Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klarkzone

    tag

    Üdv, azon gondolkozom, hogy leváltom az LG-IPS231-P (pivot, de sosem használtam ki, eladnám az aprón, semmi baja) monitoromat egy LG-23MP65VQ-P monitorra, mert kéne az a R* HDMI+DVI, és nagyon tetszik a design, meg az ára sem rossz.
    Na most az a helyzet, hogy leginkább sötét környezetben használom úgy napi 5-6 órát fél méterről, és sikerült úgy megoldani egységes betűtípussal, és nagyobb betűmérettel, hogy egész jól bírja a szemem, a mostani 0 kontraszttal és fényerővel, de még így is használok egy képernyő sötétítő programot és még így is van, hogy invertálom a weblapokat.
    Szóval az egyik tesztben ez a mondat szerepel a 23MP65-ös típusról: "A fekete éppen úgy alakul, ahogyan azt egy IPS-paneltől várható: a minimális fényerő nem különösebben jó, a 0,13 cd/m²-nél minden más paneltípus jobbat tud, és ez azzal jár együtt, hogy a kontraszt sem hatalmas." szóval nekem ez bőven elég lenne, hogy soha többet ne vegyek monitort, csak hát kéne HDMI, (és nem, nem jók az átalakítók).
    Az igazság az, hogy bármilyen monitort is vennék, először is itthon rögtön összevetném a mostanival, és ha tényleg megfelel akkor adnám el, hiszen azért napi 5-6 óránál már tényleg nem mindegy, hogy mit bámul az ember és nagyon nem vagyok kíváncsi a marketinges trükközésekre.

    [ Szerkesztve ]

  • klarkzone

    tag

    válasz old_artist #56302 üzenetére

    Ok. köszönöm, hiába szemüveges vámpír vagyok. Aki CRT-n nőtt fel az még mindig vágyakozik arra minőségre.., de elég volt a sugárdózisból egy életre. A CCFL pedig nálam szaruhártya gyulladást okozott amiből fél év alatt jöttem ki, és majdnem tönkre ment az életem... Számomra az IPS és a LED háttérvilágítás megváltás volt, és a jelenlegi monitoromat is úgy vettem, hogy megkértem az eladót kapcsoljuk le a világítást, és vigyük le a fényerőt 0-ra. Egyébként nem vagyok annyira egyedül ezzel a fényerős problémával, sokan éppen azért szeretnek inkább notebook-ot használni, mert kellemes szabályozható, elviselhető a háttérvilágítása. El is ment a kedvem a monitor vásárlástól...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák