (bár elvileg fel lehet rá tenni Plex klienst...)
    Azaz egy alap médialejátszót nem tudok már betenni, hisz nincs hova dugjam, de annyi kütyüt már nem is akarnék. (TV-t most nem fogom cserélni)

    A kettő közül kéne valami megoldás:
    A, a jelenlegi Apple TV 3-al használni úgy a NAS-t, hogy
    - tudjak böngészni (Jukebox-os felületen) a médiák közt (zene, film, fotók) az Apple TV-ről közvetlenül vagy
    - tudjak böngészni (Jukebox-os felületen) a médiák közt (zene, film, fotók) a mobil eszközökről közvetlenül (TV nélkül) és menjen az AirPlay, de ne a mobileszközön keresztül, hanem közvetlenül a NAS-ról (az AirPlay megy amúgy a QNAP-en, de csak a music-ban és a fájlnézőben, a video stationban nem)
    - lehessen lejátszani közvetlenül gyakorlatilag bármilyen fájlt, ne csak kb MP4-et... (a jelenlegi felállásban ebben esetleg kompromisszumképes vagyok)

    B, fájó szívvel lecserélem az Apple TV 3-at valami másra (ATV 4 nem jöhet szóba sajnos, mert nincs rajta hangkimenet), azaz valami értelmes médialejátszóra, de akkor ezeket kell tudni a fentieken felül:
    - YouTube, de legalább olyan könnyedén és problémamentesen, mint az ATV-n, beleértve a mobil eszközös keresést is!
    - NetFlix
    - AirPlay gondolom ez esetben teljesen felejtős? :)
    - Mede8er 600-as szériáján gondolkodok vagy valami Android 5.1-es kis boxon

    Alapvetően 3D tartalmak engem most nem érdekelnek, de a videólejátszások mindenféle gond nélkül menjenek, ahogy az ATV-n sem volt semmi gond. Ilyen majd javítják egyszer a FW-t, meg ganyi távirányítós cuccok nem érdekelnek.

    Összességében mit tanácsolnátok?

    Ha a fenti dolgok nem állnak össze, akkor lehet hagyok a francba mindent, max a routerbe bedugok egy 2.5-es külső HDD-t, úgyis van itt feleslegesen és akkor kb ugyanott leszek mint most az ár töredékéért és még halkabb is... mert kb ennyit tudok kihasználni a "csoda" QNAP-ből most. Ami egyébként tényleg nem lenne rossz, csak éppen nagyon "Advanced Userek"-nek van szánva szerintem és nagyon nem megoldás orientált..

  • atosz

    őstag

    válasz Alex91 #17048 üzenetére

    De AirPlay-es BT van es a TV az egyik HDMI-n át is enged minden zenét az optikai kimenetnek... De így van, akkor mennie kell a tv-nek a zenéhez is!

    iCloud-bal meg is értem, elég lenne valami fel manuális dolog is, mert azt csak egyszer kellene megtenni es onnan meg menne az automatikus szink közvetlenül az eszközzel.

  • atosz

    őstag

    válasz Alex91 #17050 üzenetére

    Nekem is egyből az ATV 4-én járt az agyam, kb 2 naponta meg is nézem a speckokat, hogy tuti nincs e rajta spdif... :)
    Jól értem, hogy ez az Infuse Pro lejátszik mindent? Realtime átkódol? Felülete jukebox-os?

  • atosz

    őstag

    válasz Gsx-rr #17054 üzenetére

    Lehet, de mar így is sokkal többet foglalkoztam vele, mint kellett volna.

    A qfile-rol megy a közvetlen AirPlay, ez eddig ok, de ezt a párom nem fogja használni. Itt nincs jukebox felirat. . A qmusic-rol szinten megy. A videó station viszont nem megy. Így hosszú tavon nem megoldás, hanem csak kínlódás.

    A qphoto összes beállítását végig nyalaztam, es nem találtam megoldást ra. Külföldi fórumokon is azt hallottam, hogy csak manuálisan megy a feltöltés qnap-on. Egy helyen találtam egy olyan megoldást, ahol FTP-T kell beállítani neki, de az egy jóval korábbi verzió lehet, mert az ott említett beállítások nem léteznek gyakorlatilag.

  • atosz

    őstag

    válasz Gsx-rr #17056 üzenetére

    Én is használnám... Apple tv 3-ön nincs semmi plussz applikaciokat lehetőség. Elvileg valahogy fel lehet ra varázsolni, de akkor meg nem fog frissíteni, illetve ez számomra mar kicsit buheralas kategória.

  • atosz

    őstag

    válasz fogtunder #17064 üzenetére

    Köszi, megnézem ezt is, bár való igaz, hogy auto szinkron kellene.

    Mindenesetre a QNAP fórumban továbbléptem egyel, de még nincs eredménye.

    A Video Station-t nem is nagyon használom semmire, mert hiába tettem fel ugye a Plex servert, az Apple TV-vel nem tudok mit kezdeni vele...
    Egyelőre a Qfile-ból indítok Airplay-t közvetlenül az ATV-nek, de ez legalább működik és onnan már az ATV távirányítója átveszi a dolgokat! :)

  • atosz

    őstag

    válasz rizso #17073 üzenetére

    Szia,

    Én friss NAS-os user vagyok. Ennek fényében használd fel a tapasztalataimat, de biztos kijavítanak majd, ha oltári hülyeséget állítanék.

    - 2 laptopról, 2 telefonról, 1 TV-ről kellene elérni otthon a rajta tárolt adatok

    Ezt szerintem minden tudja (de még ha egy jobb routerre dugsz egy külső vinyót is...)

    - tudjon torrent klienst futtatni
    Én azt vettem ki, hogy ezt is minden tudja (akár a routerek is) és ha valaki nem HC user, akkor ezzel sem lesz gond egy belépőszintnél sem már.
    (én egy 2 helyes QNAP TS212p NAS-t kezdtem el nyüstölni. Itt a Transmission nevő klienssel meg tudom azt csinálni, hogy bármilyen külső eszközről indítom a torrentet (telefon/tablet/win) és onnan is felügyelem, azaz a telefonon egy appon keresztül bármikor rá tudok nézni mi hogy áll. Ez hasznos.)

    - FHD tartalmak gond nélküli streamelése (ehhez gyanítom nem árt majd egy jobb routert beszerezni)
    Szerintem ezt is kell tudnia egy alap cuccnak, hiszen itt csak streamelésről van szó és sok eszközötök nincsen ami egyszerre menne. Kérdés majd szerintem inkább a médialejátszón / kliens oldalon lesz (kb mint nálam - én az Apple cuccok "miatt" szívok kicsit, de jó lesz ez).
    Nekem egy tök alap 300-as TP-Link vitte eleinte, de a nem gigás LAN visszafogta a Wifis másolást 11.3MB/s-re, ezért cseréltem gigabitesre. Amúgy a többi eszközöm 10/100-as max és média stream-re sztem ez elég. Kérdés, hogy sok nagy fájl akarsz e mozgatni majd. Szóval nem biztos, hogy kell router csere, de nem is kizárt.

    - távoli hozzáférés laptopról vagy akár mobilról (pl. munkahelyemről elérjek 1-1 fájlt, ha szükségem lenne rájuk)
    A QNAP esetén ez tök jól meg van oldva és biztos vagyok benne, hogy ez nem gond a többi NAS gyártó esetében sem.

    - 0-24 működést bírja gond nélkül
    Mivel erre tervezik ezeket, szerintem egyiknél sincs gond ezzel.

    - minimum két merevlemezt fogadjon, és jó lenne rajta korábbi 2,5" HDD-k fogadása miatt legalább 2 USB csati is
    Ezt a részt passzolom, a tech sheetekből majd úgyis látod. A 2 USB-t mondjuk nem teljesen értem. Én biztos ami biztos alapon ragaszkodtam az USB3-hoz és mióta megvan még ki sem próbáltam. Ha eddig használtál külső tárakat (ahogy én is), az anyagait szerintem majd másold fel és kész és legfeljebb használd valódi offline biztonsági mentésre a nagyon fontos dolgokra.

    Én azt látom, hogy a Synology-t fogadja el talán mindenki a top-nak (ami leginkább talán a szolgáltatásokban és a finomságokban jön ki (pl. halkabb ventillátor)), majd QNAP (ami szintén nagyon igényes egyébként), de hallani az Asustor nevét is és a Zyxel viszi a pálmát ár/teljesítményban (direkt nem értéket írtam... kinek mi a fontosabb).

    A QNAP TS-212p-vel kapcsolatban azt tudom írni:
    - eddig nagyon hullámzó volt a véleményem róla, de hogy elkezdtem jobban foglalkozni vele, kezd egyre jobban tetszeni
    - hangos (engem zavar a ventillátor hangja) => és emiatt lehet le is cserélem, ha nincs rá valami barkács megoldás (a hasonló kat. Syno-ban pl lényegesen nagyobb méretű a ventillátor)
    - ha valaki nem tanult hálózatot és nem kisujjból megy minden IT-s bánat, az szerintem szív vele (ha jül akarja belőni) => én pl. egyáltalán nem tanultam ilyeneket, de nyilván sok minden ragadt rám. Tele van guidokkal és a szupportot sem mondanám rossznak, viszont a túl sok infó miatt egyszerűen nem úgy megy mint egy Apple cucc, hogy bekapcs, kész és jó... viszont nyilván marha sok a finomállítás, azaz a lehetőség is.

  • atosz

    őstag

    válasz rizso #17261 üzenetére

    Ugyanez a felállás van nálam, az első hét után tele lett a t*k*m vele, de azóta megbékéltem és jó a rendszer. Bár egy halom dolog még mindig beállítás alatt van...
    Ha tudok segíteni... keress meg (üz/tel).

Új hozzászólás Aktív témák